Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Акумулатор - какъв?

    Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
    " Пак да напомня - инженерите в завода може да са колкото си искат умни, но решават своите проблеми, а не нашите."

    И това също им го напиши.

    Предполагам, че при мен са 2 акумулатора за да:
    - ми е топло/хладно - имам два климатика и печка отзад
    - да ми работят подгряване на предно и задно стъкло
    - да иам къси, дълги, габарити и халогени
    - да ми работят ел. седалките
    - да ми работи люка
    - да ми работят ел стъклата
    - да ми работи CD-то


    и т.н.
    .
    .
    .
    За което им БЛАГОДАРЯ. За това ще си сложа 2 акумулатора по 74Ah а не както ти ми казваш - един 44 Аh
    Всичките тия неща няма да работят твърде дълго и с голям акумулатор, ако алтернатора не смогва да им даде тока. В единия случай ще работят примерно 20 минути, в другия - час и 20 минути.

    Аз пък бих си сложил 2 по 100Ah, стига да се побират. И от това няма да има никакви лоши неща, а само добри такива. При едни и съши условия ще изкарат повече, а и ще имам с 30% повече енергия в запас, ако се случи да ми потрябва.
    Последно редактирано от sparkybg; 26-01-11, 12:13.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Акумулатор - какъв?

      Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
      " Сега погледни колко ампера ти е алтернатора. Със сигурност е над 70. А на дъртия ми транзит отново бяха 2 акумулатора по 75 амперчаса, с 45А алтернатор. Нещо да кажеш по въпроса? "

      Съгласен съм колега. Но писането - давай там без значение е доста глупаво - нали.
      Ама никой никому не е препоръчвал да слага по-малки акумулатори. Напротив - препоръчително е да се слагат по-големи. И да, в общия случай на теб акумулатор 44Ah ще ти стига. (ако стартера ти не е на 24V). Тоест, ще можеш да подгрееш и да запалиш, когато е зареден. Когато обаче в студа си направил 5 отсечки по километър през един час, твърде вероятно е да сдаде, или да те изненада на другата сутрин. Ей това е разликата. В единия случай имаш резерви, в другия - не.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Акумулатор - какъв?

        И по-скъпо ;0) ...
        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
        Бахти, как се изказах...

        Коментар


        • #34
          От: Акумулатор - какъв?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Всичките тия неща няма да работят твърде дълго и с голям акумулатор, ако алтернатора не смогва да им даде тока. В единия случай ще работят примерно 20 минути, в другия - час и 20 минути.

          Аз пък бих си сложил 2 по 100Ah, стига да се побират. И от това няма да има никакви лоши неща, а само добри такива. При едни и съши условия ще изкарат повече, а и ще имам с 30% повече енергия в запас, ако се случи да ми потрябва.
          Това го кажи на Явор!!! За това говорим - по принцип.

          А незнаех, че генераторите са 70А - sorry. В този случай най-добре - 700 Аh. Но пък на каква цена ????
          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
          Бахти, как се изказах...

          Коментар


          • #35
            От: Акумулатор - какъв?

            Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
            А незнаех, че генераторите са 70А - sorry. В този случай най-добре - 700 Аh. ?
            Това пък от къде ти дойде наум?

            Коментар


            • #36
              От: Акумулатор - какъв?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Това пък от къде ти дойде наум?
              В смисъл ще може да зарежда и 700 Аh ...
              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
              Бахти, как се изказах...

              Коментар


              • #37
                От: Акумулатор - какъв?

                Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                В смисъл ще може да зарежда и 700 Аh ...
                Може, разбира се.

                Коментар


                • #38
                  От: Акумулатор - какъв?

                  Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                  Това го кажи на Явор!!! За това говорим - по принцип.

