Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

    Момчета понеже гледам че много от посетителите на форума имат желание да си закупят мотоциклет а нямат опит с това как стават тия неща реших да пусна темата
    Освен това виждам един МНООГО съществен проблем при повечето хора които искат да закупят мотоциклет 2-ра употреба Има едно голямо неразбиране от страна на много от вас когато трябва най после да се вземе решителната стъпка и да се премине от света на мечтите -"ееех някога ще си взема мотор" към реално изпълнение на замисъла
    Първия и най основен проблем при закупуването на мотоциклет втора употреба е че МОТОЦИКЛЕТЪТ НЕ Е ЧИСТО НОВ Е ми тва е много ясно ще каже някой Да но много от хората които си купуват мотор съвсем реално НЕ осъзнават този факт Те са събирали събирали и събирали пари и понеже за тах тези пари са супееррр ценни мислят че трябва да вземат мотоциклет който да е перфектен и да съотвитства на положените от тях усилия
    За съжаление обаче парите не се оценяват по това колко усилия си положил за тях а по други критерии които всички ги знаем
    Аз също искам за 1/3 от цената на нов мотор да си купя стар който да е перфектен но това уви на практика няма как да се случи
    На практика до сега не помня случай да съм взел мотор втора употреба по който след това да не се е налагало някаква интервенция и техническа и финансова за по малко от 500лв Най малкото поне едни нови гуми или някоя накладка трябва да се смени
    Да не говорим че при кросовите мотори е почти 100% сигурно че най малко буталото ще трябва да се смени ако не веднага то много скоро след като се купи моторът
    Тези разходи задължително трабва да си направите сметката за тях
    Втори голям проблем в мисленето на много хора е че моторите втора ръка НЯМАТ ГАРАНЦИЯ Е ми то и тва е много ясно Ще каже някой. да ама явно не на всички е ясно щото много хора като си вземат нещо двуколесно и очакват да го карат цял живот "без да мръдне" За съжаление тва е една голяма илюзия. Съвременните мотори не са като ижетата на дядовците ни
    На практика даже и чисто новите кросови мотори и хард ендура НЯМАТ ГАРАНЦИЯ Даже и модели славещи се като супер здрави и надеждни имат не повече от 30 дни ограничена гаранция и то в Щатите където нещата стоят по много по различен начин от колкото тук На практика тези мотори даже и чисто нови имат доста неща за дооправяне ако искате да ви служат дълго
    Не напразно събин например в една от темите е писал че още като си е взел мотора го е разглобил и е намазал лагери втулки и т.н обилно с грес Всички американски списания в които съм виждал да пише нещо на тази тема препоръчват това да се направи.Да не говорим колко още неща има които трябва да се сменят като ауспуси ,кормила ,гуми и т.н. и т. н.И тва при положение че моторът е чисто нов
    В същото време някои от нас отиват някъде с около 2000лв. и искат да купят от някой перфектният мотор
    Сами разбирате че това просто няма как да стане
    Разбира се има неща които трябва да се огледат и да се обсъдят с продавача но ако някой ви обещава за тези пари ПИИИРФЕКТНИЯ мотор който цял живот ще карате и нищо няма да пипнете
    Не се самозаблуждавайте а гледайте реално на нещата и си направете добре разчета без да обвинявате никой
    Стига толкоз съм писал за сега тези дни ще продължа темата с няколко практически съвета какво и как може да се огледа набързо при закупуване на мотор айде чао
    Последно редактирано от mitkov; 16-06-07, 00:03.


  • #2
    Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
    Стига толкоз съм писал за сега тези дни ще продължа темата с няколко практически съвета какво и как може да се огледа набързо при закупуване на мотор айде чао
    Митков мисля, че две години време за размисъл са достатъчни а и тази тема в момента е много актуална тъи като пазара за 2употреба мотори в момента се съживява нали започна сезона. Така, че наистина ще се радвам ако развиеш тази тема а и не само ти.

