Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Профила на гърбиците мисля е еднакъв, предвпръскването при първите тди се осъществява от дюзите които са двустепенни.И го има само на ниски подавания на горивото, ниски обороти и малко газ.При по-голямо подаване, дюзата си работи на един впръскващ цикъл.
    Да, дюзата прави предвпръскването но съм почти убеден че профила на гърбиците е адаптиран да го спомага. Например, при сгъване на малката пружина започва (пред)впръскване и съответно - ако дебита не се покачи то налягането ще започне да спада. Затова мисля че има оформен втори праг или поне челния склон на гърбицата е по стръмен или поне с нарастващ наклон. А двустепенния впръск си е там винаги но при високи обороти просто налягането се покачва твърде бързо за да се разграничи от основната доза. Така или иначе, за начало на впръскването се смята началото на пред-впръскването.
    Признавам че не съм държал 2 плочки в ръцете си за да ги сравнявам, и това което пиша е просто разсъждение.

    Коментар


    • #17
      От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      .............. може и чрез регулатора за налягане.Аванса ще се настрои с въртене на помпата-експериментално.
      Не мисля че с промяна на вътрешното налягане (чрез регулатора) може да се повлияе на цикловата порция. Само характера на аваса ще се промени от там, и то така че няма да може пълноценно да се компенсира със завъртане на помпата.
      Не само че не се заяждам а дори ще се радвам да ми обясниш ако греша. Винаги ще приема едно добре технически обосновано мнение.

      Коментар


      • #18
        От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

        Аз имам подобна задача но смятам да ползвам електромагнита който е в редовата оригинална помпа на Мерцедес 250 турбодизел и да го управлявам без сложния, зависим от триста неща комп на колата. Мисля, че пушенето при подобни преработки се дължи на повечето гориво в периода в който още е ниско налягането на турбината. Не знам как е на ротационните помпи. Не съм правил никога помпа но не намирам някой да помогне и ща се бутам сам.
        Това е темата. Ако някой иска - да помага.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #19
          От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

          Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
          Да, дюзата прави предвпръскването но съм почти убеден че профила на гърбиците е адаптиран да го спомага. Например, при сгъване на малката пружина започва (пред)впръскване и съответно - ако дебита не се покачи то налягането ще започне да спада. Затова мисля че има оформен втори праг или поне челния склон на гърбицата е по стръмен или поне с нарастващ наклон. А двустепенния впръск си е там винаги но при високи обороти просто налягането се покачва твърде бързо за да се разграничи от основната доза. Така или иначе, за начало на впръскването се смята началото на пред-впръскването.
          Признавам че не съм държал 2 плочки в ръцете си за да ги сравнявам, и това което пиша е просто разсъждение.
          Това което казваш е така по принцип.Във vp44 е изпълнено точно по този начин предвпръскването, има различно нарастване на наклона на гърбичния пръстен.Предвпръскването е с по-дълъг импулс към управляващия соленоид, но наклона на помпената гърбица е по-малък.основното впръскване е обратно, наклона на гърбицата е по-стръмен но импулса е по-кратък.Но при тази помпа имаме прецизно електронно управление което твърдо може да разграничи двете фази.Прецизността на началото на впръскването достига 1/100 от градуса на ротация на вала...Тъй като това е ясно, че няма как да стане при аналогово управляваната ve37, там се разчита на двустепенните(с две пружини) инжектори.Като някакво подобие на предвпръскване има само при малки подавания на гориво.При голям товар впръскването се слива в едно, бързо покачващото се налягане действа директно на основната пружина на дюзата.Аз бих казал, че при тази помпа имаме нещо като псевдо предвпръскване, а не реално такова(както при помпите с електронно управление и особено пък при комън рейла).
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #20
            От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

            Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
            Не мисля че с промяна на вътрешното налягане (чрез регулатора) може да се повлияе на цикловата порция. Само характера на аваса ще се промени от там, и то така че няма да може пълноценно да се компенсира със завъртане на помпата.
            Не само че не се заяждам а дори ще се радвам да ми обясниш ако греша. Винаги ще приема едно добре технически обосновано мнение.
            Нямам в предвид вътрешното налягане, а налягането в смукателните тръби(турбото) което чрез регулатора на помпата влияе върху количеството гориво.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #21
              От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

              Смятам да направя следното: от ТД помпа свалям задната част, която е за високо налягане и гърбичната шайба . Вземам този елемент от елекронната помпа ТДИ и я сглобявам по обратния ред ,като даже мисля да не разглобявам помпата от горната страна кадето е рейката за подаване на газ.Така ще сменя гърбичките който определят формата на импулса и нагнетателната част,за да подава необходимото количесто гориво за този мотор.
              Много лесно ми звучи та си мисля че може да има някаква уловка.

