Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

    Турбото е онзи боклук с променливата геометрия. Тази турбина е с огромен луфт и се съмнявам, че не може да направи неоходимото налягане , затова мисля първо да я сменая и след това да продължа с гнп.
    Дори и да не надува турбото ако помпата има достатъчно количество гориво трябва да има черен пишек ,докато при мен няма никакъв пишек над 2500 об /мин.
    Разглобих механична турно помпа като извадих отзад главата за високо налягане .Разгллобих до голямата шайба с гътбичките котио определят формата на нафтовия импулс.След това сложих същото нещо от помпата която е от тди
    Качих я на един стенд за гнп и мйстора каза че е добра и има гориво да захрани камион с средна кубатура.т.е. при мен трабва във всяко положение да има излишик от нафта .
    Да ама не в иските е так а до около 2500об/мин но след това няма пушек и няма достатъчна мощност.
    Сега обаче има уникално палене ,подаваш малко газ и стартираш без подгряване дори под -10 градуса . Стартира с експлозия като трактор БЕЛАРУС.

    Коментар


    • #32
      От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

      Имам една странна идея . Ако горивото наистина е малко и помпата не може да даде повече ще опитам да компенсирам този недостиг с LPG. Вече имам опит с турбо бензинов автомобил на газ, затова мисля че ще се справя.

      Коментар


      • #33
        От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

        Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
        Турбото е онзи боклук с променливата геометрия. Тази турбина е с огромен луфт и се съмнявам, че не може да направи неоходимото налягане , затова мисля първо да я сменая и след това да продължа с гнп.
        Дори и да не надува турбото ако помпата има достатъчно количество гориво трябва да има черен пишек ,докато при мен няма никакъв пишек над 2500 об /мин.
        Разглобих механична турно помпа като извадих отзад главата за високо налягане .Разгллобих до голямата шайба с гътбичките котио определят формата на нафтовия импулс.След това сложих същото нещо от помпата която е от тди
        Качих я на един стенд за гнп и мйстора каза че е добра и има гориво да захрани камион с средна кубатура.т.е. при мен трабва във всяко положение да има излишик от нафта .
        Да ама не в иските е так а до около 2500об/мин но след това няма пушек и няма достатъчна мощност.
        Сега обаче има уникално палене ,подаваш малко газ и стартираш без подгряване дори под -10 градуса . Стартира с експлозия като трактор БЕЛАРУС.
        Не знам защо си оставил турбото с променлива геометрия, според мен по-правилно е да се сложи турбо от 1Z 90 к.с.При него няма да се налага да мислиш, как да контролираш лопатките при различните режими.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #34
          От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

          0,6 бара е оригинално на 1Z, а на AFN e към 1,7-2,4 бара.На AAZ, от който си взел половината помпа налягането е до към 0,85 бара(ама той пък няма интерколер).Толкова е и при 1,6 турбодизелите на VAG. Т.е. коректора за свръхпълнене на помпата е настроен за към тези стойности.Виж ако нещо може да се регулира, може още малко да подобриш нещата.
          Като нямаш диностенд, пробваш го на максимална скорост на равен път(и при добри условия, да не се утрепеш нещо).По максималната скорост съдиш за максималната мощност.Не очаквай обаче да е по-мощен от AFN-a, по-скоро някъде около 1Z(демек вдигне ли над 170-180 трябва да си повече от доволен).
          Отделно не вярвам голфа да му правиш такава операция, за да постигнеш върхова мощност, а 2500об/мин са си напълно достатъчни за една прилична експлоатация(това са към 120км/ч и отгоре на пета предавка, доколкото помня).
          Другото е, че щом не пуши значи ще бъде и доста икономичен, а вече и още по надежден с механичната помпа, та явно резултатът ще е общо взето добър.
          Може да си поиграеш със застопоряване на лопатките за променливата геометрия в различни положения, и да видиш как ще ти хареса най-много.(вероятно ще се доближиш в някаква степен до характеристиките на турбината от 1Z).Или пък наистина да замениш турбината с обикновена.