    Коментар


    • #3
      Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

      дано не изкопаеш още 5-10 забравени теми че Митков трябва да спи пред компютъра няколко дена
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

        Стига толкоз съм писал за сега тези дни ще продължа темата с няколко практически съвета какво и как може да се огледа набързо при закупуване на мотор айде чао


        ТРЯБВАШЕ С ТЯХ ПЪРВО ДА ЗАПОЧНЕШ.
        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

        Коментар


        • #5
          Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

          Да бе още има наивници които се връзват на приказки от рода ''мотора е бил на един дядка който е ходил с него да си наглежда пчелите''че кой нормален си купува мотор да му седи в гаража.Аз лично познавам много малко хора които си обслужват моторите технически грамотно без да им се свидят парите,затова като взимам мотор първо питам кой го е карал а после на колко километра е и други въпроси на които съм сигурен че ще ми бъде отговорено не дотам точно .Така правя аз ,ама всеки си има глава на раменете и сам си решава

          Коментар


          • #6
            Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

            да наистина
            тази тема я бях замислил но след това явно е изпаднала в забвение..но това което съм казал по нея също не е малко
            и е супер важно.
            за огледа на мотор могат да се кажат мноого неща
            ..може би трябва да се поразтърся за снимки и тн
            за да стане като хората

            Коментар


            • #7
              Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

              Митков , тая тема е много полезна и актуална , обаче трябва да се систематизира.
              Според мене трябва да се почне от това , от кои страни се внасят мотори , и от къде е за предпочитане да е мотора.
              Понеже съм виждал как хора които не са много в час , като си купуват мотор се въртят около него , и се чудят какво да гледат.
              Трябва да се изреди , почва се от това и това и тн.
              Много писане е , ако ти се занимава
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                ..това от къде е мотора -до някъде има значение но не прекалено
                например от япония внасят втора ръка както големи ръждялници така и много много читави мотори..
                по важно е и което има значение и е свързано с това
                когато се взима мотор внесен от някъде си-то той да е що годе такъв модел за който да има части и поддръжка
                .при..някои от моделите внасяни от япония ..нещата не стоят точно така ..за щастие не при чак много от тях ..но все пак
                ..разбира се и за тях ..може да се измисли нещо..хубаво е че в съседна ни Гърция повечето пъти и за такива по "незнайни" модели могат да се намерят части защото и там се внасят такива 2 ра ръка от япония и то здраво
                ..иначе из европа обаче..не са ги и чували някои от моделите
                а още по кофти е че често имат и европейски аналози ..които обаче само външно им приличат..а вътре..става страшно като ги отвориш
                ..все пак обаче при ендуро моторите по принцип това е рядко срещано..а при крос -въобще..части за тях бол и разликите не са почти никакви между модела за азиатския и за евро пазара
                за тези внесени от щатите пък не е толкова проблем даже и да има специфики защото от щатите не е толкова проблем да си доставиш нещо

                иначе самият оглед..
                много неща могат да се кажат
                а и огледа -може да се раздели на 3 основни подраздела
                1-ви -въпроси относно историята и експлоатацията на мотоциклета

                2 ри -практически огледа и сверка на казаното и това което се вижда -както и оглед на основни възли

                3 то -тест каране и проба в движение на неща които само така може да се разберат дали са по реда си

                ..има и още един финален -момент-финализиране на сделката -изясняване има ли или не проблеми по мотора и доколко собственника е съгласен -ако има проблеми да отбие поради тях от цената

                ..за сега това като имам време пак ще понапиша нещо вече по конкретните точки

                Коментар


                • #9
                  оценка на качествата на мотор....

                  Привет!

                  Харесъл съм си една Aprilia Pegaso. имам следните въпроси:
                  - как може да се разбере реалната година на производство;
                  - как да преценя техн. състояние на мотора (сравнително технически ограмотен съм, но никога не съм се занимавал с мотори );
                  - как се процедира с регистрацията в КАТ, данъчно и т.нт...

                  Благодаря предварително за напътствията!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    Re: оценка на качествата на мотор....

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Привет!

                    Харесъл съм си една Aprilia Pegaso. имам следните въпроси:
                    - как може да се разбере реалната година на производство;
                    - как да преценя техн. състояние на мотора (сравнително технически ограмотен съм, но никога не съм се занимавал с мотори );
                    - как се процедира с регистрацията в КАТ, данъчно и т.нт...

