Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно новите закони за регистрация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Относно новите закони за регистрация?

    Леле бе колко глупости има писани! Тук таме (ама много мъничко) нещо читаво. Бе що някой не вземе да прочете закона бе? Да се поинтересува поне що за категория МПС е АТВ-то бе?
    п.п. А горната глупост няма смисъл и от коментар даже!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: Относно новите закони за регистрация?

      Може ли някой да ми каже какво точно да купя и направя..значи искам Раптор 700 който да карам всеки ден в града, можете ли да ми кажете дали е подходящ и ако не, кое е, като излкючим китайските, също какво трябва да се направи за да мога да си го регисрирам в кат и да нямам никакви проблеми и последно къде могат да ми монтират нещата които ще ми трябват..?Благодаря предварително

      Коментар


      • #33
        От: Относно новите закони за регистрация?

        Първото ми АТВ си беше чистокръвен китаец, купих го с регистрация с идеята да мога да си го карам навсякъде. Само не бях преценил, че АТВ по шосе да караш си е чиста проба мазохизъм, предпочитам да затъвам до кръста в кал отколкото да карам по шосе на дълго, който го е правил ще ме разбере. Както и да е, пробвах се аз така на хасвалт (машината ми се оказа твар маломощна и неудобна както разбрах после) и накрая си купих едно чудено ремарке за 2 АТВ-та и дори и един крос може да събере заедно и се родих. От тук нататък не видях асфалт вече, от там плащането на ГО, данък и прегледи стана абсолютно безмислено. Да кажем, че мен парите не ме бъркат (кеф цена няма), но като дойде време за преглед се почва голямото издирване, от сайта на министерството на транспорта се оказа, че има 5 пункта в София, които правят ГТП, но всъщност желание да ми го направят имаше само в един и той беше в София Ауто. След като нямаш ГТП, за къв ми е да плащам ГО, като тя не важи без преглед, като нямам ГО, за какъв ми е да плащам данък и рег. номер? Сегашното ми АТВ има всички документи за регистрация, било е регистрирано, но е свалено от отчет поради горните причини и аз нямам никакво намерение да го регистрирам пак, ако някой ден процедурата я направят достатъчно улеснена, тогава може и да се замисля.
        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

        Коментар


        • #34
          От: Относно новите закони за регистрация?

          Аз хубаво си ги приказвам такива ама май ще се наложи да го регистрирам все пак, днес си поприказвах на тази тема с действащ полицай и той ми обясни съвсем елементарно, че а ме пипнат да карам по улицата, а съм увиснал минимум един месец без книжка и солена глоба. Държавата, като и е скимнало да ти извива ръцете явно ще го направи щеш не щеш. Това е положението дами и господа, дано един ден да направят процедурата не толкова тежка както е сега.
          Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

          Коментар


          • #35
            От: Относно новите закони за регистрация?

            Е направих си регистрация, отне ми само 3 дни и 600 лв. разходи (без данъците), 3 дни поради простата причина, че в БГ никой ама никой няма на идея как се регистрира АТВ, което е било свалено от регистрация след първоначалното закупуване от магазина. Първия проблем дойде от нотариусите, навсякъде ми искаха бележка за платен данък, от къде да я извадя за бога, като АТВ-то е свалено от регистрация, единствено нотариус Богданов ми свърши работа, който явно беше в час с нещата от живота, това отне 1 ден, как бившия собственик изтърпя цялото това висене не знам. После почна ходене по мъките, ходих до КАТ да питам какво е нужно с цялата документация какво е нужно за да направя отново регистрация, попитах поне 5 човека и всеки ми каза различни неща, преснимах си какво пише на таблото за регистрация и т.н. Най-общо казано, договор, стария талон, копие лична карта и АТВ-то на място там. Натоварих аз панаира на една платформа и сутринта се изтипосах (валеше дъжд като из ведро през целия ден). Влизам аз за подаване на документи и ето ти проблем веднага, трябвало да се провери ИЛИ през технотест ИЛИ да търся дежурния офицер той да провери досието на това АТВ, защо е спряно от движение ИЛИ да ходя в министерство на земеделието там да си го гледат ИЛИ и трите . Почвам аз да звъня телефони наляво и надясно да питам по министерства и офицери и навсякъде ми се казват различни неща, общо взето пълен хаос. До тук 100 лв. договор и 100 ГО. Преди да се тръсна в КАТ за всеки случай се обадих в технотест, по-точно на един техен вече пенсиониран служител (не знаех за това) и той ми каза, че никога при тях не са правили оглед на АТВ. Та лекинко се понервирах и звъннах направо там, попаднах за сефте на човек, който знаеше за какво става въпрос, натоварих аз АТВ-то и право там, издадоха ми документ, че това е АТВ и е истинско и седи пред очите им, много готини пичове се оказаха там, почерпиха ме кафе, платих 228 лв. за документа и си тръгнах. Стана 15.30 ч. и реших, че за този ден толкова. На другия ден с всички салтанати отново платформа и в КАТ, вече се бях заинатил здраво, подаване на документи, без проблем, влизам аз на каналите и о изненада! Дилъра на това АТВ още при първоначалната регистрация от фактурата объркал едно число от VIN номера, ама оплескал всичко, фактури, договор, гаранционна карта, че и в КАТ стария талон и той така, дойде един офицер, дойде и още един човек да гледат дали случайно не са пренабивани номера на рамата и дали няма друго такова регистрирано АТВ, е направо ми призля ................ хората в технотест са го видели и са написали точния номер на рамата, та това до някъде ме спаси. Стария собственик дори не беше разбрал за това. Както и да е, хората от КАТ бяха достатъчно любезни провериха каквото имаха да проверяват, и ме пуснаха да си взема номерата, разходите по регистрацията си ги знаете, някъде около 50 лв. , но им загубих края. Хванах се на това хоро поради гореизброените причини. Ще отида някъде да покарам и в някое село полицая ще вземе да ме спре мен (Софийското гъзенце с АТВ) и ще почне да ме ебава, иначе по селата знаем как се кара кьор-кютук пиян, без ГО и прочее ама понеже се познаваме няма да ми направят нищо. Та сега накратко, ако ще регистрирате АТВ, като мен ви трябва следното:
            1.Договор или фактура от продавача.
            2.Документ от технотест ако е било спряно от движение.
            3.ГО
            4.Бележка от общината за платени данъци от стария собственик (ако е било в движение) представя се още при нотариуса.
            5.По две копия от всичко и личната карта да си имате иначе, ще се размотавате по копирите около КАТ.
            6.Нерви, като корабни въжета.
            Другия вариант е като селско-стопанска техника, но там не знам какъв е реда, но със сигурност ви трябва технотест и сертификат за ЕО, който не знам как се вади.
            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

            Коментар


            • #36
              От: Относно новите закони за регистрация?

              Здравейте има обществено обсъждане за регистрация на АТВ на този линк http://www.strategy.bg/PublicConsult...=bg-BG&Id=3173 искат да може да си регистрираме машините към министерство на земеделието но без да можем да използваме националната пътна мрежа. който иска да си направи регистрация и да коментира.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X