          P.S.И Аудито, което аз съм виждал с такава трансформация(на 1Z обаче), запали от четвърт(буквално), при около -20градуса....с три изгорели подгревни свещи.Явно свещите също остават в историята след такава замяна(не че и иначе са жизненоважни за тоя двигател)
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

            Тди гнп е от 1Z
            -опит1- махам вокуума от кларана за управление на турбо надув.- автомобила в ниските тръгва добре , когата очакваш да надуе и да поеме турбото нищо не се случва но като цяло върви добре и не е зле.
            -опит2- слагам наксимален вакуум т.е.давам максимално натоварване на турбото- при подаване на газ вдига почто веднага 0.6бара но не върви добре даже по зле от първия опит.
            възможно ли е при опит1 турбото да не надува заради лопатките, а в опит 2 сместа да е бедна и за това да няма добра мощност.

            Коментар


            • #36
              От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

              По принцип е точно така.Като няма вакум на мембраната за променливата геометрия на турбината, тя дава по-малко налягане при едни и същи обороти на мотора.Демек работи горе-долу, като обикновена турбина, ама понеже е малко по голяма и има по-голяма инерция, не можеш да усетиш "включването" на турбото изведнъж.При над определени обороти налягането което дава турбината е горе долу, колкото е било и преди промените,ако и нафтата е някъде там, ще върви сравнително добре.Проблема е, че с тая помпа не може да се даде достатъчно гориво(или трябва да се регулира още).Когато е без вакуум на турбината, няма и нужда от много гориво, тогава тя не подава много въздух.Обаче като я направиш да подава много въздух(подадеш вакум), тогава въздух има, а и компресията става много голяма та затормозява мотора(също и изпускането на газовете през турбината се затруднява).Ако има и достатъчно гориво да изгори, то ще компенсира тези загуби и колата ще върви повече.Тук е и ролята на компютъра, който е подавал повече гориво тогава.Според мен, ако не пуши колата, трябва да пробваш да и увеличиш още цикловата порция от винта и/или да регулираш тая мембрана отгоре на ГНП-то да мърда повече при по-ниско налягане.Така ще имаш повече нафта при по-ниски обороти и налягане на турбината и би трябвало да върви повече.
              А лопатките на турбината е най-добре, да намериш някак да ги застопориш в някакво междинно положение, та евентуално да работи горе-долу добре при всички режими.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                Колега, в турбо-компенсатора на помпата има 2 настройки от които можеш да пробваш. Вероятно ги знаеш, но аз да си кажа.
                1. Вадиш мембраната с конусния пин, бележиш посоката на най-стръмния наклон на конуса в/ху мембраната, поставяш я на място и завърташ белега да сочи напред. Така отношението на ход на мембраната към подаване е най-голямо. Конусния пин излиза и влиза най-лесно в точно обратното на това положение.
                2. После си играеш с гайката под пружината на мембраната в посока навиване, за да смекчиш твърдостта на мембраната към налягането от надува.

