Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

    знам че този не е за супермото но няма от къде да взема друг
    моя е с големия резервоар -18,5л.
    има LC4-ки с по-малък, който от страни има кори, но няма от къде да намеря
    а ако сложа от по-новия модел седалката няма да пасне

    Коментар


    • #47
      От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

      Откъде да си намеря такова фолио имитация на карбон ?
      Поздрави!
      Yamaha WR 200

      Коментар


      • #48
        От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

        Васкони или 3М

        Коментар


        • #49
          Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

          Айде малко да съживим темата с малко снимки от Калояново
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kaloyanovo-2011-08-27%2628-68.jpg
Прегледи:2
Размер:274.3 КБ
ID:5300075Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kaloyanovo-2011-08-27%2628-67.jpg
Прегледи:3
Размер:187.0 КБ
ID:5300077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kaloyanovo-2011-08-06-47.jpg
Прегледи:2
Размер:166.0 КБ
ID:5300076


          резултата от няколко сесии на Калояново е:
          -загубен пачи крак
          -счупена пружина на манивелата(не се връща, би трябвало да е от пружината)
          -време 1:02:17 - не е кой знае какво, но да се надяваме че ще падне по мунута

          Коментар


          • #50
            Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

            Гледам от доста време не съм писал в темата, а доста неща се случиха от последния ми пост.
            Счупена пружина на манивелата, отваряне на двигателя и сменяна на бутало и сегменти. Сега мотора пали много по-лесно.
            Вече е с радиална помпа брембо 16х18 от Р6, спира като луд. В момента е с гуми за дъжд за може да се кара и на черно...зимата със сликове на черно не беше много оферта
            Взехме по-малък резервоар, но се оказа че не пасва не седалката. Едва намерихме и кори за резервоара, но и те не паснаха не резеервоара, но пък паснаха на оригиналниата седкала.....бе направо луда работа.
            Все пак закрепих някак си корите и резервоара и мисля че не изглежда толкова зле
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026780498.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5361873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026780499.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5361874Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026780500.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5361875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026780502.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5361876


            С малкия резервоар предницата се чувства по-лека, като добавим и вече перфектната предна спирачка(320мм диск КТМ, 4 бутален Брембо апарат и 16мм радиална помпа брембо) беше време за едно яко каране - он роуд и офроуд.
            Сложих екипа и реших да съм с кросовите бутуши, за да мода спокойно да тръгна и по кората като свърши асвалта. Напълних резервоара - 9л. плюс 1-2л. който пресипах от другия, което не почти на половината на голямата 18,5литрова грозотия.
            Минах 10-тина км и усетих че мотора няма сила както обикновено. Опирах се да го изфорсирам няколко пъти но без успех и така след 1-2км неизбежното се случи.....изгасна и няма палене. Бях точно между с.радилово и Пещера, но наклона вече беше към Пещера. С ритане мотора припали 1-2 пъти но пушеше яко масло през ауспуха като симсонка задавена с масло. Като отворих да проверя нивото на маслото, то плисна все едно отваряш капачата на антифриза на загряла кола, но пък след това нивото си беше нормално. Антифриз също имах.
            Добутах мотора до върха на баира и се спуснах към Радилово....много е кофти това бутане с кросови ботуши.
            В Радилово изчаках един познат да дойде със инструменти да видим какво можем да направим. Според него проблема беше в семеринга на коляновия вал от към съединителя, защото другия, откъм магнета вече беше изпуснал веднъж и го беше сменил преди седмица. Изчистихме карборатора да не би да има боклуци от новия резервоар, но като отворихме филтъра видяхме че е целия в боклуци и още по-учудващото - в масло!Също и в самаат кутия имаше и за това мотора не палеше. Като откачихме филтъра и избърсахме маслото си запали. Закарах го така до Пазарджик но там пак ми изгасна и пак имаше масло. Сега ще го мисли мкакво ще го првим и какъв може да е проблема.
            Маслото най-вероятно идва от отдушника, но защо можем само да гадаем. Може би наистина е семеринга и така надува новото или пък е бил задиснат някой от маркучите със новия резервоар и за това се е получило.

            Някой има ли идея какво може да е или подобна случка?