              Коментар


              • #22
                От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
                Смятам да направя следното: от ТД помпа свалям задната част, която е за високо налягане и гърбичната шайба . Вземам този елемент от елекронната помпа ТДИ и я сглобявам по обратния ред ,като даже мисля да не разглобявам помпата от горната страна кадето е рейката за подаване на газ.Така ще сменя гърбичките който определят формата на импулса и нагнетателната част,за да подава необходимото количесто гориво за този мотор.
                Много лесно ми звучи та си мисля че може да има някаква уловка.
                Сега прегледах какво се пише в нета, категорично не се препоръчва от AAZ, слаба е за такъв проект.Най-горещо се препоръчва от бус като моя 1.6 TD JX.Свалих доста инфо, но трябва да го сортирам и преведа.Надявам се утре да успея да го пусна.
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                  Ванка, ако ти падне нещо за електрическа за 250 турбо МБ - копни го. Най ме интересува упрвлението на газта.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #24
                    От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                    Сега прегледах какво се пише в нета, категорично не се препоръчва от AAZ, слаба е за такъв проект.Най-горещо се препоръчва от бус като моя 1.6 TD JX.Свалих доста инфо, но трябва да го сортирам и преведа.Надявам се утре да успея да го пусна.
                    Без да съм разглеждал където и да е, не виждам логика.Помпата от 1.6 има по-малко подаване на гориво на всички режими.Докато двигателите AAZ и 1Z са практически еднакви, с изключение на това, че втория е с директно впръскване.
                    Но това си е мое мнение, опитай и ще се види.Във всеки случай, от Фиат 1.9тд помпата работи мн.добре, а мисля е индентична с тази на AAZ двигателя.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                      Каква инжекционната помпа, мога да използвам за изграждане на TDI-M?
                      Без помпа Dusse, TDI използва електронен вариант на Bosch VE "Verteiler", роторен тип. Освен ел.вариант, Bosch VE инжекционната помпа се е произвеждала и в механична версия. Механичните помпи са били използвани от много автомобилни производители, като Volkswagen, Fiat, Cummins, "Пежо" и Форд.

                      Bosch произведежда VE помпа с два размери на вала:
                      17 мм и 20 мм mainshaft помпи. Различните размери на вала, оказват главно отношение на размера на главата на помпата. 17мм вал до 9мм главата и 20 мм вал за 10мм на главата и повече. Теорията е, че колкото по-голям mainshaft на помпата, с толкова по-голямо налягане може да се справи самата тя (т.е. всички DI двигатели изискват по-високи налягания) Обикновено при 20мм помпи, задвижващия вал също така има определени (reinforcment) подобрения в корпуса на помпата, за да се справят с повишеното налягане. VW TDI е с 20 мм вал VE помпа е два основни типа, 10 мм главата за стандартни ск.кутия и 11мм глава за автоматична трансмисия.
                      Какво означава това, ако се преработи на Мтди, VE помпа която използвате, трябва най-малкото да се смени размера на главата.Оригиналната глава на помпата е твърде малка и няма да може да захрани с достатъчно гориво инжекторите на TDI.От друга страна, почти всяка помпа Bosch VE може да се направи да работи на TDI, но зависи от това, което планираме да направим на двигателя като цяло.

                      Как мога да разбера каква Bosch VE помпа имам или какво да гледаме при закупуване?
                      Частите на помпи Bosch VES са доста стандартни и всяка си има Bosch номер т.е. 0-460-4xx-XXX VE, какво е важно да се отбележи.Това са 6 и 7 цифри на Bosch номера. 6-та цифра показва, размер на буталото, 9 за 9 мм, 0-10мм, 1-11 mm, 2 за 12mm. 7-та цифра е за приложението, 4 за 4 цилиндъра, 6 за 6 цилиндъра. и т.н. Конкретният производителен номер, може да бъде част на помпата и да е напълно ралзичен, например Cummins 4BT в номера на помпата не се посочва размер на буталото, всяка която съм виждал до момента е с 12мм. Тъй като 4BT е 4-цилиндров двигател може да се приеме тази част.
                      3917530 1986-90 VE Series Ротари, CPL 858, 105 HP
                      3908191 1986-90 VE Series Ротари, CPL 767, 105 к.с.
                      3917535 1986-90 VE Series Ротари, CPL 857, 120 к.с.
                      3906631 1986-90 VE Series Ротари, CPL 593, 105 к.с.
                      3919716 1991-93 VE Series Ротари, CPL 1260, 105 к.с.
                      3926831 1991-93 VE Series Ротари, CPL 986 и 1848 г., 120 к.с.
                      Единственият начин е да се провери конкретния Bosch номер.

