Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ценков разказва за Дакар 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ценков разказва за Дакар 2011

    Есента, ако всичко е наред и тръгвате за Дакар 2012, аз ще Ви съдействам за една седмица( или по-малко) тренировки на 2500 метра в Пирин с изкачвания до 2800. Спането и пълноценното хранене ще са моя грижа.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      От: Ценков разказва за Дакар 2011

      Първоначално публикуван от yovet0 Преглед на мнение
      Моят въпрос е, защо от MD Rallye Team, не са ви третирали като истинска част от отбора? От това което прочетох в предходните теми, те само са тунинговали машините, а всичко е трябвало Вие да плащате. Дори някъде четох, че машините не са били в изцяло завършен вид и се е налагала доработката им в течение на състезанието. Предполагам че приносът на въпросният отбор е бил доста голям, но за всичко сте си плащали като попове. Интересно ми е, дали е било възможно, да се справите без тяхното съдействие, или нашата страна е далеко от това, да изпрати свой личен отбор на Дакар? Също така, при евентуално участие догодина, отново ли ще се състезавате за този отбор, или вече мислите за български отбор, който да направи следващата стъпка на Дакар.
      Нека дебело да подчертая, че без МД рали нямаше да стигнем до Дакар.
      Да, вярно е че си плащаме като...както сме се договорили, но опита и организацията не могат да се купят.
      Засега няма компетентен и добре подготвен асистентски тим от България. Този тим трябва много добре да познава РЕГЛАМЕНТА И ПРАВИЛНИКА на състезанието, да разполага с опита от подобен тип маратонски многодневни състезания.
      Да, вярно е че машините бяха претупани. Аз даже искам малко по-сериозно да разкажа за "ЕКСПЕРИМЕНТА" който си направи Морел с нашите машини. Това за сега някакси убягва на колегите, но реално това беше СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ, НО НАЙ-ВЕЧЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ, после се научих да се оправям.

      Морел беше разменил местата на трип мастера и репетитора с холдера !!! Бил го направил за да запзим от счупване при кълбета.....
      ето една снимка от която се вижда че трипът е някъде дълбоко заврян под холдера, и за да видя километрите, трябва се изправя....Но да знаете че цялата прах която вдига АТВ-то се лепи по уредите отдолу и трябва често да ги бърша за да видя данните...

      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
      www.dakarbg.bg
      www.rallyraid.bg

      Коментар


      • #18
        От: Ценков разказва за Дакар 2011

        При опита ми да им сменим местата, Морел отсече - "това е положението"....
        Така че трябваше да се нагаждам по тази конфигурация която наистина е МНОГО НЕПОДХОДЯЩА....НЕ ПРАВЕТЕ ТОЗИ ЕКСПЕРИМЕНТ....НЕУДАЧЕН Е...

        Но ако си мислите че с това приключват проблемите по компановката на моята машина много грешите - това беше най-малкият проблем всъщност....
        Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
        Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
        www.dakarbg.bg
        www.rallyraid.bg

        Коментар


        • #19
          От: Ценков разказва за Дакар 2011

          Пепи, въпроса ми е относно резервната гума - защо няма и ако я има къде се намира...нещо не я намирам на снимката?Видях някой от участниците имаха такава.Благодаря предварително!

          Коментар


          • #20
            От: Ценков разказва за Дакар 2011

            Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
            Пепи,добре дошъл!
            Поздравления за успешното завършване на "Рали Дакар"!
            Радваме,се че отвори тази тема,ти много не говориш на дълго и широко,но каквото кажеш,го казваш точно и както трябва!

            Когато имаш свободно време,драсвай по нещичко тук,ние ще четем с интерес!

            Тюркеджиев старши
            Да знаете че най-много сгрява сърцето вниманието и отношението на колегите от форума.
            Радвам се че мога да ви разкажа неща които са моят опит преживяване. Искам да не пропусна нищо и да се изразя най-правилно, така че да ме разберете.
            При всяка свободна минута ще продължавам разказа, дори с риска да стане като 1001 нощ...
            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
            www.dakarbg.bg
            www.rallyraid.bg

            Коментар


            • #21
              От: Ценков разказва за Дакар 2011

              Първоначално публикуван от Владо_Веков Преглед на мнение
              Пепи, въпроса ми е относно резервната гума - защо няма и ако я има къде се намира...нещо не я намирам на снимката?Видях някой от участниците имаха такава.Благодаря предварително!
              Да, ние нямаме предвидена резервна гума. Не знам защо - даже не сме стигнали да го коментираме с Морел.
              Логиката е че той е наблегнал на СПЕЦИАЛНО ИЗРАБОТЕНИТЕ ОТ НЕГО джанти. Те се доказаха - ден 7ми - преди почивката, когато Тодор отпадна, аз спуках гума на около 80 км преди финала на сс. След това имаше лиезон 230 км - асфалт, с много завои изкачване и спускане. Тези 300 км със спукана гума ме изтощиха максимално, защото трябваше да балансирам, висейки от едната страна на атв-то. Когато стигнах в бивака и слезнах от машината, ЗАЛИТНАХ КАТО ПИЯН, и доста време земята под краката ми се люлееше.

