Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

    Трябва да преработя ГНП отTD за да роботи на ГОЛФ 1.9 TDI 90 к.с.
    До сега съм отремонтирал няколко ГНП с различни проблеми и съм решил да пробвам с тази преработка .Ако някой има повече инфо за този случей вих му бил мого благодарен.

  • #2
    От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

    До колкото разбирам искаш да монтираш помпа с механично управление от TD (с предкамера) на мястото на помпа с електроника на TDI (директно впръскване), така ли?
    Не съм го правил но тъй като хич не обичам електроника на такива важни места, много ще съм любопитен за резултата.
    По принцип мисля че и така да я сложиш ще работи някак си. За да подобриш това "някак си" ще трябва да сложиш поне гърбичната плочка от истинско TDI, дори само за да докара 2-степенното впръскване, да не говорим и за другите "таинства" с които е свързана формата на гърбиците.
    Щом вече си отварял помпи, предполагам си наясно и с възможните различни диаметри на плунжера - съответно ще трябва да се увериш че слагаш помпа със същия диаметър бутало като тази от която взимаш гърбичния диск.
    Последно редактирано от MAP; 24-01-11, 17:18. Причина: дописване за плунжера

    Коментар


    • #3
      От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

      Не съм спец ,но си мисля че няма да стане.Има много разлики.При ТДИ педала на газта е с потенциометър които е свързан с електрониката на ГНП-то и оттам с компа на колата......И да стане някак.Не си струва загубеното време,средства и усилия.

      Коментар


      • #4
        От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

        Идеята ми е следната, да се използва подкачваща и нагнетателна част от TDI ,като това нещо се сложи в обикновена помпа от TD . Един от проблемите при тази трансплантация бил че хода на лостовата система на TD помпата е по малък от хода на TDI помпата. Ако някой знае нещо по вече по този проблем или друг проблем бих бил благодарен .

        Коментар


        • #5
          От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

          Мой бивш колега имаше преди време едно Ауди B4 с 1Z, който беше преправен с механична ГНП.Не знам подробности как точно е направено, но съм я виждал на практика как работи.Пушеше много черно, и не вървеше повече от оригинала.Обаче разхода на дълго беше добър(при установен режим не пушеше) почти като в оригинала, както и паленето(запали на –20 градуса, с три изгорели подгревни свещи от половин оборот, след цяла нощ престой).
          Беше много интересен екземпляр–отваряш капака и гледаш:дебитомер, умна дюза....А на помпата една жица за стоп-клапана и нищо друго.
          Преди две-три години го продаде колегата и все още го виждам понякога, че се движи, а знам че хората които го взеха не го спират от движение.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

            Аз съм виждал TDI мотор (1Z) на който беше сложена обикновена помпа без никакаво преправяне ,колата само пушеше и трудно вдигаше повече от 2000 об/мин.

            Коментар


            • #7
              От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

              Слагал съм такава помпа, отдавна беше, има 10г.Помпата мисля беше от Фиат 1.9тд.Колата си вървеше екстра, само докато палиш трябва да подаваш малко газ.Играчка е малко с педала и жилото, колата беше ауди б4.
              Тези помпи вече са доста евтини, що ги правиш тия гимнастики ??
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                Надявям се колегата който пусна темата за ремонт на помпи Bosch 44, да помогне по този въпрос.Малко инфо от колега от Гърция, който направи тази манипулация на неговия бус.
                Механичен TDI

                Продължаваме с сглобяването на скоростната кутия и вече сме готови да минем към една от най важните фази на проекта - дизеловата помпа.
                Помпата трябва да е Bosch и има две големи категории: с 17мм или с 20мм централна ос.
                Също главите биват с 9,10,11 или 12мм.
                17мм-ови помпи вървят с 9мм глави както оригиналната помпа на 1,6 TD, 20мм-ови с 10,11 или 12мм глави.
                17мм-ови помпи не се препоръчват, тъй като не пръскат с необходимото налягане горивото за нуждите на TDI двигатели.
                След малко търсене намерихме помпа която да отговаря на изискванията.
                Помпата беше от Iveco Turbo Daily с 20мм ос и 10мм глава.
                Други помпи който също могат да се използват са от VW LT, FIAT CROMA и т.н.
                Така от три помпи (1,6 TD, 1,9 TDI, IVECO) сглобихме една.
                С слобяването се занимава човек помпаджия с необходимете инструменти и знания.
                Ето двете помпи, старата и новата:



                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                  Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                  Механичен TDI

                  .....
                  .....
                  Други помпи който също могат да се използват са от VW LT, FIAT CROMA и т.н.
                  От LT не знам коя помпа,защото там май няма четирицилиндров дизел.
                  Фиат Крома има мотор с директно впръскване и механична помпа.Чудя се, дали пък от 200/300Tdi на Land Rover, не би паснала помпата на такъв двигател.Вярно тя е за 2,5, ама то може да се понастрои като за случая, ако иначе пасва.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                    Така или иначе мисля че оригиналната гърбична плочка си е задължителна, заедно с диаметъра на помпения елемент какъвто е бил оригинално. Гърбиците са важни заради пред-впръска както и въобще правилното отношение на ход на плунжера към единица завъртане, а правилния диаметър осигурява правилно изпомпено количество към единица завъртане.
                    Ако съществуват еднакви диаметри помпени глави за TD и TDI, мисля че е по добре да се избере такава от механичната помпа заради хода на контролния пръстен който ще е предвиден да регулира от 0 до 100% в рамките на хода който осигурява механичния "комп" на добрите стари VE R помпи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                      Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                      Така или иначе мисля че оригиналната гърбична плочка си е задължителна, заедно с диаметъра на помпения елемент какъвто е бил оригинално. Гърбиците са важни заради пред-впръска както и въобще правилното отношение на ход на плунжера към единица завъртане, а правилния диаметър осигурява правилно изпомпено количество към единица завъртане.
                      Ако съществуват еднакви диаметри помпени глави за TD и TDI, мисля че е по добре да се избере такава от механичната помпа заради хода на контролния пръстен който ще е предвиден да регулира от 0 до 100% в рамките на хода който осигурява механичния "комп" на добрите стари VE R помпи.
                      Профила на гърбиците мисля е еднакъв, предвпръскването при първите тди се осъществява от дюзите които са двустепенни.И го има само на ниски подавания на горивото, ниски обороти и малко газ.При по-голямо подаване, дюзата си работи на един впръскващ цикъл.
                      Пробвайте помпа от ААZ мотор на голф, трябва да няма проблем, количеството подавано гориво е еднакво, разликата в налягането на дюзите 150/190 бара не е проблем.
                      След малко ще проверя в базата данни количеството гориво подавано от механичната и електронната помпа и ще пиша...
                      Някой трябва да черпи
                      Последно редактирано от kiki.t; 25-01-11, 10:19.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                        Без жило газ :
                        пълно натоварване 2250 об/мин -41/45 см3
                        С жило:
                        -------------------------------42.5
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          От LT не знам коя помпа,защото там май няма четирицилиндров дизел.
                          Фиат Крома има мотор с директно впръскване и механична помпа.Чудя се, дали пък от 200/300Tdi на Land Rover, не би паснала помпата на такъв двигател.Вярно тя е за 2,5, ама то може да се понастрои като за случая, ако иначе пасва.
                          Колегите от USA слагат и някакви помпи от Ленд Ровър, но не съм задълбавал по темата.Довечера ще поровя за инфо и ще пиша.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Без жило газ :
                            пълно натоварване 2250 об/мин -41/45 см3
                            С жило:
                            -------------------------------42.5
                            Близки стойности, ще го бъде ли ?
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                              Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                              Близки стойности, ще го бъде ли ?
                              Да.Пък и винаги на механичната помпа можеш да промениш количеството на впръскване.Може и с регулиращия винт, може и чрез регулатора за налягане.Аванса ще се настрои с въртене на помпата-експериментално.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X