Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

    Здравейте, от месец съм собственик на КТМ 620 LC4 Super Competition 1995(Australian) - доста време ми отне за да открия какъв модел е

    Мотора е със супермото джанти и голям диск от пред, диска е правен доста зле и сигурно ще го сменям.
    До сега съм няма еднуро а само спорт/туристи и имам доста не известни.
    Мотора е само със манивела и електрониката му е в самата бубина(бубината горя и купувах нова).
    Лесно ли ще стане истинско супермото- все пак е 122кг на 55коня(60NM)?Как да направя окачването(за по твърди пружини знам но какви)?мотора е главно за асвалта, но пък и на черно ми хареса
    Какво може да се пипа, да се подобрява?Има гърна Yoshimura, за друго правено по него не знам.
    Карборатора е Dell`Orto PHM 40 SD и не намирам никъде джет кит за него....

    И най-големия проблем за мен......как се рита тоя мотор????
    Миналата събота след 2 часа ритане пак не запали....

  • #2
    От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

    Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
    Здравейте, от месец съм собственик на КТМ 620 LC4 Super Competition 1995(Australian) - доста време ми отне за да открия какъв модел е

    Мотора е със супермото джанти и голям диск от пред, диска е правен доста зле и сигурно ще го сменям.
    До сега съм няма еднуро а само спорт/туристи и имам доста не известни.
    Мотора е само със манивела и електрониката му е в самата бубина(бубината горя и купувах нова).
    Лесно ли ще стане истинско супермото- все пак е 122кг на 55коня(60NM)?Как да направя окачването(за по твърди пружини знам но какви)?мотора е главно за асвалта, но пък и на черно ми хареса
    Какво може да се пипа, да се подобрява?Има гърна Yoshimura, за друго правено по него не знам.
    Карборатора е Dell`Orto PHM 40 SD и не намирам никъде джет кит за него....

    И най-големия проблем за мен......как се рита тоя мотор????
    Миналата събота след 2 часа ритане пак не запали....
    Колега добре дошъл в отбораПреди да публикуваш снимки на мотора, мога да ти кажа нещо: Относно окачването на мотора питай Жоро Пашов, той ги разбира тези работиПонеже имах малко по-стария модел от този вид КТМ /1992г/, горе-долу съм станал спец в ритането, така че ми обясни, какви са твойте действия на студен и топъл мотор и ще се опитам да ти помогна
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      Re: От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

      Ето малко снимки на мотора(снимките са от обявата преди да го купя защото от стягане не остава време за снимки)
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51259218376870769_1.JPG
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5247322

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51259218376870769_2.JPG
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:5247321

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51259218376870769_5.JPG
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5247320

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51259218376870769_3.JPG
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5247319

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51259218376870769_4.JPG
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5247318
      Последно редактирано от Chinela; 28-01-11, 10:45.

      Коментар


      • #4
        Re: От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

        Сега за ритането,
        ми чесно казано като се замисля не знам и аз как ритам - няма някакъв ритуал
        ритам, ако е прекалено голяма компресията и не мога да ритна - декомпресор, натискам манивелата 5-6см надолу, пускам декомпресор и ритам
        студен - пак същото, на с смукач...после и без смукач ...
        и аз и един познат който имаше XL600- той уш знае как се рита ама пак не искаше

        Коментар


        • #5
          От: Re: От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

          Колега снимките на този КТМ съм ги гледал в обявата, по която си го купилТака на външен вид изглежда добре, но "проблема" с ритането, както и на по-старите модели все още не е разрешенМисля, че следващият модел вече е със стартер и манивела, което е най-идеалния вариантТа относно ритането на първо място ще ти кажа, че на мен, без чужда помощ ми отне няколко месеца, докато се науча или по-точно казано, докато му хвана цаката.Ако си в София мога някой ден да дойда при теб и да се опитам нагледно да ти помогна, но ако си от далече май ще трябва да я караме на по нета На първо място трябва да ти е ясно, кое е смукача и кое "топъл старт", а след това може да говорим за декомпресора и горната мъртва точка..........
          Последно редактирано от Helik; 28-01-11, 22:17.
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

