Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен болгар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Верижен болгар

    Първоначално публикуван от qnko79 Преглед на мнение
    здравейте колеги, нуждая се от спешна помощ , за което благодаря предварително. преди 2 години закупих верижен трактор - болгар Т 60, на 78 мото часа, но с един малък проблем в завиването му и още тогава с приятели го разглобихме и отстранихме проблема, когато започнахме да го сглобяваме и стигнахме до фаза - звездочки и вериги, да си призная ни домързя и го оставихме. и така до преди седмица , когато ми потрябва трактроа. отидохме да му сложим звездочките и веригите и видях , че някой доброжелател ми ги е откраднал / звездочките/. звъних на обяви да търся др. звездочки, но всеки ме пита за какъв модел трактор, защото имало значение с колко болта е ,колко зъба, дали била на конус , а аз нямам и представа какви бяха, дори ми казват да не купувам чисто нови , че били боклуци и доста скъпички. някой има ли представа как да се намерят точните и правилни зваздочки. А и да попитам още нещо - двигателя 60 или 80 коня е на този модел трактора , че на мен ми прилича на 80 коня, но казват , че били 60 коня. отново се извинявам за притеснението и се надявам някой все пак да може да ми помогне
    Пусни снимки на трактора, ще направя каквото мога.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #32
      От: Верижен болгар

      Колега на двигателя няма ли табелка?Двигателя има ли подгряващи свещи?

      Коментар


      • #33
        От: Верижен болгар

        ох нямам представа дали има табелка а ако има какво трябва да видя там има само една подгряваща свещ и тя е на тръбата кадето смучи въздох

        Коментар


        • #34
          От: Верижен болгар

          На табелката трябва да е написан модела на двигателя,ако има 4-ри бр. подгряващи свещи е от рода на Д-50,а както е при теб с електрофакел на смукателния колектор е от рода на Д-240.Поне така аз мисля.

          Коментар


          • #35
            От: Верижен болгар

            благодаря за информацията стефчо ще проверя аако е Д 240 това означава чее 80 конски сили или не извинявай но съм много бос втия неща

            Коментар


            • #36
              От: Верижен болгар

              Да двигателите от серията Д-240 са 80коня.

              Коментар


              • #37
                От: Верижен болгар

                В събота ще ходя и ще го видя дали е д 240 а имаш ли представа звеночките с колко зъба са.

                Коментар


                • #38
                  От: Верижен болгар

                  Не знам с колко зъба са,но мога да проверя при един познат той има Т-54В.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Верижен болгар

                    мисля че са 23 зъба а скоро му погледнах табелка та на двигателя и е Д-242 не е Д-240

                    Коментар


                    • #40
                      От: Верижен болгар

                      Това означава,че е 80к.с.На косачката ми Е-302 е такъв двигателя.За звездочките не остана време да проверя,но появили се пролука ще прескоча.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Верижен болгар

                        значи е 80 конски сили голям спор имахме със едни приятели за това все твърдяха че е 60 коня понеже пишело на капака БОЛГАР Т-60-В но със това вече спора приключва понеже ми даде солидни даказателства за което ти благодаря няма проблем за звездочките като имаш възможност от каде си иначе

                        Коментар


                        • #42
                          От: Верижен болгар

                          Двигател Д-240 е 80 к.с., Д-242 е 60 к.с.
                          Пак ви казвам ако пуснете снимки на трактора досега можеше и звездочки да имате.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #43
                            От: Верижен болгар

                            Първоначално публикуван от qnko79 Преглед на мнение
                            значи е 80 конски сили голям спор имахме със едни приятели за това все твърдяха че е 60 коня понеже пишело на капака БОЛГАР Т-60-В но със това вече спора приключва понеже ми даде солидни даказателства за което ти благодаря няма проблем за звездочките като имаш възможност от каде си иначе
                            За да си 100% сигурен,развий двата болта които крепят гърловината за наливане на масло към блока,като махнеш цедката,през отвора виждаш коляновият вал.При завъртане на вала,ако има сърповидни тежести(захванати са с по два болта) е 80кс или Д-240,ако няма и се виждат само резби е 60кс,това е основната разлика,другата е в гнп-то,със по-тежък регулатор е и изключва на 1800об/мин.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Верижен болгар

                              за втори път семъча да кача снимки ноявно нещо несе палучава

                              Коментар


                              • #45
                                От: Верижен болгар

                                Хидравликата на болгарите, и колесния и верижния, може да работи с реверсивен плуг, без колело. Поне така е по книга, но никога не съм се и опитвал да ползвамтази опция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X