                      Така че, коя помпа можем да използваме за Мтди?
                      Няма най-добър отговор на този въпрос, той е комбинация от това, което имате на разположение като части, какви конски сили искаме да постигнем и какъв "бууст" да дадем на двигателя.Възможностите са следните:

                      • "Хибрид" или "Франкен" помпа.
                      Помпата Hybrid се състои от помпа 1.6 TD (или 1.6NA помпа с барометър LDA от помпа TD), смяна на помпи, буталата и camplate от помпа TDI. За база може да ползваме помпа от Peugeot, но проблема е че помпата от Peugeot е много "кратък нос" каквото и да означава това и освен това има някакъв проблем с тръбичките между помпата и инжекторите.Тази помпа може да се ползва като основа но ще изисква замяната на целия mainshaft от друга помпа със стила mainshaft VW.
                      Обикновено всички хибриди са от по-малките с диаметър оси, които са 17мм. За тези, които използват или искат да използват голяма, 11мм или 12мм главата, това се смята от някои за не най-добрия избор, тъй като вала с по-малък диаметър, би могъл да се счипи от по-голямото натоварване.
                      Това се каза, за да се знае че Hybrid помпи може да съществуват в най-различни комбинации, както и например, с 1,6 TD или NA база помпа с VW IDI TD събрание LDA заедно с избора на camplate (Peugeot, Cummins 4bt, Mitzu, Fiat Croma И т.н.) и на техния избор на хидравлични глави ... IDI 10 милиметра от Peugeot,, Форд ескорт или VW TDI състав помпи .... 11мм глави от VW TDI (само автоматик) или 12 мм глави от Cummins 4bt и т.н.

                      DI механична помпа от Cummins 4BT
                      Помпите Cummins могат да бъдат преработени, за да паснат за Мтди. Тази настройка обикновено е предпочитана от тези, които търсят повече гориво, тъй като повечето 4bt помпи идват с 12мм глава и 20мм вал.Ако ползваме помпа Cummins 4BT за М-TDI, се налага смяна на "Фолксваген VW IDI LDA top, VW IDI TD VW IDI TD Governor / Pump Control Lever Assembly, VW Governor Assembly, and VW IDI TD Boost Pin.Swap the caged governor spring assembly from the VW TD pump to the Cummins pump, you must also swap the control level assembly that is in the pump itself. It is held in by the two "odd", almost 13mm bolts on either side of the pump. The governor flyweights should be the same. The ENTIRE VW LDA needs to used so that the hooks correctly to the VW.
                      IDI ниво на контрол в помпата. В Cummins LDA могат да се използват, но са необходими повече работа за да се съединят правилно. The boost pin is actually a matter of choice and what performace goals are, there are ways to use the nice steep stock Boost Pin of the Cummins pump. Ако имате устройство KSB на вашата помпа, може да искате да направите промяна, тя включва отстраняване на вентила за понижаване на налягането и на предния капак на тайминга и т.н. Вие ще искате да направите това във всеки случай, а също и ако имате донор TDI помпа,(swap in the TDI advance piston shims and cover which is MUCH deeper than an IDI pumps advance mechanism).You could "cut down" a IDI VW assembly but it kinda voids out the timing mechanism. Swapping the entire TDI style timing mechaism into the bottom of the Cummins pump and using the TDI pump timing cover, will also allow for easier and better internal timing. In order to use VW timing tools in the Cummins pump you will need to swap the central portion of the hydraulic head at the rear of the pump from a donor TDI pump into the Cummins pump or use an adaptor as the Cummins hole is too large. For heavier applications, such as truck, vanagon, etc... the stock cummins Govenor setup is kinda nice for "loaded" applications.
                      Using the Cummins Pump also takes some fabrication of the pulley. See "What about the Pump Sprocket / Pulley?" for more info.
                      Последното го оставям на английски, за да стане по ясно.Довечера продължавам с темата, защото има още доста инфо.Пускам и оригинала на английски, качен е на фтп-то:

                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...W%20Diesel.doc
                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...t%20Forumi.doc
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                        здр.колеги.ако някой наистина е правил подобно нещо нека сподели как точно го е направил и къкъв е резолтата защото искам и аз да го направя на моя голф 3 1.9 тди 1z.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                          Днес сглобих ГНП хибрид, утре стартирам и ще споделя резултатите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                            Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
                            Днес сглобих ГНП хибрид, утре стартирам и ще споделя резултатите.
                            Знам че от първия път никога не се получава, но стискам палци да тръгне с по-малко проблеми.Като се видя с малко време обещавам да довърша преводите, за да са от полза за бъдещи фенове.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #29
                              От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                              Голфа вече се движи. Имам известен проблем ,не може да надуе турбото повече от 0,6 бара и няма максимална мощност.
                              Пали много по- добре в ниските обороти е прекрасен ,само в високите и максималните обороти и мощност е по зле.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Преправяне на ГНП от TD за работа с TDI

                                Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
                                Голфа вече се движи. Имам известен проблем ,не може да надуе турбото повече от 0,6 бара и няма максимална мощност.
                                Пали много по- добре в ниските обороти е прекрасен ,само в високите и максималните обороти и мощност е по зле.
                                Опиши какво си правил и какво турбо ползваш.
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X