            Само да ви поправя малко относно модела , това е LC4 620 EGS от 1994 година . Класическо асфалтово ендуро с голям резервоар .
            GAS GAS
            EC 450 =>=> EC 300 2013

            Коментар


            • #7
              Re: От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

              Първоначално публикуван от sve Преглед на мнение
              Само да ви поправя малко относно модела , това е LC4 620 EGS от 1994 година . Класическо асфалтово ендуро с голям резервоар .
              ми да ти кажа аз сам намерих че мотора е Super competition по пътя на логиката.
              На вид наистина с този резервоар е кат EGS, но за разлика от EGS моя няма стартер
              същ така EGS е с CDI, а моя е с SEM - генератор и бубина, а електрониката е в бубината
              за това мисля че е SC, a не друг модел
              в КТМ (представителството в Пазарджик) не можаха да ми кажат модел нито по рама, нито номера на двигателя

              сега да питам за този "топъл старт"
              при мен е като бутон на карбуратора и се натиска, а като го натиснеш се връща сам
              в един друг форум ми казаха че по принцип е като смукача- като дръпнеш е пуснат

              Коментар


              • #8
                От: Re: От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                ми да ти кажа аз сам намерих че мотора е Super competition по пътя на логиката.
                На вид наистина с този резервоар е кат EGS, но за разлика от EGS моя няма стартер
                същ така EGS е с CDI, а моя е с SEM - генератор и бубина, а електрониката е в бубината
                за това мисля че е SC, a не друг модел
                в КТМ (представителството в Пазарджик) не можаха да ми кажат модел нито по рама, нито номера на двигателя

                сега да питам за този "топъл старт"
                при мен е като бутон на карбуратора и се натиска, а като го натиснеш се връща сам
                в един друг форум ми казаха че по принцип е като смукача- като дръпнеш е пуснат
                Колега топлия старт се намира на карбуратора и действа обратно на смукачите, сиреч, когато го натиснеш тогава работи, а когато го издърпаш е изключен. Иначе би трябвало при теб смукача да се намира горе на кормилотоОтносно топлия старт, името му говори само за себе си, ползва се само, когато риташ мотора и двигателя му е топъл.А на студено, само с опънат смукач, като топлия старт го забравяш, че съществуваАйде чао за сега
                P.S.Не ми отговори, къде се намира мотора???
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #9
                  Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                  За топлия старт питам, за да съм сигурен, че не съм го натиснал/дръпнал по погрешка докато свалях и качвах резервоара, и за това да не пали
                  иначе смукача си е горе.

                  Мотора се намира в Пазарджик, а аз съм в София(тук работя), почти всяка седмица се прибирам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                    Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                    За топлия старт питам, за да съм сигурен, че не съм го натиснал/дръпнал по погрешка докато свалях и качвах резервоара, и за това да не пали
                    иначе смукача си е горе.

                    Мотора се намира в Пазарджик, а аз съм в София(тук работя), почти всяка седмица се прибирам.
                    Значи дано си ме разбрал за топлия старт, а относно местонахождението на мотора, то когато открием сезона може да го докараш до София и да го комбинираш с работата тиОтносно начина на ритане мисля, че си схванал, за какво служи декомпресора и това, че без него не можеш да превъртиш манивелатаИначе чалъма му е да превъртиш маниверата с опънат декомпресор,докато стигнеш до горна мъртва точка /едно втвърдяване, което аз наричам "спусък"/.След това връщаш декомпресора и манивелата в начално положение и риташ без декомпресорТрябва да си сигурен в момента на втвърдяване и връщане на манивелата, защото ако не го уцелиш и ритнеш, може да ти пострада кракаИма още някои неща, така че ще ти пиша пак
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                      моторЯ е запалил...мой приятел при, който стои за да му оправи някои неща по инсталацията ми се обади вчера....според него смукача нещо е направил проблеми миналия път и за това не е искал
                      баси кефа...лошото е тази седмица няма да се прибирам и да му се радвам

