Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да купувам ли фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да купувам ли фронтера

    Здравейте колеги, от Дупница съм, искам да си взема фронтера за патуване до село. Ще се кара предимно събута и неделя до село-60км. асфалт 15 км. черен път. , но разни майстори и джипари от града ми казват че е изключиелно скъп за подръжка-много скъпи части, голям разход. интересувам се от къса база 2.0 инжекция до 95 година наистина ли е скъпа за подръжка

  • #2
    От: Да купувам ли фронтера

    Ако си мислиш ,че подръжката джипа е сравнима с тази на лека кола забрави. По темите има достатъчно инфо.
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

    Коментар


    • #3
      От: Да купувам ли фронтера

      Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
      ..., но разни майстори и джипари от града ми казват че е изключиелно скъп за подръжка-много скъпи части, голям разход. интересувам се от къса база 2.0 инжекция до 95 година наистина ли е скъпа за подръжка

      От изброените,колко са притежатели на марката и модела?

      Коментар


      • #4
        От: Да купувам ли фронтера

        По-евтина е поддръжката само на УАЗ и Нива, ама и по-често се налага. Донякъде и на по-старите Лендроувъри. Дупнишките майстори всички ги знаем, щото сме им яли попарата. Като са толкова информирани, питай ги кой джип е по-евтин и надежден. Все пак помисли дали не ти трябва дълга база.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Да купувам ли фронтера

          Предполагам, че разполагаш с някакъв бюджет. Виж какви джипове ти харесват за тези пари и провери в магазина цените на основните резервни части.
          След това бързо ще се ориентираш към нещо. Фронтерата е доста добър вариант за такъв вид експлоатация, аз лично оставам все по доволен от моята фронтера.

          Коментар


          • #6
            От: Да купувам ли фронтера

            за 3500-4000 лв. има доста фронтери по автокъщите внос от италия с екстри и добар външен вид, днес в един магазин ми казаха че предна поуоска е 2000 лв., доста се уплаших от цифрата.
            А като мостове и раздатачна кутия издържат ли продължителна експлоатация, щото ще тегля и ремарке-до градина или дърва все ще потрябва някаде

            Коментар


            • #7
              От: Да купувам ли фронтера

              Да, ама ако си с двигател 2,5 ВМ- само вискомуфата е 1000 с работата, а там има и един демпферен обтегач, който също идва около 1000...

              Коментар


              • #8
                От: Да купувам ли фронтера

                А като мостове и раздатачна кутия издържат ли продължителна експлоатация, щото ще тегля и ремарке-до градина или дърва все ще потрябва някаде
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111403
                Ето го първото приложение на анкетата.Само че не трябва ше да го "прилагам" ами да го погледнете сами.
                Всичко струва стотици и хиляди левове, ако го търсите в официалния представител на Опел. По магазините за авточасти в пъти по-евтино.Ако почетете темите в подфорума ще е долу- горе колкото за лек автомобил- 2 пъти по-скъпо и 2 пъти по трудно се чупи. Обръщайте внимание на задвижването 4 по 4 дифове,раздатки,хъбове + гуми - това са по-скъпите неща.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Да купувам ли фронтера

                  Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
                  ..... днес в един магазин ми казаха че предна поуоска е 2000 лв., доста се уплаших от цифрата.
                  ......
                  А питал ли си се защо е толкова и колко човека са сменяли такова нещо.... Аз не съм чул за нито един.... Ама с 2000 кубика ремарке с дърва да влачиш, може да дойде зор работа. Търси 2,8 ТДИ и по-добре дълга. От 2,5 ТДИ бягай далеч.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да купувам ли фронтера

                    Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
                    за 3500-4000 лв. има доста фронтери по автокъщите внос от италия с екстри и добар външен вид, днес в един магазин ми казаха че предна поуоска е 2000 лв., доста се уплаших от цифрата.
                    ....
                    Аз ще изцвиля,няма да се уплаша.
                    Тя да не е златна или с диамантено покритие?При положение,че ти искат 4000лв за цял автомобил,как ще искат тия стотинки на полуоска+2 карета+незнам си какво??????
                    Аз пак да попитам:


                    Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
                    ..... разни майстори и джипари от града ми казват че е изключиелно скъп за подръжка-много скъпи части, голям разход. ........
                    Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                    От изброените,колко са притежатели на марката и модела?
                    Чисто любопитство?!!!!!?!!!
                    Темата е "Да купувам ли...................?"
                    За опоменатата сума можеш да се сдобиеш с много марки и модели 4х4.
                    Въпроса е вашите месни дилъри/майстори/ дали са ги притежавали и дали са доволни от тях,че да ти препоръчат марка и модел.
                    Последно редактирано от STROIL; 25-01-11, 23:17.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да купувам ли фронтера

                      Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
                      един магазин ми казаха че предна поуоска е 2000 лв., доста се уплаших от цифрата.
                      А като мостове и раздатачна кутия издържат ли продължителна експлоатация, щото ще тегля и ремарке-до градина или дърва все ще потрябва някаде
                      Струва 700 лв. не е 2000 и едва ли ще ти се налага да сменяш полуоска. А като мостове и раздатки издържат. Не се притеснявай. Аз с такава фронтера дърпам каравана и още не съм имал проблеми. НЕ са трошлививи, ако са сменяли преди това маслата на време и то от подходящия вид масло. Това не можеш да го знаеш при покуптата, но като пробваш гледай да няма никакво виене или шумове откъм диференциалите и скоростите.
                      Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да купувам ли фронтера

                        Не купувай ,колега, не купувай. Щом "майсторите" са ти казали. Остави ни нас какво ти говорим, ние си ги караме и им се радваме,ама ти послушай "майсторите" те по му разбират. Аз лично за 5 години ежедневно каране освен масла,свещи,накладки,крушки и кабели друго несъм сменял и си върви машината. Ама съм чувал от една съседка, пък тя от друга,че много била скъпа поддръжката на фронтерата. Успех.
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да купувам ли фронтера

                          Както ти казаха колегите полуоска няма да ти се наложи да сменяш, поддръжката не е по-скъпа примерно от на витара или фероза, говорим за нови части от магазина естествено с помоща на форума. Ремаркето няма да го усети ти гарантирам, разгледай и труперите, че по тях всичко е японско, но пък за същите пари може да е по-стара година.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да купувам ли фронтера

                            Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                            ......
                            Тя да не е златна или с диамантено покритие?При положение,че ти искат 4000лв за цял автомобил,как ще искат тия стотинки на полуоска+2 карета+незнам си какво??????
                            .....
                            Ами да . Ако пък си купил автомобила за 2000 лв. , то за полуоската нямат право да ти искат повече от 100 лв. , нали ? . Ако пък са ти го подарили , то и резервните части трябва да са ти подарък . .
                            В магазина никой не те пита за какви пари си купил возилото . Цените на частите са отнесени към цената на нов автомобил от завода . Пука им на производителите , че в България сме зле със стандарта на живот !
                            Спасява ни това ( при Фронтера) , че рядко се налага смяната на сравнително скъпите части .

                            А иначе ремаркето ше го тегли каквато и да е Фронтера . Аз лично предпочитам късата база по 2 причини : по-висока маневреност и по- нисък разход в сравнение с дългата база . За сметка на друсането . Но човека сам да си прецени .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да купувам ли фронтера

                              С ръчни хъбове няма ремарке което да се опре. Теглих модифицирано за автомобил (по-голямо,с канати) пълно с итонг по баир с доста сериозен наклон -с отворени хъбове и бавни не може как да е да спънеш машината. Лек автомобил с двигател 1,8 беше като детска играчка закачена за ремаркето- то си тръгна по средата на склона надолу, тътрят се 4 гуми, и едвам успяхме 3 ма да спрем композицията.Откачихме го както беше насредата на баира и от там продължих аз. Собственика толкова доволен че си имам на разположение когато пожелая едно ремарке.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X