                Коментар


                • #38
                  От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                  Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                  Колега, в турбо-компенсатора на помпата има 2 настройки от които можеш да пробваш. Вероятно ги знаеш, но аз да си кажа.
                  1. Вадиш мембраната с конусния пин, бележиш посоката на най-стръмния наклон на конуса в/ху мембраната, поставяш я на място и завърташ белега да сочи напред. Така отношението на ход на мембраната към подаване е най-голямо. Конусния пин излиза и влиза най-лесно в точно обратното на това положение.
                  2. После си играеш с гайката под пружината на мембраната в посока навиване, за да смекчиш твърдостта на мембраната към налягането от надува.
                  Предполагам че говориш за онова нещо отгоре което не разрешава пускането на достаъчно гориво докато не надуе турбото. Точно това го блокитах максимално надоло .те. да не рабити , да пуска гориво назависимо дали има ндув или не.
                  Възниква следния въприс -възможно ли е хода на вилката на електроното гнп да е по глям от хода на лостовата система на механичната помнпа? Ако е така трябва да измисля вариант за уваличаване хода на регулиращия шибър.
                  Възможно ли е подкачващата помпа на неханичното гнп да е по слаба от електроното и за това тази хибридха гнп да не дава необходимото налягане? Ида трябва да врехвърла и тази помпа от тди.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                    Хода на вилката се регулира точно с винта за цикловата порция. С него дефакто преместваш осичката върху която лагерува вилката която държи регулиращия шибър.Като навиваш винта, цикловата порция се увеличава и обратното(обикновенно този винт се пломбира, така че може само да се отвива, но пломбата се маха лесно).При електрическата помпа също се регулира цикловата порция, ама там няма винт, а се мести лекичко капака на помпата, като се охлабят болтовете му.Като го местиш по посока на ангренажа се увеличава цикловата порция(на същия принцип – на мястото на винта при механичните, в електрическата има упор отвътре на капака).
                    И двете помпи след реглаж могат да дават повече нафта от заводските норми.
                    Заводските характеристики на двете помпи пообясняват наблюдавания от теб резултат.Наистина тази с електронно управление започва да дава малко по-голяма циклова порция от механичната след определени обороти.При стартиране дават приблизително еднаква циклова порция и със заводските настройки.Обаче какво и как точно се случва при теб след ремонта, може да каже само онзи дизелджия на който си я носил да я гледа на стенда.Тогава е бил момента да погледнете характеристиката на горивоподаването на оригиналното TDI и да пробвате да ги постигнете в някаква степен с механичната помпа.И тая мембрана на помпата не е добре, че си я изолирал по такъв начин.На стенда, можеше и тя да се регулира(дори би трябвало) за да се постигнат по-подобни характеристики като на електронната помпа.То е ясно, че едно към едно е трудно да стане, но поне приблизително, а сега само можеш да си въртиш на око и на ухо, ама е съмнителен резултата и е по-трудно.
                    Горивоподаващата помпа подава почти еднакво налягане при двете помпи и от нея не е проблема със сигурност.Обаче от налягането което тя създава се изменя и аванса на впръскването.Главното обаче е, че дори с еднакви налягания в електронната помпа има управление с ел.клапан на аванса от компютъра, а в механичния няма, а аванса зависи само от налягането което създава горивоподкачващата помпа.И другото е, че ходът на буталото на авансатора при различни обороти(демек аванса) е твърде различен за двете помпи(при електронната е по-голям).Така че, твърде много станаха нещата, които трябва да гласиш на усет, та резултата е малко съмнителен или в краен случай дори да стане, ще е много трудно и пак ще има нещо за подобряване.Затова ако наистина си мераклия да стане по възможно най-добрия начин, е хубаво да я свалиш и да я правите на стенд, като се гледа какво точно искаш да получиш.Читав майстор(и мераклия де) вероятно ще докара доста приемливи настройки.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                      Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
                      Предполагам че говориш за онова нещо отгоре което не разрешава пускането на достаъчно гориво докато не надуе турбото. Точно това го блокитах максимално надоло .те. да не рабити , да пуска гориво назависимо дали има ндув или не.
                      Възниква следния въприс -възможно ли е хода на вилката на електроното гнп да е по глям от хода на лостовата система на механичната помнпа? Ако е така трябва да измисля вариант за уваличаване хода на регулиращия шибър.
                      Възможно ли е подкачващата помпа на неханичното гнп да е по слаба от електроното и за това тази хибридха гнп да не дава необходимото налягане? Ида трябва да врехвърла и тази помпа от тди.
                      Да, точно за онова нещо говоря. Сега помпата хабер си няма че турбината е надула и получаваш:
                      автомобила в ниските тръгва добре , когата очакваш да надуе и да поеме турбото нищо не се случва...
                      Надуването на въздух само по себе си не дава този ритник в задника. Повечето въздух просто позволява повече гориво. Отблокирай го и направи както обясних в предния пост. Ако празния ход спадне от това, компенсираш го от винта за макс.товар (онзи отзад дето се пломбира) и пробваш. Ако пак не усещаш ритника, и навиваш онзи винт - примерно 1/4 оборот и отпускаш упорния винт на "рейката" за да върнеш празния ход. Продължаваш така докато получиш "черен облак" при бързо вдигане до около 3000 -1 и изчистване на пушилката. Ако пушилката не се чисти при стабилизиране на оборотите, връщаш от "онзи винт"
                      За хода на контролния пръстен не знам дали има разлика, но всъщност защо не остави помпената глава от механичната помпа? По-малък диаметър ли беше?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                        Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                        Да, точно за онова нещо говоря. Сега помпата хабер си няма че турбината е надула и получаваш:
                        Надуването на въздух само по себе си не дава този ритник в задника. Повечето въздух просто позволява повече гориво. Отблокирай го и направи както обясних в предния пост. Ако празния ход спадне от това, компенсираш го от винта за макс.товар (онзи отзад дето се пломбира) и пробваш. Ако пак не усещаш ритника, и навиваш онзи винт - примерно 1/4 оборот и отпускаш упорния винт на "рейката" за да върнеш празния ход. Продължаваш така докато получиш "черен облак" при бързо вдигане до около 3000 -1 и изчистване на пушилката. Ако пушилката не се чисти при стабилизиране на оборотите, връщаш от "онзи винт"
                        За хода на контролния пръстен не знам дали има разлика, но всъщност защо не остави помпената глава от механичната помпа? По-малък диаметър ли беше?
                        Градски, да направим една такава помпа за идеята, ще ми е интересно какво ще се получи, частите от мен, уменията от теб
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #42
                          От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                          Ако имаш и гараж където може да се работи, ще остане само кола на която да видим какво сме направили. То самото сглобяване на помпа не значи направена помпа