                      Коментар


                      • #12
                        От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                        Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                        ....
                        Мотора е със супермото джанти и голям диск от пред, диска е правен доста зле и сигурно ще го сменям.
                        До сега съм няма ендуро а само спорт/туристи и имам доста не известни.
                        Мотора е само със манивела и електрониката му е в самата бубина(бубината горя и купувах нова).
                        Лесно ли ще стане истинско супермото- все пак е 122кг на 55коня(60NM)?Как да направя окачването(за по твърди пружини знам но какви)?мотора е главно за асвалта, но пък и на черно ми хареса
                        Какво може да се пипа, да се подобрява?Има гърна Yoshimura, за друго правено по него не знам.
                        Карборатора е Dell`Orto PHM 40 SD и не намирам никъде джет кит за него....

                        И най-големия проблем за мен......как се рита тоя мотор????
                        Миналата събота след 2 часа ритане пак не запали....
                        Първо поздравления за придобивката.
                        Познавам по стар собственик на мотора, който го направи на супермото.
                        Освен Йошимурата мотора бе тотално ревизиран нова биела прокс, сгъстено бутало Вьоснер, лагери и каквото там трябваше ...
                        Не ти трябва джет за карбуратора, поне преди беше безгрижен и доста вървеше мотора.
                        Диска е направен както си трябва с раздвижена сърцевина, мой съвет е да не го сменяш, ако имаш желание да подобриш спирачката се заеми с апарата и помпата. От там ще получиш подобрение просто диска е какъвто си трябва и да сложиш друг на някоя известна марка няма да има ефект който да усетиш.
                        Ето ти и една снимка на мотора от преди ...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7765.jpg
Прегледи:1
Размер:293.2 КБ
ID:5250845
                        мотора се караше и на писта и в гората, беше с двата комплекта джанти.
                        Просто се забавлявай и давай повече газ мотора си може достатъчно.
                        Последно редактирано от Chinela; 10-02-11, 08:55.
                        motobattalion

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                          Еееее..поста ти много ме зарадва, а смиката направо си я сложих за desktop.
                          Диска не ми харесва че са му сложени конусни болтове, а дупките са обикновени.
                          Задната гума беше сложена на обратно и това ме караше да си мисля че не е случиол на хора.
                          След като твоя познат го е направил така добре мотора, мисле че следващите само са карали, защото има доста следи от лоша поддръжка.
                          А за ел. инасталацията да не говорим.....

                          Имаш ли някакви координата на този предишен собственик,
                          да го разпитам за някой неща по мотора.
                          Моя телефон е 0885 310872
                          e-mail: krasimir_todorov_87@abv.bg

                          Коментар


                          • #14
                            Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                            Вече моторетката е с нов (поЧТИ де) заден слик и се изправя само с газ..

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022398358.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5253376 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022398416.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5253377

                            Единия кол направо изтече...сега трябва да сменям семеринги и масло.

                            Някой да знае как точно става подлагането на пружините, колко да подложа, колко масло да сложа, и т.н.
                            зЗ да стане по за СМ, защото сега предницата е доста мека (може и само зареди кола да е така).

                            Коментар


                            • #15
                              Re: КТМ 620 Super Competition 1995 => Supermoto

                              Здравейте, от няколко дена и аз съм собственик на КТМ.
                              Моделът по документи е ER 600 LC4, 1995 година, но в КТМ Пазарджик не го откриват по VIN-а.
                              Дори ми казаха, че няма 600 кубиков модел.
                              Та молбата ми към вас е да ми помогнете да установя какъв е модела, за да намеря мануал и да знам какви части да поръчвам, защото в момента е с проблем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X