Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

    Въодушевен от страхотните презентации на един "ебаси виртуалният пътешественик" и не-въодушевен от факта, че напоследък се катеря само по Софийските фасади, реших, че може поне да покажа някое интересно (макар и чуждо) изкачване.

    Amin Brakk (Great tower 5850 м.н.в.) е връх в силно непристъпен район на планината Каракорум в Пакистан.



    Масивната кула с над 1200 м отвесна скала е сред най-трудните стени в света изобщо. Дълга приблизително колкото легендарната стена на Айгер в Алпите, тази на Амин Брак е абсолютно отвесна (на Айгер е със среден наклкон около 70*) и на близо 2000 метра по-голяма надморска височина. По тази причина, колкото и привлекателна да е тя за алпинистите по нея има едва няколко изкачания, като първото от тях е направено от испански екип през 1999 г. след няколко години опити.





    През 2004 г. екстремен руски екип предприема изкачване по нов маршру на стената и го завършва с умопомрачителен B.A.S.E скок от върха...

    В експедицията не липсва и класически офроуд - Каракорумската "магистрала" водеща от Исламабад до Скарду е класика в жанра, да не говорим за нататък...









    Последната част до базовия лагер се минава на 2WD - два крака и раница на гръб





    Базов лагер:











    CLIMB NOW, WORK LATER!



























    Трите "малки" неща са висящите платформи на бивака... Гледката от прозореца на стаята трябва да е убийствена



    Ето го и хотела отблизо:











    Върхът!







    Но на тези това не им е достатъчно. Един от тях е избрал "лесния" път надолу...















    Наускането на тази арена не е "лека" работа.







    Накратко: 33 дни в планината, 22 работа на стената. 31 екстремно трудни въжета с дължина над 1600 м. и денивелация от 1250 м. B.A.S.E. скок на Валери Розов от платформа малко под върховата точка.



    Експедицията е отразена в http://www.mountain.ru от където съм копирал снимки
    Последно редактирано от icerunner; 24-01-11, 15:31.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

    Загубих ума и дума

    Коментар


    • #3
      От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

      Не е истина просто! Нещо, което не умея и на което се възхищавам!
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #4
        От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

        Уникално красиво и опасно!Страхотни са!
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

          Охх...лошо ми е
          Но е ужасяващо и нереално красиво. Колко трябва да си луд за да предприемеш такова катерене ?!?

          Коментар


          • #6
            От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

            Изчакайте до лято и като нищо мога да ви поканя да си изкачим по виа ферато рид Калбура в Рилата. Не е като Каракорум, само някакви 300 и нещо метъра по вертикала, ама си струва, повярвайте ми.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

              Браво,невероятни са.Трябва много кураж и страхотно самообладание за това.Да спиш във въздуха........!!!
              [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

              Коментар


              • #8
                От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Изчакайте до лято и като нищо мога да ви поканя да си изкачим по виа ферато рид Калбура в Рилата. Не е като Каракорум, само някакви 300 и нещо метъра по вертикала, ама си струва, повярвайте ми.
                Това е някакъв нов проект( поне за мен), дай малко инфо и чакам да насрочиш катеренето.

                Сашо, това като го гледам е някъде в някоя странична долина на ледника Балторо. Скалата е същата като на Транго, розов диорит. Дай малко повече инфо за точното положение на тоя връх, моля те.
                Розов е луд по цялата глава, световен шампион и рекордьор по B.A.S.E джъмпинг и то не веднъж. Гледал съм снимки как скача и от водопада Анхел във Венецуела, наистина е маниак.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

                  Виа ферата до рид Калбура направена миналата година от ентузиасти начело с Коля Леваков, Байно и млади момчета. Наковано почти цялото трасето вдясно от Куклата, въжето го има до горе. Доста интересно е, на места трудничко за начинаещите, но за имащи катерачните навици няма никакъв проблем. Цялото трасето се минава за помалко от един час. Слиза се вляво по улея след Куклата, подсичане в самият улей доста неприятно при влажно времето, излизаш горе на Заяшката пътека. Има адреналин, много е интересно и гледките отгоре са невероятни.
                  Пак ще се качвам там през лятото, сега няма никакъв смисъл, щото въпросният улей е много, ама много лавиноопасен! Ето ви панорама от върха и другите снимки от въпросното виа ферато.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    .......... Дай малко повече инфо за точното положение на тоя връх, моля те.
                    ....
                    Не мога...
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

                      http://www.climbingguidebg.com/index...splay&sid=3759
                      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Амин Брак - КАРАКОРУМ, Пакистан

                        Докато ровех из нета на тема Каракорум попаднах на тази тема. Та малко късно, но ето точните координати на Amin Brakk: 35°23'36.77"N, 76°28'26.77"E

                        Copy/Paste в Google Earth. Дори и там гледката е внушителна.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X