Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно новите закони за регистрация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно новите закони за регистрация?

    Здравейте искам да попитам промениха ли с нещо закона за регистрация на атв-та ?
    Говореше се, че ще се приема нов закон за регистрация на всякакъв вид атв-та , дали е гласувано нещо ?
    Ако някой има по точна информация ще съм благодарен.

  • #2
    От: Относно новите закони за регистрация?

    Нищо не е променено и се съмнявам да се случи подобно нещо...

    Коментар


    • #3
      От: Относно новите закони за регистрация?

      Колеги,колко ви е данъка на атв?Днес ходих в общината и ми взеха 100лв за миналата година?Това нормално ли е за 250 кубика атв?А друго се чудя-след като го регистрирах в КАТ ,получих известие от общината ,че трябва да го декларирам при тях.Как са разбрали??????????А когато регистрирах кола никакво известие от тях и закъснях с 1 ден за което ме глобиха 25лвОт КАТ ли ги информират или от застрахователа при който правих Гражданска отговорност?Аз се изхитрих пред застрахователа го писах на село за да платя по малка ГО-70лв.Затова имам такива съмнения,че те са ги информирали.Съседа ми също регистрира миналата година атв,но никакви честитки от данъчното не е получавал.Не са го карали да декларира в 2 месечен срок.

      Коментар


      • #4
        От: Относно новите закони за регистрация?

        Еми колега там ви е грешката, че регистрирате АТВ-та. Те са направени за да не се регистрират. Сега ще плащате 100 лв. данък 70лв. ГО и още преглед който със разкарването ако не сте от софия ще ви излезе и той доста скъп и това всичко за какво, заради един тъп номер без който всеки може.
        Още се чудя как може да има хора дето да си регистрират АТВ-тата. Аз повече не бих направил такава грешка, зорлен да плащам на държавата грешни пари.
        Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
        Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

        Коментар


        • #5
          От: Относно новите закони за регистрация?

          Е колко плащаш по 200лв на година(една гума) и то ако си се регистрирал в данъчното, горния случай е изключение, ГО-80лв технически на 2 години около 80-90лв. Ама си караш като пич и не ти пука, всеки ден се разминавам с патрулки и на бензиностанцията където зареждам е пълно всеки път, само ме бъзикат не ми ли е студено, а преди се въртях като мишок и все ме хващаха някъде. Липсата на рег на старото атв почти ме отказа от спорта. Да не говорим ако стане ПТП с твое участие и си без рег, дори и само до бензиностанцията да си ходил не си зстрахован, да не се случва, но не може да пренебрегваш такива неща и да си спокоен. Ако те хванат някои по-заядливи осен дебелите актове, отнемането на правоспособност ти прибират машината в РУП и може да ти седи поне половин година не само няма да караш а и ще ти се води преписка, поне 3-такива случая знам. Липсата за мен е оправдана само ако краш крос на писта или си возиш машината до гората всеки път(в което виждам не малко недостатъци) и наистина не стъпваш на асфалт, остава и варианта ако си от малко населено място и всички сте си баджанаци, вкл. полицаите.

          Коментар


          • #6
            От: Относно новите закони за регистрация?

            Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
            Еми колега там ви е грешката, че регистрирате АТВ-та. Те са направени за да не се регистрират. Сега ще плащате 100 лв. данък 70лв. ГО и още преглед който със разкарването ако не сте от софия ще ви излезе и той доста скъп и това всичко за какво, заради един тъп номер без който всеки може.
            Още се чудя как може да има хора дето да си регистрират АТВ-тата. Аз повече не бих направил такава грешка, зорлен да плащам на държавата грешни пари.
            Колега, ти явно живееш в гората или за всяка разходка го товариш и разтоварваш от платформата по два пъти. И последния вариант е да се движиш по пътищата нелегално. Най-вероятно си с този последния вариант. Ако е така ми кажи какво правим при някое ПТП с твое участие? Нямаш регистрация, нямаш ГО. При всяко ПТП ти си виновния ако ще ТИР да мине върху теб. Всеки полицай, който те пипне те вижда като 50-100 лв. И всичките тези екстри си готов да ги лапнеш напреко заради 100 лв данък? Аз лично не бих приел нито една от тях заради някакви си 100 лв! Никога не бих купил модел АТВ, което не може да се регистрира, защото нито ми се влачи с платформа за всяка една разходка, нито ми се рискува по пътищата. А да се преместя да живея в гората за да мога без проблем да си карам АТВ-то хич не ми е оферта.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Относно новите закони за регистрация?

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Колега, ти явно живееш в гората или за всяка разходка го товариш и разтоварваш от платформата по два пъти. И последния вариант е да се движиш по пътищата нелегално. Най-вероятно си с този последния вариант. Ако е така ми кажи какво правим при някое ПТП с твое участие? Нямаш регистрация, нямаш ГО. При всяко ПТП ти си виновния ако ще ТИР да мине върху теб. Всеки полицай, който те пипне те вижда като 50-100 лв. И всичките тези екстри си готов да ги лапнеш напреко заради 100 лв данък? Аз лично не бих приел нито една от тях заради някакви си 100 лв! Никога не бих купил модел АТВ, което не може да се регистрира, защото нито ми се влачи с платформа за всяка една разходка, нито ми се рискува по пътищата. А да се преместя да живея в гората за да мога без проблем да си карам АТВ-то хич не ми е оферта.
              Не са 100 лв. а са 300 лв.: 100 данък, 100 и нещо ГО, 60 преглед, и още 67 винетка. Май станаха повече от 300 лв. Аз не живея в гората но по асфалт не карам и затова нямам нужда от тези глупости който изредих. Даже когато имах АТВ с Регистрация пак си плащах само данъка защото като не карам асфалт не ми е трябвало ГО. ПТП не мога да направя защото не карам асфалт и освен да се блъсна в някой трактор на къра или с някой Джип в гората друг варянт за ПТП не виждам. Полицай могат да ме спрат единствено на бензиностанцията но аз и там не ходя защото зареждам с туба. Ремърке ползвам само когато ходя по други балкани освен нашия, което е 5-6 пъти годишно.
              Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
              Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

              Коментар


              • #8
                От: Относно новите закони за регистрация?

