Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

    Първоначално публикуван от iskamzob Преглед на мнение
    Бях чул, че 2т трябва да гасне докато работи на едно мястно или нещо такова.. ?! Някой може ли да обясни подробно.
    Ще взема да разсея малко съмненията ви. Двигателя работи на празни обороти според това как е настроен. На карбуратора обикновено има едно две винтчета които са сложени за целта. Ако искаш може да гасне, ако искаш може да държи високи обороти на място
    Проблем е когато оборотите на място не се променят от въртенето на тези винтчета.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #62
      До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

      Супер, много полезна информация прочетох и мисля, че ще ми дойде добре, тъй като този път ще си купувам мотора сам, но искам да питам нещо, което не разбрах.
      1. Значи слагам си ръката на аспуха или пред аспуха ( на мен ми звучи по-скоро пред аспуха, но не да го запуша или не е така ? )
      2 Как по-точно се проверява Ел. исталацията ?
      3. Кога амортисьора е здрав - когато лесно потьва или когато е по-твьрд?
      Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-11, 10:29.

      Коментар


      • #63
        До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

        Пред ауспуха.

        Амортисьорите е относително, всички по-съвременни мотори имат голям диапазон за реглаж на амовете.
        Могат да се направят доста твърди и доста меки...
        Първо гледаш дали не са омаслили. Но те може и да омасляват но продавача да ги е измил хубаво.
        Затова го покарай хубаво и после пак ги погледни.
        Не трябва да имат въобще мазно отпред по коловете и отзад на моношока.
        По принцип твърд амортисьор означава че е в добро състояние, но не е 100% гаранция, че какви ли не глупости съм срещал да се вършат в България от продавачите.
        Но ако мотора се лашка като лодка и е супер нестабилен това означава, че нещо не е както трябва.

        Коментар


        • #64
          До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

          супер много благодаря найстина полезна информация , и още нещо да попитам ( малко като олигофрен питам ама ми се искам да си Взема хубаво моторче) . Нещо по веригата, венеца, някакви вЪншни белези които да гледам и ако има някакви ожулвания по-сериозни по пласТмасите трябва ли да се пазаря за сваляне от цената ( не сЪм боядисвал мотор досега но един приятел ми каза че е доста по скЪпичко , порпорционално,от кола)

          Коментар


          • #65
            До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

            За веригите е изписано много във форума. Използвай търсачката, защото няма кой да пише пак на ново едни и същи неща.
            За DRZ(понеже видях, че се интересуваш) също е писано много във форума. Търси.
            За пластмасите - без коментар! Но и за тях доста е изписано.
            Форумът е голям и богат на информация. Който търси намира.
            Който го мързи няма ))

            Коментар


            • #66
              До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

              Научих много полезни работи .Отлична тема

              Коментар


              • #67
                От: Re: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                [QUOTE=господин никой;163241]По въпроса с Aprilia Pegaso-то... За ровенето в нет-а е ясно, но бих изкал малко впечетления първа ръка - как се държи мотора, кой модел за какво бихте препоръчали и т.н. Аз също харесах една пегасо - 125к. доста добра цена има в mobile.bg. Има ли части за тези мотори? За начинещ стават ли? Имам френд който ме навива да си взема по-голяма кубатура - пак пегасо... Нещо не мисля, че е толкова умно да скачаш направо на ~400, 500... Та идеята ми е ако някой е карал такова пегасо да драсне някой ред с впечетления - като за новобранци - това се чупи лесно, това се намира трудно, много зле/добре се държи на следния терен, ако може да каже защо и т.н. [/QUOTE Аз мога да ти кажа само че този мотор е доста тежък и да ти кажа малко по мощтните мотори като 250 и 350 кубиковите мотори се карат много по лесно и са много по стабилни.

