Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

    Derby са испански мотори, но за тях повече съм чувал че правят предимно скутери. Братовчед ми има Derby Atlantis(скутер) и е много доволен от него.

    Коментар


    • #17
      До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

      Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
      какъв по националност са тези мотори Derby
      Италианско е.
      Кой знае колко впечатления няма да чуеш тук за Дерби, а от към части едва ли е най-приятната марка за ремонтиране в България.
      Ако си решил да взимаш такъв, по-добре изчакай, поразгледай и други, недей да се хвърляш веднага на Дерби.

      Коментар


      • #18
        До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

        Дерби (пише се Derbi) е испанска фирма, собственост на Piaggio които пък са италианци. Моторите им се произвеждат в Испания и са си стара изпитана марка за малки моторчета.

        За части не би трябвало да има проблем, имат си официален представител в България :

        NORTRAK LTD.
        20 F J Curie Str.
        Techno Import-Export Building Office, 412
        1113 - SOFIA
        Sofia
        TEL: +359 28164330
        FAX: +359 28164331
        nortrak@abv.bg
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

          Хм, до сега винаги съм знаел Дербито като италианско...
          Иначе в световния шампионат на 125сс през последните години доста прилично представяне правят.

          Коментар


          • #20
            До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
            Хм, до сега винаги съм знаел Дербито като италианско...
            Иначе в световния шампионат на 125сс през последните години доста прилично представяне правят.
            Пропусна да добавиш, че в шампионата на MotoGP
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #21
              До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

              Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
              Пропусна да добавиш, че в шампионата на MotoGP
              При пистарките, да.... Ма то, който се интересува от мотори знае и в кой шампионат са, а който не, все му е тая

              Коментар


              • #22
                До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                Аз мисля че kiki.t e прав относно систиматизирането на темата тъй като сама по себе си тя е доста обширна и има много аспекти от които може да се погледне. Определено тая тема е много актуална предвид нарастващия брой момчета и момичета проявяващи интерес към ендурото и съответно нарастващия брой предстоящи покупки на мотори втора употреба. Макар че са нужни много време, труд и усилия да се систематизира и изгради темата, аз насърчавам всички опитни колеги да споделат това което мислят по въпроса. Или казано по друг начин задачата е тежка, но благородна.На мен например ми предстои покупка на мотоциклет втора употреба. Наясно съм точно с марката и модела, в състояние съм да направя външния оглед, проверка за някакви деформации и изкривявания по рамката и т.нат., но ме плаши проверката на двигателя. Нямам опит с този модел мотор, правил съм само няколко кръгчета със същия модел на мой познат. В момента съм пълен с въпроси: как при огледа да се определи реалното състояние на двигателя, какъв е нормалния звук, може ли някак да се определи дали гори масло или не... и всичките там останали важни подробности. Вчера ми хрумна една идея например: мотора да се закара в Бултрако(представител на Хонда) за техническа експертизал Какво мислите за тази идея??? От друга страна съм сигурен че повечето опитни колеги биха могли да кажат доста неща по въпроса.

                Коментар


                • #23
                  До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                  АОко си се спрял на Хонда,там работата трябва да е като масло със леко свирукане,много приятно,я(ако си от софия мини през Яна да чуеш доминатора направо пълни душата.
                  Ако имаш въпроси питай-насреща съм
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                    Първоначално публикуван от don99 Преглед на мнение
                    Вчера ми хрумна една идея например: мотора да се закара в Бултрако(представител на Хонда) за техническа експертизал Какво мислите за тази идея???