              Ето малко снимки:







              Една резервна гума - с джанта - би помогнала когато спукаш гума. Но също така ще тежи и пречи през всичкото останало време.
              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
              www.dakarbg.bg
              www.rallyraid.bg

              Коментар


              • #22
                От: Ценков разказва за Дакар 2011

                И като сме на тема гуми и джанти ще продължа.

                1. С тези гуми които виждате ЗАПОЧНАХ СЪСТЕЗАНИЕТО.

                С тях карах 7 дни!!!! Близо 5 000 км!!!!

                И задната гума се спука просто защото беше АМОРТИЗИРАНА.

                Не си мислете че това е тактика или икономия. Просто камиона с частите - гумите - се беше счупил при преминаване на Андите - прегрял и изгорил бутало - и нямаше какво да ми монтират.

                Това са нещата от Дакар - и най-дребната подробност може да те изкара от релсите.

                2. Джантите се доказаха - не изпускат гумата, не се кривят и те докарват до финала.

                Но както казах, на Дакар СТАВАТ НЕВЕРОЯТНИ НЕЩА - след 2 дена спуках предна гума, или поне си мислех че съм спукал.
                Защото както си бръмчах през едни камънаци, се чу щракане и останх без въздух в предна лява гума. Опитвах се да я залепя, напомпам но не открих спукано или срязано и дори наранено.
                Обаче ми изчезнаха ПРЕДНИТЕ СПИРАЧКИ. В последствие ПОНЯКОГА спираха.

                Е, вече имах опит да карам със спукани гуми и така стигнах до финала че и до бивака.
                И ето какво видяхме заедно със Стоян (Драев):










                Както разбирате, някаво КАМЪЧЕ Е ХВЪРКАНЛО и се е заклещило между долния шарнир и джантата където се е получил като клин и хем е спукал джантата хем е счупил спирачния апарат....

                Та с един куршум 2 заека.....
                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                www.dakarbg.bg
                www.rallyraid.bg

                Коментар


                • #23
                  От: Ценков разказва за Дакар 2011

                  Пепи,очаквам с нетърпение всеки твой пост в темата
                  Не помня някога да съм следял теми,както тези за Дакар
                  Поздрави
                  Последно редактирано от KRASSI; 24-01-11, 16:06.
                  SKI-DOO SUMMIT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ценков разказва за Дакар 2011

                    да джантите наистина са явно много здрави.А обсъждахте ли варинт с мусове като при моторите,и вобще има ше ли състезатели с атв с такива.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ценков разказва за Дакар 2011

                      Поздрави за успешно завършеното състезание! На мен, поне от снимката ми изглежда че камъчето е заклинило м/у джантата и спирачният апарат. Основният удар изглежда е по навътре.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ценков разказва за Дакар 2011

                        Аз като знам, лятото при добро темпо и наличие на други пред мен, на какво заприличва въздушният филтър и съответно динамиката, само след 100на километра? А при Вас, в този прахоляк? Кутията на ренегада, не е от най-удачните за филтъра и си поема прах, или имаше някакви доработки в тази насока?
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ценков разказва за Дакар 2011

                          Аз пък проявявам силен интерес, към издръжливостта на човека върху машината
                          Сериозно, на какво се дилжи?
                          И как се постига?

                          ПП Не може да са само тренировки ...........
                          0887 246718

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ценков разказва за Дакар 2011

                            Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                            Аз пък проявявам силен интерес, към издръжливостта на човека върху машината
                            Сериозно, на какво се дилжи?
                            И как се постига?

                            ПП Не може да са само тренировки ...........
                            В интервюто при пристигането си, Пепи го каза - инат

                            Много благодаря за прекрасните снимки и разказа. Както и да разказваш, дали хронологично или не, рядко човек има възможност да чете нещо подобно, така че давай смело
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ценков разказва за Дакар 2011

                              Мене също ми е интересно имаше една система със нещо подобно като вътрешна гума и разстоянието м/у нея и външната също се помпаше както и таерболите също са решение има и други по софт варианти(за мусове не знам за АТВ-та може и да има), та въпроса са ми е от чисто любопитство. Защо го подценихте тоя момент ами се доверихте изцяло на джантите на Морел, Хайпърите по лош вариант ли са?
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ценков разказва за Дакар 2011

                                Не е мнение на Петър, но мисля, че дава отговор на въпросите за гумите.


                                Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
                                Карането със спукани гуми е една от бедите,причинила натрупване на излична умора и забавяне.

                                Каква е причината да не сложите tire balls, и ако вечер има възможност да се подменят спуканите tire balls, вероятноста да карате по джанти ще е много по малка(само след брутално скъсана гума) Задната гума на снимката се е скъсла от това че е карана спукана дълго време.

                                И още едно въпросче,
                                не чух за мотор със спукана гума, всички ли са с мусове?


                                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                                Така е, грешка беше, че нямахме tire balls...просто се предоверихме и подценихме проблема...
                                Мотористите също пукаха гуми, аз лично съм срещал няколко които се прибираха по капли към финала, но по принцип явно всичко ползват мусове...
                                Повечето от АТВ машините си носеха джанта с гума отзад, ние обаче нямахме...щото няма и място, а и нашите са големи и тежки...
                                Както споменах и в разказа си, разчитахме и на сервизния камион в който имаше всичко, но...уви...камиона сдаде багажа баш когато ни трябваше
                                За много неща се предоверихме и това ни костваше много неприятности и нерви...
                                За следващите състезания съм си взел поука и схема ...
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X