                Коментар


                • #68
                  От: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                  Здравейте.
                  Харесал съм си една машинка-KTM 250 SXF 2008г,и искам да ви попитам на какво да обърна внимание при огледа?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                    Първоначално публикуван от nightrider Преглед на мнение
                    Здравейте.
                    Харесал съм си една машинка-KTM 250 SXF 2008г,и искам да ви попитам на какво да обърна внимание при огледа?
                    Този модел няма някакви особености на които специално да се обърне внимание.
                    Каквото е писано общо за оглед на мотор важи и тук.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #70
                      От: До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                      Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                      Ще взема да разсея малко съмненията ви. Двигателя работи на празни обороти според това как е настроен. На карбуратора обикновено има едно две винтчета които са сложени за целта. Ако искаш може да гасне, ако искаш може да държи високи обороти на място
                      Проблем е когато оборотите на място не се променят от въртенето на тези винтчета.
                      Така и не разбрах - да го настроя, така че да гасне или да го настроя така, че да не... В смисъл в момента е добре настроен, но гасне ако не държиш масура. По какво разбирам, че е добре настроен ли? По-малко вибрации има, изгорелите газове миришат нормално и мотора пали, като оса. Ако това са верните признаци разбира се.

                      Коментар


                      • #71
                        От: До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        Така и не разбрах - да го настроя, така че да гасне или да го настроя така, че да не... В смисъл в момента е добре настроен, но гасне ако не държиш масура. По какво разбирам, че е добре настроен ли? По-малко вибрации има, изгорелите газове миришат нормално и мотора пали, като оса. Ако това са верните признаци разбира се.
                        Настройваш го както ти харесва.
                        На мен оборотите ми са настроени по-високи (около 1500) , за да не ми гасне на криви места. Знам хора които пък предпочитат оборотите да са нагласени така, че като върнеш газта и да гасне.
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                          Мисля да си го оставя така - може да гасне, като му върна масура, но иначе пали лесно, а преди нещо не искаше да пали - само се давеше. Остава само да сменя радиаторите, че са като лейка и тая година съм готов да открия сезона

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                            Здравейте приятели.
                            Само едно нещо да попитам: защо хората които говоря за частни случаи, не пишат на друго място, за да може тези които слагат информация от общ характер да ги оставят и да не се случва, така че, от 5 страници коментари, само 1 да е по темата? Мисля, че не са едно или две местата, където да сложиш темата за твоя мотор . >)
                            Сега, недейте да се сърдите, и да ми кажете \"като не ти харесва не влизай\" >)
                            Поздрави и благодаря, че ни улеснявате живота и особено на такива самоуки като мен >)

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                              Първоначално публикуван от YAVkata® Преглед на мнение
                              Здравейте приятели.
                              Само едно нещо да попитам: защо хората които говорят за частни случаи, не пишат на друго място, за да може тези които слагат информация от общ характер да ги оставят и да не се случва, така че, от 5 страници коментари, само 1 да е по темата? Мисля, че не са едно или две местата, където да сложиш темата за твоя мотор . >)
                              Сега, недейте да се сърдите, и да ми кажете \"като не ти харесва не влизай\" >)
                              Поздрави и благодаря, че ни улеснявате живота и особено на такива самоуки като мен >)
                              Здравей,

                              позволявам си да отговоря - понеже темата винаги е била замислена, като място в което да се разискват частни случаи. Материала на iva_kx "Какво ендуро да избера?" (която не помня от кога вече не кара kx) е по-скоро като увод към темата - всеки може да потърси своя отговор първо там. Иначе нещата описани от Митков са си като отправна точка - какво и къде да гледаш при конкретния оглед на мотора след, като вече си избрал марка/модел.

                              Мисля, че никой не се сърди, ако въпроса е добре зададен.
                              Последно редактирано от господин никой; 23-02-11, 14:56. Причина: Дописване на поста...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                                Ето кратък материал от DirtRider по въпроса с портокалчетата (KTM) и какво е добре да гледаме при тях...


                                P.S. Естествено всичко е на енгилишки, но точно сега няма как да го преведа...
                                Последно редактирано от господин никой; 01-03-11, 20:03. Причина: P.S. добавка...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X