            Коментар


            • #51
              От: Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

              Айде бе човече, къде се дяна толкоз време. Темата ти направо замря . Радвам се за новата ти спирачна помпа и да ти кажа честно с новия резервоар мотора наистина изглежда по-добре. Обаче тези проблеми дето са те налегнали хич не ми харесват. Надявам се скоро да пишеш какво е станало и да видим снимки от някое твое излизане.
              P.S. От къде взе гумите за мокро и какви размери са? Търся ти точно такива, така че помагай
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • #52
                Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                Гумите мисля, че са 120/160 или 165, взех ги от Streetmoto в Пловдив(колегата го познавам от друг форум). Взех ги настаро но мислч че той може да намери и нови. За не много екстрмен офроуд са си ексра, като и на асвалта се държът доволно.
                Надявам се до края на седмицата да се разбере какво му е на мотора. До сега го бях изкарвал само за 2-3 кръгчета защото нямах засраховка и това щеше да му в първото голямо каране, но не се получи
                Не знам дали се похвалих че взех и друга моторетка есента.....Honda VTR1000f, та в неделята с иначесах крастата с нея. но пътищата все още не са за пистов мотор.
                Корите по принцип трябваше да пристигнат сиви и щех да им слагам фолио(карбон, като на задните) но бях приятно изненадан че дойдоха черни. Сега може би само ще им лепна по една голяма оранжева лепенка КТМ(като тая на предишния резервоар дето се надигна) и това ще им е.

                Ето и другата машинка....
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02620.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5362090

                Коментар


                • #53
                  Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                  Преди малко взех семеринги VITON за коляновия вал. Човека в магазина ми каза че това е най-добрия вариант който съществува така че да се надяваме че ще държат.

                  Коментар


                  • #54
                    Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                    Проблема вече се знае какъв е - както и предполагахме, слеринга на коляновия вал от към съединителя е изкочил, жулил е в ангренажа и маслото е почнало да влиза при вала....въитветно на надува към отдушника и от там в филтърната кутия.Трябва да проверя за гарнитура за капака на съединителя и да го затваряме.
                    Дано скоро да не го отваряме пак.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                      Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                      Проблема вече се знае какъв е - както и предполагахме, слеринга на коляновия вал от към съединителя е изкочил, жулил е в ангренажа и маслото е почнало да влиза при вала....въитветно на надува към отдушника и от там в филтърната кутия.Трябва да проверя за гарнитура за капака на съединителя и да го затваряме.
                      Дано скоро да не го отваряме пак.
                      Айде затваряйте докато не се е оправило времето, че сезона вече започна с пълна пара
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #56
                        Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                        До сега ме беше страх да пиша че всичко е Ок, за да не го оручасам, защото след последния пост сменихме 4-5 семеринга и все изкачаха.
                        Сменихме и By-pass клапана, защото се беше задръстил, но семерингите пак течаха. Накрая сложихме старите и за сега е добре.
                        Въпреки това миналата седмица отново показа, че е с особен храв този КТМ. Нещо не се харесват с брат ми, може би защото той доста често пада с КТМ-а и му нанася щети, но КТМ-а си го върна. След многото ремонти брат ми се беше надъхал да го покара на балкана, защото не беше го карал вече 4-5 месеца.
                        Сутритна го припалихме, врътнах 1-2 кръкчета за да проверя дали всичко е наред и дали е готов за по серизно каране и нямах никакв ипроблеми. Но като дойде брат ми - първо не искаше да запали в неговите ръце, след това аз му го запалих и той се качи за бробно кръгче - резутата беше че сле буквално 15м КТМ-а изгасна и брат ми го добута обратно. Катборатора беше изкочил нацяло. Сложиме го, стегнахме, пак му го запалих и всичко се повтори, но този път след 20м. Брат ми се отказа и каза че няма смисъл, а и въпреки че пак го стегнехме мотора отново отказа да пали когато брат ми е наблизо.
                        Той тръгна за балкана с кола с доста оклюмала физлиономия и мисли как да дасики КТМ-а в някой довар.
                        След час ми звънна Дани(при който седи КТМ-а) и каза че мотора си е наред, пали си и си върви без нищо да му е пипал.
                        На други ден отидох и аз да проверя и наистина КТМ-а си беше пушка. Покарах малко за да съм сигурен после сложиш екипировка и изплозвах няколкото часа през които не валя. На следващия ден пак направих доста сериозно каране без ниакъв проблем.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X