                          Коментар


                          • #43
                            От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                            Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                            Ако имаш и гараж където може да се работи, ще остане само кола на която да видим какво сме направили. То самото сглобяване на помпа не значи направена помпа
                            И гараж и кола с подходящ мотор

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80521
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #44
                              От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                              Това за турбонадува съм го бликирал в максимано положение надоло.т.е. помпата е приела че турбото е надуло и според мен така помпата ще даде максималната си порция гориво. Кажи ми ако не съм прав. После ще я регулирам по твоя начин ,сега искам да дам максималнапорция и получа добро вървене тогава ще регулирам. Онзи болт за цикоеата порция (с пломбата)
                              съм го навил доста навътре даже трудно си сваля оборотите и въпреки всичко не иска да изкара черен дим.
                              Но не се бях сетил да върна празния ход от реиката .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                                Всъщност да, при това положение помпата трябва да позволи подаване като за надута турбина. Остава само да си натиснал мембраната по целия и ход. С болта ли я натисна и усети ли го да спира в твърдо? Например на този компенсатор на моята помпа, болта е къс и не може да бутне мембраната за целия и ход надолу. Също така, в чужд форум бях виждал снимка на това което трябва да е конусен пин, но си беше съвсем цилиндричен така че да не върши абсолютно никаква работа и никой нямаше идея защо въобще са сложили помпа с такъв компенсатор който нищо не компенсира. Друго - конуса не е правилен а малко изместен! Със завъртане на мембраната се променя стръмността на наклона. В друга тема скоро бях пуснал снимка но не ми се търси сега. Потърси раздел "двигатели" и виж за какво говоря.
                                Това че не стигаш до изпушване значи само че хода на лостовата система не стига да закара контролния пръстен докрай. Може да се окаже че наистина помпения елемент от ел помпата иска по-голям ход на пръстена. Та не каза защо взе помпената глава от ел. помпата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X