Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Honda cr125 !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Всичко за Honda cr125 !!!

    Ясно...Значи да разбирам,че без настройка ниски няма как да има

    Коментар


    • #17
      От: Всичко за Honda cr125 !!!

      тези настройки се правят доста трудно. Аз имах такъв проблем с моя cr 125, после смених main jet 380 , slow jet 45 ,позиция на иглата втория канал от горе надолу.
      И ниските дойдоха доста осезаемо, не както преди дори ми заглъхваше . Аз съм със mikuni TMX карбуратор.
      Сложи си хубава свещ и като поработи придобива керемиден цвят.


      Надявам се да съм бил полезен.

      Коментар


      • #18
        От: Всичко за Honda cr125 !!!

        Здравйте колеги,искам да попитам 2т. Хонда ЦР след пълен основен ремонт как трябва да се разработва един резервоар на място и един с леко каране ли трябва или ??

        Коментар


        • #19
          От: Всичко за Honda cr125 !!!

          Нали е изработила един резервар и е тествана веднъж направено ли е това можеш да ръчкаш Все пак е 2т няма какво да му се случи за това е направена газта смело и това е

          Коментар


          • #20
            От: Всичко за Honda cr125 !!!

            Според мен си трябва на място да поработи, не чак един резервоар, но трябва. След това леко без ръчка и с повече масло в бензина. Също като го караш, трябва да спираш за почивки да изстине.
            Последно редактирано от speedrifter; 06-04-11, 12:34.
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • #21
              От: Всичко за Honda cr125 !!!

              Ми то е изгорил един резервоар на място значи сега трябва още един с леко каране и почивки,а по колко масло да му сипвам в бензина докато се разработи?

              Коментар


              • #22
                От: Всичко за Honda cr125 !!!

                Модел на Хонда от по-новите генерации, преди да ги спрат от производство несъм карал, но старите малко преди и след 2000 година са си супер резки. YZ125 2004-та който имах със стандартните ауспуси е супер мазен и плавен мотор (доколкото може да е плавен един 125 крос) и се кара доста лесно на ендуро.
                Последно редактирано от Краси; 06-04-11, 11:30.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #23
                  Re: Всичко за Honda cr125 !!!

                  Колеги , карам с такова масло (Motul 800 2t factory line-Off road), откакто имам мотора (Honda cr 125 2001g), наИстина много стабилно масло, но имам въпрос. По колко мл масло да слагам на литър бензин при лек режим на каране, аз слагах до сега по 105 мл масло на 4 литра туба бензин , а дават, че на 10 литра при лек режим се слагат 150 мл масло , от там излиза че на 5л гориво се слагат 75 мл масло. Това значи, че аз доста съм прекалявал с маслото. И до колкото сметнах при лек режим На 1л бензин се слагат 15мл масло, а аз съм слагал по 25-26 още малко двойно. Моторът го карам с бензин Лукойл 98 , нека който кара с такова масло да даде съвет , карам го любителски, не за състезания , и още нещо може ли според вас да ми горят свещите от това, че е с много масло в бензина (свещ NGK - BR9EG) 1-2 свещи ми изгоряха вече и мотора доста си попушва и в ниските 1-2 пъти се е случвало да глъхне!!! Моля коментирайте http://drivebg.com/product_info.php?products_id=504 , И ако може ми кажете някой модел свещ на НГК който става за моя ц-р 125 2001 готов съм да дам 40-45 лв., но да знам, че свещта ще кара, а не тез NGK BR9EG, коИто ги взимам за по 10-12 лв от Мотокросзона в Пловдив. Моторът никога не съм го изкарвал със студен двигател, винаги преди каране работи на място 3-4 минути да загрее !!!
                  Последно редактирано от viki terzieva; 06-04-11, 13:52.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Всичко за Honda cr125 !!!

                    Каквото и да е маслото недей слага по-малко от 20 гр. на литър, а ако го караш на трасе може и 25/30.
                    Свещите ти избиват тотално или просто се зацапват от маслото и след като ги обгориш, пак си работят ???
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #25
                      От: Всичко за Honda cr125 !!!

                      Колега, както си карам и изведнъж се чува бооо и спре до там , сменя свещта от раз пали и пак газ , като ги обгоря в котела на парното свещите пак работят !!! Не знам , от какво може да е ...

                      ПСП - Когато взех мотора докато му свикна го давих много често , взех го със свещ BR9EG и като е свалих беше с доста дебел нагар и си личеше че свещта не е била чистена скоро време, тоест е карал доста с нея мотора ....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Всичко за Honda cr125 !!!

                        Аз съм карал доста с това масло и слагам не по малко от 25мл на литър бензин не съм имал проблем.Свещите се цапат от прекалено каране в ниски обороти,давай му повечко газ на тоя звяр.
                        0888 074 049

                        Коментар


                        • #27
                          От: Всичко за Honda cr125 !!!

                          А въздушния филтър поглеждал ли си?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Всичко за Honda cr125 !!!

                            Да, колега въздушния е чисто нов WRP смених го зимата когато беше зазимен мотора , а аз винаги си го поръчквам на всяко излизане , или във някоя нива орем , все пак е за това тоя нервак Мотора от както съм го взел никога когато е бил студен не съм го палил на смукач , и ми се е случвало когато е студен да го задавям често , казаха ми че и това дава влиане на живота на свеща (предишния собственик)

                            ПСП- А , знаете ли по какъв начин освен с горелка мога да изчистя нагара на Балона на изпускатилната сиситема , и ако е с горелка никела не ли се поврежда ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Всичко за Honda cr125 !!!

                              Аз имам и аз няколко въпроса.Първият е защо след като тръгвам и вече съм пуснал съединителя и си потеглям да кажем спокойно,и изведнъж навия масура рязко савсем до края и мотора глъхне и направо си изгасва ако не върна газта.Също и като му пусна газта гасне.Пробвах с равиване на лостчето на смукача на карбуратора но проблема с глъхнененето при по рязко подаване на газ се появяа дори и когато гата е не до края.А момчето от което го купих каза че карбуратора било мн пипкава работа и да не го барникам много.Дайте съвет как бих могъл да оправя този проблем.Другото което е че м/у резонатора и цилиндара изпуска много пушек,с какво може да се оплатни добре там ?
                              По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Всичко за Honda cr125 !!!

                                Недостиг на гориво, затова глъхне. Наистина е пипкава работа.
                                На резонатора сигурно му е изгоряла гарнитурата
                                Yamaha WR 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X