Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

    Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
    отрегулирай си разтяга на челюстите, като свалиш барабана. то трябва да е автоматично но не бачка всеки път. демек трябва само да компенсира износването на челюстите. не е от лоста на ръчната там само регулираш неговия ход.
    Той говори за натягане на кантарното устройство.При повдигане на джипа обикновено са налага малко корекция там,за да се върне в положение като преди лифта.Само че,се прави на око и повечето пъти се прекалява ...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

      Днес си поиграх с кантара на спирачките и го поставих в такова положение, че все едно е постоянно натоварен(ако работи де). Кой знае каква разлика не усетих да ви кажа но задно ляво упорито не ще да хваща. С него още утре трябва да се разберем, че взе да ме изнервя.
      А ето и две снимки през деня относно как изглежда след лифта и с шнорхела. Да ви споделя като визия ми допада, но като начин на изпълнение в подкалника не можах да се справя. Не можах да си намеря подходящи материали за случая и закърпих положението за сега но не съм доволен. Веднага щом си намеря материали, ще си го досътворя. Малко ме притесняват клоните но боя, ще покаже от какво има нужда.



      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

        Супер е станал шнорхела - поздравления!!!
        Винаги съм се чудел, пак ли ще изглежда толкова добре, този шнорхел и на друг джип.
        Сега вече знам.

        Коментар


        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

          На Стара Загора ще ги премерим пак.
          Поздрави.
          Прикачени файлове
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

            Добра визия си му докарал браво!
            Дай по-детайлна снимка на захвата на колонката,да видим какво е точно твоето рашение за планката!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

              браво колега дамянски добре е порастнал а за шнорхела аз мисля да е спуснат по калника напред и захвата да е за тавана сподели мнения а и да те питам тази тясна тръбичка дето влиза в подкалника има няка пласмаса за кво е
              само бараки

              Коментар


              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                Дамяне, имах подобен проблем наскоро със спирачките на двете баленота.
                Не вярвам проблема да ти е от кантара, ако е от там би трябвало и двете задни да не хващат. Хвани някой да ти помага, свали барабана, подпри челюстите с две по-ячки отверки , така че при натискане да не изкочат буталцата от цилиндърчето и провери дали се движат и двете. При мен бяха запецнали, едното буталце се движи другото не. Ако не е от там виж си механизма за регулиране на износването, на тези години обичайно всичко е доста спекло. Ако и от там не е пробвай да обезвъздушиш. Ако пробваш дали държи като се опитваш да завъртиш барабана примерно със щанга, пробвай окончателно при запален двигател , разликата е доста голяма, когато работи сервото.
                А и още нещо-ако всичко това не помогне смени маркучето към цилиндърчето, често и те правят мизерии.
                Иначе тераното е взело да заприличва на истински джип.
                Поздрави от шведско и пиши какво е излязло!

                Коментар


                • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                  Дамяне, имах подобен проблем наскоро със спирачките на двете баленота.
                  Не вярвам проблема да ти е от кантара, ако е от там би трябвало и двете задни да не хващат. Хвани някой да ти помага, свали барабана, подпри челюстите с две по-ячки отверки , така че при натискане да не изкочат буталцата от цилиндърчето и провери дали се движат и двете. При мен бяха запецнали, едното буталце се движи другото не. Ако не е от там виж си механизма за регулиране на износването, на тези години обичайно всичко е доста спекло. Ако и от там не е пробвай да обезвъздушиш. Ако пробваш дали държи като се опитваш да завъртиш барабана примерно със щанга, пробвай окончателно при запален двигател , разликата е доста голяма, когато работи сервото.
                  А и още нещо-ако всичко това не помогне смени маркучето към цилиндърчето, често и те правят мизерии.
                  Иначе тераното е взело да заприличва на истински джип.
                  Поздрави от шведско и пиши какво е излязло!
                  Не ставаше въпрос, че проблема за задно ляво колело е от кантара, а въобще да елеминирам кантара с цел по-добри спирачки. Днес свалих барабана и огледах наново детайлите с мисъл да съм сбъркал нещо но не бях. Единствено барабана излезе малко трудно защото има лек ръб. Проблема е решен с колелото но не съм убеден, че ще мога да обесня. Значи от състезанието когато киснах в локвите механизъма на задно ляво колело е задържал нещо и нямах ръчна. Това обаче го установявам едва, когато тръгнах да сменям пружини в гаража едва скоро. Докато чаках частите да дойдат реших да сваля и да огледам. Почистих всичко върнах го обратно и затворих барабана. Механизъма за саморегулиране действа страхотно и помолих приятел да натиска педала на спирачката докато спра да чувам саморегулирането. След около 10-тото натискане спря да се чува щракането и викам си готово е. Да ама ръчна пак няма, а за крачна не проверих. Сложих гумата и си викам, когато го изкарам на светло, ще му мисля. Зароди се съмнение у мен за нередовно жило. Отивам на прегледите и там се установява, че и на педал пак не спира това колело. Тръгнах си с уговорката, че пак, ще се върна за проба. Днес свалих барабана и взех с шлайфа лекия ръб, който се бе образувал. Когато поставих барабана той влизаше свободно, но саморегулирането не се задействаше. Помолих приятел да натисне да видя дали работи и естествено всичко е Ок. След преместване на едно зъбче пробвах да сложа барабана и влезе без проблеми. Изкарах го и го помолих пак да натисне(премести се още един зъб). Пак пробвах да сложа барабана и пак така докато накрая барабана влезе с лека трудност. Това се случи след около 5-6 пъти натискане на педала при свален барабан. Явно тоя механизъм не е толкова чувствителен. Сега имам доста по добри спирачки(веднага оказа влияние) и ръчна също. Ще покарам идната седмица и пак, ще ходя на валяците да видя какво се случва.
                  Кантара съм го направил в положение "винаги натоварен джип" и след днес мисля, че е по-добре.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    ...
                    Кантара съм го направил в положение "винаги натоварен джип" и след днес мисля, че е по-добре.
                    Днес е топло и сухо. Евентуално мокро, но не и хлъзгаво. Проблемите идват на хвъзгаво. Задницата тръгва да те изпреварва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Ей Дамянчо не чу радиото какво ти пееше първия път, че чак се опита да ме убедиш в добрата му работа. Няма такъв рег. механизъм, малко пипване и разликата е огромна.