                За данъка не съм сигурен колко точно е а и там я си обявил я не, ГО-то ми е 80 лв. прегледа 90 лв и е за 2 години, винетката е под голям въпрос аз не ползвам. Разбирам твоята гледна точка, но не можеш да отричаш тотално регистрацията. В твоя случай може да не е нужна но в моя от първостепенно значение.

                Коментар


                • #9
                  От: Относно новите закони за регистрация?

                  ГО-то го вдигнаха за АТВ, в данъчното вече не може да не я обявиш защото на няколко човека вече им дойдоха честитки да си ги обявят и то с глоба. Даначното ги вързаха с КАТ. Може да не го обявиш ако АТВ-то е регнато като трактор в КТИ и от там данъчните не могат да те усетят. Освен това ти си от София и си добре ами мен питаш ли ме като трябва да идвам до София за един преглед, защото пунктове за преглед на АТВ има само в София и в Ямобол.
                  Единствения смисъл да имав РЕГ. номер е да живееш на центъра на голям град. За всички който са примерно в Симеоново, Драгалевци и т.н. рег. не им трябва. За Пловдив е същат работа ако си в центъра трябва но ако си в краен квартал регистрацията е безмислена. Освен ако някой не е решил да се прави на "кофи гъзар" пред кафетата в града.
                  Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                  Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                  Коментар


                  • #10
                    От: Относно новите закони за регистрация?

                    Лев Инс - Мотоциклети и АТВ Без валидна за ЕС "Гражданска отговорност" : 88.36 BGN

                    http://www.moitepari.bg/zastrahovki-...3-c3529d7ab14f
                    мойта ще я подновявам края на другия месец и ще видя със сигурност. За данъците не ми се коментира .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Относно новите закони за регистрация?

                      Гражданската ми е 68 лв. + Данък 65 лв. + ГТП 45 лв. = 178 лв. - Безценно е да карам където и когато си искам! Винетка не купувам - не съм чувал да се заяждат за това?!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Относно новите закони за регистрация?

                        Има и на други места прегледи, не е само София. Принципно съм ЗА регистрацията. Но повечето спортни не подлежат на такава, а да минавам на китайче/корейче/тайванче или тракторче - хич не ми е оферта. В повечето случаи ако си екипиран и не се правиш на велик карач, полицаите не се заяждат. Принципно не мога да ви разбера проблема с ремаркетата, нищо сложно или трудоемко няма. Качваш на ход и спъваш с два колана - 2мин. А и да излезеш с калните гуми на Хасфалта (дори и с регистрация) е малко тъпо спрямо останалите участници в движението, дори води до актуване от съответните власти.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Относно новите закони за регистрация?

                          Ааа и за гумите бях забравил, мерси на колегата горе който ми напомни. Аз съм дал 260 лв. за/бр. гума ITP TERACROSS и накрая да тръгна да я търкам по асфалта щото имам РЕГ. ми се вижда доста безмислено. Да си измисляш път по черно до всяка дестинация която искаш да достигнеш - Безценно и интересно.
                          Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                          Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                          Коментар


                          • #14
                            От: Относно новите закони за регистрация?

                            в данъчното получават справка за регистрираните МПС-та на ваше име... Но явно някъде още ги мързи - от ДС София Изток /например/ изпращат "покана" да си регистрираш колата, ако си се забавил... И така трябва да бъде, а не някой да се прави на хитър и да скатава, а съвестните граждани, които си плащат да се чувстват като глупаци...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Относно новите закони за регистрация?

                              Ако разрешат и започнат някакъв улеснен вариант за регистриране съм убеден че произшествията с атв ще се увеличат в пъти повече.Атв-то не е пригодено за асфалт и няма никаква работа там.Това че китайските недоразумения пристигат със сертификат за регистрация не ги прави по безопасни или тем подобни от другите модели.Ако в гората или на трасето/недай се боже/ се пресрещнеш с някой твой колега,дърварка или трактор не виждам какво ще помогне гражданската,данъка и т.н..Резервоара ми е 10 литра и ми стига за пробег между 100 и 120 км. освен ако не се набием в някой джандем та колко пъти ще ми се наложи да зареждам?Спирали са ни няколко пъти полицай,разменяме по някой лаф и си тръгваме усмихнати защото като ни видят с екипировка и окаляни до уши им е пределно ясно разграничавайки ни от някой друг тип който шетат в града по джапанки и къси гащи с отворена генерация.Имаме и платформи/за по далечни дестинации/ но същевременно си държим атв-та на такива места където имаме максимум 1 км.асфалт и сме в гората а автомивки има 4 на брой в радиус от 500 метра.Щом ви прави по-спокойни регистрацията правете я но според мене си е пълна безсмислица,бих я направил само ако ме задължат но не виждам начин как ще стане при положение че не виждам никаква полза от нея.А да не говорим че и с регистрация да си винаги ще намерят начин да ти напишат нещо Това си е моето мнение все пак и всеки решава сам за себе си....
                              SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X