Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

    Такааа. здрАВЕЙТЕ колеги отново.
    Сега много съм се озадъчил как да направя най-добра настройка на помпата.Намерих в нета дискусия точно за това ,но заради превода несхващам точно какво да направя за да стане всичко както трябва.
    Тук ще помоля колегите cecoa1 и MAP да ми помогнат защото са много навътре в нещата с дизелите.
    Доколкото разбрах ,а може и да не съм разбрал правилно хода на пръстена за подаване на газ на електронното гнп е 2.6мм ,а на механичната помпа е 1.6мм. Това го прочетох за помпа бош от AAZ двигател. Помпата която аз използвам е от голф 1.6 тд JR.
    Колегата GOLF-SM ми каза ,че е преместил с малко плочката която е на шлици отгоре на помпата за да може да компенсира тази разлика в горивоподаването.
    В нета прочетох за друг начин който ми се вижда по сложен и не искам сега да го коментирам.Сега нямам възможност да правя колата и за това съм се отдал на размисли и четене за да постигна най-добри резултати с най-малко проблеми и нерви.
    Засега имам двигател който пали и работи много добре но на място,още не съм го пробвал в движение как ще е.

    Коментар


    • #92
      От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

      Тъй като съм нов потребител и не ми позволява писането на ЛС.
      Имам един въпрос свързан с темата тук.
      Централната ос нали е това на което се захваща зъбното колело и къде трябва да се измери дали е 17мм или 20мм.

      Коментар


      • #93
        От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

        Първоначално публикуван от Citroen Xm Преглед на мнение
        Тъй като съм нов потребител и не ми позволява писането на ЛС.
        Имам един въпрос свързан с темата тук.
        Централната ос нали е това на което се захваща зъбното колело и къде трябва да се измери дали е 17мм или 20мм.
        Да.
        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

        Коментар


        • #94
          От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

          къде трябва да измеря колко милиметра е оста... защото е конусовидна и има значение

          Коментар


          • #95
            От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

            В най-широката част.
            Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

            Коментар


            • #96
              От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Слагал съм такава помпа, отдавна беше, има 10г.Помпата мисля беше от Фиат 1.9тд.Колата си вървеше екстра, само докато палиш трябва да подаваш малко газ.Играчка е малко с педала и жилото, колата беше ауди б4.
              Тези помпи вече са доста евтини, що ги правиш тия гимнастики ??
              Здр.колега,имаш ли спомен от какъв Фиат беше помпата?Преправя ли се нещо по помпата или директно се монтира?Опитвам се да подкарам 1Z TDI мотора с механична помпа но нямам уменията да събера Хибридна помпа,както ме съветват колегите в един друг многоуважаван от мен Форум.
              Благодаря предварително за оказаното съдействие.

              Коментар


              • #97
                От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                Здравейте колеги да попитам връзвате ли ел.клапана за аванса на помпата от AAZ ако да как го управлявате?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X