                      Коментар


                      • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Тоя шнорхел обърка всичко. Нека запознатите помагат.
                        Тръгнахме за Стара Загора и не щеш ли разход извънградско от 18 до 22 а на разходката 30/100.
                        Както и да е прибрах се във Варна и викам си до тука бяхме с обикновеното газово на джипа. Примирих се и почнах да се ослушвам за газов инжекцион. Да де ама днес го карах на бензин и ми направи впечатление следния факт - когато тръгна да го "изрязвам" примерно на 3-та или на 4-та в даден момен, ще кажеш, че някой го стиска за гърлото и после пуска. Или иначе казано "реже се" на тласъци и така се губи мощността, а предполагам, че и от там е високия разход на гориво на газ(за бензин не съм засичал). Абе все едно влача една каравана зад себе си с вода и ту я дърпам ту тя мене(такова е усещането).
                        Малко предистория - направена му е безупречна центровка на 14 градуса предварение от 12 по мануал.
                        Направих и последен тест и откачих шнорхела да видя какво, ще стане и джипа започна да ускорява.
                        Какъв му е проблема на тоя шнорхел? Тая шапка не я ползвам само аз, а само аз се оплаквам... Диаметъра на дупката на въздушния филтър е 69мм а моята тръба на шнорхела е 78мм което означава, че не би трябвало да се души. Тогава какъв е проблема?
                        Да не говорим, че и повреме на движение и каране на газ изключа ли от скорост гасна( на бензин е добре).
                        Обогатява ли се тая смес обеднява ли???
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Хи, бедна смес- имах го на стария опел , като изключиш от скорост гасне на място няма проблем, Ходих на газаджия и , като махна гумената връзка да не смуче въздух отпред вече нямах проблем. При тебе сигурно е така вкарваш повече въздух и сместа става по бедна и гасне.

                          Коментар


                          • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                            И аз така си го обяснявам. Понеже съм с обикновена газова уредба от повечето въздух, който навлиза се увлича и повече газ и джипа върви, но защо не върви на бензин е въпроса. Тогава сякаш пък не му стига въздух. По принцип не би трябвало да има проблем на бензин. Днес, ще направя още малко тестове да видя какво, ще стане.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                              При Гегата се получи същия проблем след като и сложих гЪз....закачи я на газ-анализатор и ще разбереш че трябва да намалиш притока на въздух!Става добре с изрязано гърло от бутилка за минерална вода 10 литра.... завряна преди филтъра.....но тогава ще "кашля" пък на бензин!!Пълно щастие няма!А и що се мъчиш разхода не ти е чак толкова гУем я да ти дам Гто-20 бенз-28 гЪЗ
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • От: Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Дамянски,проблема с гаста е ясен ...
                                1.Гасне защото въздуха идва в повече и на празен ход се обеднява сместта.
                                2.Преразхода идва от повечето въздух,който увлича и повече гас,заради обикновената газова,но защо тогава като намалиш от кранчето дебита на гастта ,джипа започва да не може да върви...
                                Не би ли следвало,като намалиш от кранчето да се компенсира...като се замисля обаче май не,защото пък тогава обедняваш сместта и при движение с подадена гас и джипа е нормално да не върви на въздух
                                3.Въпроса с бензина най-вероятно е сходен...компа явно се лъже от по-големия дебит въздух/нали дебитомера ти му подава инфото за преминалото количество въздух/ и той подава повече бензин,за да направи правилното съотношение на сместта.Смятам,че и на бензин разхода ще ти е по-висок...
                                Извода от по-горните кратки разсъждения е,че наистина по-големия дебит ти прави проблем и бърка дозирането на горивната смес.В резултат се получава основно преразход на гас и ...преразход + влошена работа на определени режими/обороти/ на бензин.
                                Най-интересното е за мен,че до момента при правене на шнорхел винаги всеки се е притеснявал да не е твърде малък отвора и да придушава двигателя,а за първи път ми се случва,обратното...
                                Нямаше ли по-тесни тръби бре...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X