                    Ако и в Бултрако са като в Ямаха - България, направо я зарежи тая идея! Аз питах в Ямаха за диагностика, заявиха ми че хората в сервиза били прекалено заети със зглобяването на новите мотори дето пристигат в България!!! Ще си рече човек че продават поне по 10 нови мотора на ден тия!
                    Последно редактирано от iva_kx; 26-03-08, 11:16.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                      Не бе, сигурно имат само един сервизен техник
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                        И аз да споделя мойте куповачески неволи:
                        Както може би повече от съфорумците знаят скоро се похвалих, че съм си купил ЦРФ450 от 2005 . Да, ама не! Питах го продавача и по телефона и на място: 2005 ли е? - Да. Гледах снимки да го позная ако не е. Видях го-той е. Взех го, закарахме ги двата с този на колегата за обслужване, гледахме ги, разглобихме ги - напълно еднакви. Докато зоркото око на Чинела не забеляза някакво болтче на номера. Обадих се в Хонда- 2003-та. Продавача наглия ми вика- не знаех връщай го , ако искаш. Особено след цялото обслужване умирам да го закарам пак до Елхово. Хубавото е, че е читаво моторчето и цената и за 2003 пак е добра, но си е гадно и единственото, което мога да направя е да предупредя другите:

                        На ХОНДА CRF не му личи коя година е, разликите са нищожни. Гледайте номера на рамата до кормилото!!!
                        ХХХХХХХХХ3МХХХХХХ червената (10-тата) цифра преди буквата М е годината.
                        А най-доброто, което човек купуващ Хонда може да направи е да звънне на Роси от Бултрако и да й продиктува рамата, тя ще му каже коя година е, японски ли е, американски, имат ли части и колко му струва нещо си. тел: 02 81 81 960 (мерси за всичко, Роси :*)

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                          http://www.autohausaz.com/honda-auto...n-numbers.html

                          на този адрес е обяснено доста подробно кое какво значи в 17 местния VIN код. Проверих го на една HONDA и излиза всичко точно. Това е интересно за по-стари модели защото при тях се използва на позиция 10 вместо число буква.
                          Проблема обаче остава при Suzuki там няма VIN поне при тези от преди 10тина години. А май е така и при по старите YAMAHA.
                          Последно редактирано от 678; 21-03-08, 15:25.
                          born to be wild
                          Кольо Ковачев

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E9%F2%EE%E2%E5

                            Тук има още малко информация по въпроса с номерата.
                            DCRT®

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                              Здр. всички, позволете тук да задам няколко въпроса, защото имам проблем да си харесам конкретния мотор а опит-нищожен, сам се занимавам с това, от време на време консултация по телефона с двама човека с опит и това са ми възможностите, като не познавам никого из София.

                              Търся си Ямаха ТДМ, и съм ходил на няколко огледа.
                              1. Попадам на мотори дето са с почупени и криви лостчета на спирачката и съединителя.

                              Незнам какво може да следва за мотора от такива дефектчета ......


                              2. На два от моторите от гарнитурата на главата (в частта откъм предната гума) се виждат надолу се е стекло масло.Моля ви и тук за коментар.
                              ......


                              3. Друг мотор който гледах, беше наборче 1992 година, и е най-стария ТДМ - излезе наскоро обявата в мото-зона. Този нямаше такива течове, само скърца нещо седалката като му седнах отгоре.Единствения мотор със смазана верига за 1 месец огледи. Единствения мотор на който от гарнитурата надолу нямаше видими сериозни течове (двигателя не е къпан).

                              .......


                              4. Гледах ТДМ набор 1998 година , и той прокапал масло, и той строшена ръчка на съединителя. Заслужава ли си повече пари за по-нов? Притеснява ме ако на мен ми падне честа да уреждам основен ремонт на мотора. Дали не е по-добре да налея повече пари, за по-нов (като този) със сляпата надежда че ще се отдалеча от такива проблеми ?

                              ..........

                              5. Защо същата идиотщина като при леките коли я има и при моторите, и нито един не показва километраж над 50000 км, с изключение на този от 1992г. ?

                              ........

                              Моля не ми се сърдете, знам че няма да намеря перфектния мотор 2-3 ръка, но все пак някакъв съвет ще ме спаси от това да се хвърля на най-неподходящия мотор.

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблеми при закупуване на мотор 2-ра употреба

                                За два лева луканка НЯМА!!!!!!!!!!!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X