Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен болгар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Верижен болгар

    Стефане, качвал ли си някъде снимки на колесното Болгарче? Само веднъж съм виждал такова и като че ли не беше много сполучлива преработка.

    Коментар


    • #92
      От: Верижен болгар

      Да качвал съм го тук. Правено е 1985г и досега върви само един ремонт му е правен до сега. Има диференциал,двойно действаща хидравлика,компресор и въздушни спирачки със спирачен кран двойно действащ от Зил който позволява да се включват и спирачките на ремарке,силоотводен вал.Предни гуми 16цола и задни 24цола.Ширина в средата на задните гуми 1,38м.Развива максимална скорост 25км.Имам за него ремарке 2т. стандартно използвал съм само готово шасито, коша,теглича и хидравликата са моя изработка, почвообработваща фреза 1м. оригинална,плуг 3х25 моя изработка/правен беше 1978г. за верижния,но като го продадох сега кача плуга на колесния/ когато ора лозето поставям и четвърто тяло,но не може да оре повече от 15см. дълбочина,имам и уредба/вилка/ от мотокар която навесвам и използвам за повдигане,гребло за разряване на зърно,оборки тор,но е за навесната система от зад. Имам и други щуротии за него.Ето тук една снимка с друга не разполагам в момента ако представлява интерес може да направя и други и една когато вдигах гредата на крана в халето си-трактора не се вижда,но се вижда вилката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000257.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5652251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0495.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5652252

      Коментар


      • #93
        От: Верижен болгар

        Ще слагам гребло, ама не за сняг, и мисля да домува на меки почви, и на твърди да не стъпва . Тука го пренасям с мотокара, иначе съсипва бетона отдолу. А твоя мотокар си е цвете, т`ва дето си купих е меко казано недоразумение, дето казва колегата, като се загледаш, виждаш че почти навсякъде е пипано, ама като прибързах... Оня ден, както се разхождах си намерих две звездочки и две вериги, които нямат нищо общо с моите... Тези имат 30мм "грайфер", при 40мм по книга. Моите имаха 15... Естествено, голямата игра с тях се отлага.
        Звездочките като са се износили, са паднали и по диаметър и веригата е "яла" и от корпусите на редукторите от горната страна. Завинането се е осъществявало не със съединителите, а направо със спирачките. Не съм имал време да чета книгата и да ръчкам по трактора, но на този от който сваляхме веригите, патериците работеха, долу въртят едни вилки, а на моя са обрани максимално да бъдат натиснати и пак не се въртят. Абе мани, мани...
        Без блокажи си за никъде. :D
        Без лебедка, хептен...

        0887 731062 - Цецо

        Коментар


        • #94
          От: Верижен болгар

          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
          ...Много лошо е монтиран хидроразпределителя...
          Да нямаш предвид хидравличната помпа, щото на този разпределител какво да му е от монтирането?
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #95
            От: Верижен болгар

            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
            Да качвал съм го тук...
            Екстра машина и по собствен вкус направена. По едно време доста често почнаха да ползват ДТ-20 и Т-25 с мотокарна уредба по ТКЗСта и консервни заводи, даже бяха с обърнато място за водача.

            П.п. Чудел съм се нашите инженери от Балканкар и Агротехника що не са направили нещо колесно в теглителен клас 0.6, но явно в рамките на СИВ специализацията ни е била за друго...

            Коментар


            • #96
              От: Верижен болгар

              А тези състезатели се заиграват с мъничък булдозер

              https://www.youtube.com/watch?v=Id1NaYSGPUg

              Коментар


              • #97
                От: Верижен болгар

                Един колега каза че в гр.Попово на вторични били закарали 4 Болгарчета, едното било с гребло.

                Коментар


                • #98
                  От: Верижен болгар

                  Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
                  Един колега каза че в гр.Попово на вторични били закарали 4 Болгарчета, едното било с гребло.
                  Малко късно виждам поста. Сигурно вече са ги съсипали. Ако има как колегата ти да провери какво е положението в момента...? Или телефон на тези "вторични"?
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • #99
                    От: Верижен болгар

                    Около маслобойната били тези вторични, мисля че ги държат за части на разни почитатели. Сега се добрах до компютъра с малко свободно време.

                    Коментар


                    • От: Верижен болгар

                      Здравейте колеги,
                      Купих един хубавец - Болгар Т54, като нов, и искам да му монтирам гребло. Можете ли да ми дадете съвет къде да се закрепи. Машината е предвидена да работи с навесна система но аз искам да го ползвам като малък булдозер. Имам гребло и искам да го монтирам така че да се завърта във всички посоки.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t54-1.JPG
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5686037

                      Коментар


                      • От: Верижен болгар

                        Браво колега .Хубава машина си купил .Ще ти служи вярно стига да не я тормозиш много .При мен имам две такива и съм доволен .

                        Коментар


                        • От: Верижен болгар

                          Здравейте колеги. Почти година и половина мина откакто разглобих някои възли от ТЛ-30 и сега съм се заел по-сериозно да го вкарвам в движение. В момента проблема е водната помпа, уж и правихме някакъв ремонт, но пак тече. Някой знае ли по другите трактори, нещо взаимозаменяемо, или с преправка...?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vodna pompa1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5727661Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vodna pompa2.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5727662
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • От: Верижен болгар

                            Единствено помпа става от ТЛ-45 и от СШ-22.Теч може да става от няколко места от мехчето,фибъра,вала и шийката на корпуса на помпата.От всичките изброени неща най-проблемно е мехчето всичко останало може да се изработи или ремонтира.

                            Коментар


                            • От: Верижен болгар

                              Утре ще я отворя пак, да видим какво ще излезе...
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • От: Верижен болгар

                                Помпата я оправих. Искала е малко повече внимание и разбиране
                                Май осъзнавам, че липсва оригиналната свързваща част между коритото с трансмисията и двигателя, тъй наречения в документацията "картер на съединителя". Правен е самоделно и то доста несръчно. Трябва да се загледам по някое друго "оригинално" тракторче за тази част.

                                Искам да попитам и тези странни гумени тампони има ли ги въобще в оригиналния вид, или е някаква притурка, щото така ми изглежда?
                                И тези сферичните опори от двете страни на ресьора намират ли се по магазините, нещо стандартно ли е, че гледам и те са поразбити?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5728123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5728124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5728125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5728126Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5728127Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5728128
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X