                  А незнаех, че генераторите са 70А - sorry. В този случай най-добре - 700 Аh. Но пък на каква цена ????
                  В общия случай алтернаторите са между 40 до 100-120А. Има разбора се и по-мощни, които заводски се слагат на автомобили с повече екстри. Та, в преобладаващата част от експлоатацията на един автомобил, алтернатора е подбран така, че да може в движение да осигури достатъчно ток за консуматорите, и да остане за дозареждане на акумулатора. Примерно на тераното ми е 90А. А акумулатора е главно за моментите, когато няма алтернатор (при палене, слушане на музика при изгасен двигател и т.н.), или алтернатора не смогва да осигури тока (например включени фарове, подгревател на задно стъкло и т.н) например когато се чака на светофар, виси се по задръствания и т.н. Та, обикновено алтернатора е сметнат така, че при обороти на празен ход и пуснати много консуматори, да може едва-едва да осигурява тока, а в много случаи дори под това. Ако имаш волтметър в купето това се вижда много ясно. Та в такива ситуации, ако се случват прекалено често, малкия акумулатор ще се изтощи бързо,а големия - бавно. Малкия на следващата сутрин може да те изненада, големия - по-вероятно не.

                  И Ясен ги знае тия неща.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Акумулатор - какъв?

                    О.К. Да не пълни излишно темата.
                    Сигурен съм, Явор е човек който ги разбира тези неща /не го познавам лично/.

                    В случая, слагането на по-голям капацитет няма нищо лошо - лошото ще са по-солените цени /ако човека може да си го позволи/ ...
                    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                    Бахти, как се изказах...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Акумулатор - какъв?

                      Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                      О.К. Да не пълни излишно темата.
                      Сигурен съм, Явор е човек който ги разбира тези неща /не го познавам лично/.

                      В случая, слагането на по-голям капацитет няма нищо лошо - лошото ще са по-солените цени /ако човека може да си го позволи/ ...
                      Това с цената, разгледана във времето, не е съвсем така. Шанса по-големия да устиска по-дълго време е доста голям.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Акумулатор - какъв?

                        Нека и аз да се изкажа ,по темата със скромният ми опит... Да расъдим съвсем логично ... преди една кола са излезе на пазара се правят ред изчисления чертежи пресмятания следователно завода производител дава оптималните размери за гуми джанти ,антифризи ,масла и Показания на Акумулатора местото е опредлено ,освен това инсталацията и капацитета на батерията се смятат със всички възможни екстри който са предвидени в колата ,а рядко се срещат коли с пълен пакет със абсолютно всичко. Аз лично изразявам мнението че трябва да се сложи акумулатор каквто е предписан от завода производител...всички друти бг извраштения са си за наша сметка и все рано или късно ще ни ударят по друг параграф с подръжката на колата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Акумулатор - какъв?

                          Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
                          всички друти бг извраштения са си за наша сметка и все рано или късно ще ни ударят по друг параграф с подръжката на колата.
                          Ми.... НЕ!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Акумулатор - какъв?

                            момчета,в завода нещата се смятат,ама освен функциалността се смята и цената на крайния продукт-по големи джанти,по големи акумулатори,по големи гуми,по ..по ..по =по висока цена..
                            а по високата цена значи по малко продадени бройки...само за справка ,на моето паджеро заводкско му дават два размера гуми ( пише си го на лепенката на вратата) 29 " и 31 "..значи имаме 5 см разлика по стандартите на завода,което значи че теста е бил с доста по голям размер..
                            което значи че ако заводки си с 2 х74 амперови акумулатори,спокойно можеш да караш с 2х 65 или със 2х100..
                            куче или вълк?
                            в клетка ,или свободен?
                            въпрос на личен избор.
                            Вихрен Илиев
                            0888249888
                            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #44
                              От: Акумулатор - какъв?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Това с цената, разгледана във времето, не е съвсем така. Шанса по-големия да устиска по-дълго време е доста голям.
                              Да ама по-тежък и ще вдигне разхода на гориво ;0) ...
                              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                              Бахти, как се изказах...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Акумулатор - какъв?

                                Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                                Да ама по-тежък и ще вдигне разхода на гориво ;0) ...
                                Да, а ако шофьора свали килцата, с които са по-тежки по-големите акумулатори, хем ще е в по-добра форма, хем разхода ще се върне към номиналния.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X