                    Благодаря предварително за напътствията!
                    Здрасти!
                    Аз ще ти помогна с по-лесните и ясни за мен детаили, но за техн. състояние и аз немога да пледирам за спец по моторите, за това други по-знаещи да кажат!
                    Та по въпрос 1. Правиш едно здраво ровене по интернет, книги, форуми и каквото още се сетиш, като търсиш инфо точно за този мотор и модел. На места предлагат VIN декодер - въвеждаш номера на мотора и той си пее каквото там има кодирано като информация. Ако не намериш такъв декодер - търсиш си сервизно упътване за мотора (Service Manual) Там също са заложени номерата намоделите през годините на производство. Така или иначе - няма 100% сигурност, че ще намериш инфо или ако намериш че ще е супер коректно, но си длъжен да опиташ.
                    Както казах техн. състояние го пропускаме и го оставяме на врялите и кипяли в тази област. (А и ти сам каза, че както повечето от нас си сравнително грамотен в тази област - та сам си гледаш за нередности, преравяние, липси, течове и т.н., и оставяш тънкия преглед на специалист).
                    По документите. Най-лесно е с регистриран мотор, с нов номер, голям и малък талон, задължително с платен данък за годината. Застраховката - ГО, можеш и после преди КАТ да си я направиш. Та със собственика (ако е бил женен при придобиването на мотора и с жена му) с двата талона, квитанцията за платен данък за текущата година, личните карти на продавачи и купувачи, се отива при някой нотариус. Желателно е, да имате предварително изготвена оценка на мотора, но ако нямате нотаруиса или ще ви насочи къде да ви издадат или ще си има екперт и на място ще ви я изготви, срещу определена такса! Та там ви оформят договор за покупко продажба и така. Важна стъпка е, че трябва повторно да се мине през този нотаруис, за да си вземеш квитанцията за платена такса - 2% (това си го взима държавата), която по-късно ще ви се изиска в данъчното. Та с документие от нотариуса и с вече изготвена гражданска отговорност се отива в КАТ, където се пререгистрира мотора, сменя му се номера, ако сте от друга област и т.н. (това се прави в срок 10 работни дена от прехвърлянето при нотаруса). После с новия талон и останалите докуметни (най-добре с подговени копия на всички документи) се отива в данъчното и се завежда на отчет. (а това се прави в срок 2 месеца от датата на новата регистрация - иначе глоба). И спокойно, данък за тази година няма да платите, защото вече е платен от предния собственик, само трябва да им предоставите квитанцията че е платил той.
                    В общи линии е това, дългичко стана ама и целия процес не е много бърз и приятен, така че ... няма начин! Успех на хваналите се на хорото! (в това число и аз в момента! ;-) )

                    Коментар


                    • #11
                      Re: оценка на качествата на мотор....

                      Първоначално публикуван от iceman1234 Преглед на мнение
                      меня му се номера, ако сте от друга област и т.н. (това се прави в срок 10 работни дена от прехвърлянето при нотаруса).
                      извине за оффтопика.

                      След като мине този срок знам че може да се вземе някаква бележка че мотора е бил технически неизправен както стана работата при мен и сега е момента да питам каква е тая бележка че не ми се плаща глоба??
                      Димитър Тенев

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                        По въпроса с Aprilia Pegaso-то... За ровенето в нет-а е ясно, но бих изкал малко впечетления първа ръка - как се държи мотора, кой модел за какво бихте препоръчали и т.н. Аз също харесах една пегасо - 125к. доста добра цена има в mobile.bg. Има ли части за тези мотори? За начинещ стават ли? Имам френд който ме навива да си взема по-голяма кубатура - пак пегасо... Нещо не мисля, че е толкова умно да скачаш направо на ~400, 500... Та идеята ми е ако някой е карал такова пегасо да драсне някой ред с впечетления - като за новобранци - това се чупи лесно, това се намира трудно, много зле/добре се държи на следния терен, ако може да каже защо и т.н.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: оценка на качествата на мотор....

                          Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                          извине за оффтопика.

                          След като мине този срок знам че може да се вземе някаква бележка че мотора е бил технически неизправен както стана работата при мен и сега е момента да питам каква е тая бележка че не ми се плаща глоба??
                          Нямам идея колега за тази бележка. Доста други колеги споменаха, че не се спазва това в КАТ толкова стриктно, ама незнам дали да се осланяш на такива работи. Ако имаш вариант, да си го стегнеш и да идеш в КАТ - го направи. Само мога да ти кажа, че глобата за в данъчното е мнооого по-сигурна, там няма това онова ...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                            Ами значи ще си плащам глобата и да не му мисля само пари за бутало д а събера че много съм я закъсал
                            Димитър Тенев

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                              момчета какъв по националност са тези мотори Derby ,има ли части за тях ,и читави ли са споделете впечетления!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X