Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

    А вариант с минимална фиксирана сума, пък на горе според възможностите или желанието. Не знам защо трябва някой да се срамува че е дал по-малко пари от друг. Това прави ли го по-малко съпричастен към идеята?
    BMW F800GS

    Коментар


    • #32
      От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

      Първоначално публикуван от lazov Преглед на мнение
      Мисля,че който колкото иска е по-доброто предложение.Когато някой е определи точно число,винаги ще има ,защо точно толкова ане онолкова, и т.н...
      Тя верно темата отиде другаде, ама да споделя как разбирам аз нещата - минималната сума се определя от организаторите на българското участие и който иска/може - включва се. Така го разбирам аз, щото иначе е все едно като отидеш на кино да плащаш за филма колкото искаш или имаш, или като поръчаш две ракии в хоремага да си платиш само лимонадата към тях.

      Повече от месец в главата на форума стоеше призива "Нужни са още 5000 лв." и предполагам, че повечето потребители чисто подсъзнателно са игнорирали участието си, защото са го свързали с даването на цялата сума или по - голяма част от нея или са си мислили "На тях им трябват 5000 лв., аз с моите 10 накъде съм тръгнал". А нещата съвсем не стоят по този начин - Гълъбин го сметна - 72 000 потребители по 20 кинта - 1 440 000 - прилична сума като за начало.

      Коментар


      • #33
        От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

        Ами и в настоящата кампания имаше минимална сума - 10лв за стикерите. Който е могъл и е искал ги е отделил.
        И принципа "е, те до моите 10лв ли опряха" е много грешен и ако някой не дари поради тази причина, проблемът си е в него. 10 тука 10 там и хоп една хубава сумичка
        Според мен трябва да се определи бюджет, който да се изпълни - Х лева, които ще отидат за това, това, това и това. От тоя Х - 60% ще дадат еди кои си спонсори, за нас остават 40%, в размер на еди каква си сума.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #34
          От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
          Тя верно темата отиде другаде, ама да споделя как разбирам аз нещата - минималната сума се определя от организаторите на българското участие и който иска/може - включва се. Така го разбирам аз, щото иначе е все едно като отидеш на кино да плащаш за филма колкото искаш или имаш, или като поръчаш две ракии в хоремага да си платиш само лимонадата към тях.

          Повече от месец в главата на форума стоеше призива "Нужни са още 5000 лв." и предполагам, че повечето потребители чисто подсъзнателно са игнорирали участието си, защото са го свързали с даването на цялата сума или по - голяма част от нея или са си мислили "На тях им трябват 5000 лв., аз с моите 10 накъде съм тръгнал". А нещата съвсем не стоят по този начин - Гълъбин го сметна - 72 000 потребители по 20 кинта - 1 440 000 - прилична сума като за начало.
          За какво ще се събират тези пари ?
          За състезатели ли, за репортери ли или и за двете ?
          Foruma sponsor ли ще бъде или дарител ( меценат )
          Foruma ( imam v predvid negovite potrebiteli i sobstvenitsi ) ще получи ли ФИНАНСОВ дивидент ако се събере такава сума, както е при големите СПОНСОРИ на всички които ходят на ДАКАР, журналисти, състезатели и т.н.
          Кой или коя организация ще организира всичко това.

          Това са въпроси и отговори за нова тема, или продължете във вече отворената тема от Тодор " СПОНСОРИРАНЕ НА ИНИЦИАТИВИ НА ФОРУМА '. Само не мога да си обясня защо темата има само 490 посещения от както е отворена до сега , щом има толкова голям интерес как става събиране на пари, предложения за такива и т.н, а сега за един два дни в тази тема има около 10,000 посещения ? Аз съм в Америка и явно не ги разбирам тия работи и ще помоля някои да ме светне

          А за нетърпеливите които чакат снимки и инфо от нашите за загрявка посетете другата тема ' ДАКАР 2011!!! ' която е отворил izo4x4 .

          Коментар


          • #35
            От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

            Предвид еуфорията от успехите и докато е горещо желязото е добре да се започне набирането на средства за Дакар 2012. После се получава и ефектът описан по-горе. Хареса ми организацията за набиране на средства в тази тема, ясно и точно, трябват толкова пари, събрани до момента еди колко си.
            Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

            Коментар


            • #36
              От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

              Първоначално публикуван от Bomargroup Преглед на мнение
              За какво ще се събират тези пари ?
              За състезатели ли, за репортери ли или и за двете ?
              Foruma sponsor ли ще бъде или дарител ( меценат )
              Foruma ( imam v predvid negovite potrebiteli i sobstvenitsi ) ще получи ли ФИНАНСОВ дивидент ако се събере такава сума, както е при големите СПОНСОРИ на всички които ходят на ДАКАР, журналисти, състезатели и т.н.
              Кой или коя организация ще организира всичко това.
              .....
              Това са въпроси на които тепърва трябва да се намерят точните отговори с цел по-голяма събираемост и от там по-добра организация и представяне както на състезатели така и на медийния екип.
              Що се отнася до парите събрани от членове на форума няма как да се определят като спонсорство. Те са си дарения.

              Мисля си, че трябва да дадем малко време на участниците в таз годишния Дакар да се посъвземат за да посъберат мислите си и систематизират идеите си за следващото представяне. Както на състезатели така и на репортерски екип.
              Каквото и да си говорим предварително, те са най-наясно за какво става въпрос в най-дребни детайли.
              Нека когато те намерят за добре да отворят тема "Подготовка за Дакар 2012"

              ПП. Хубаво е, че никой от нас не го напуска тръпката от състезанието въпреки, че то приключи.
              И искаме да останем с тази тръпка през цялата година.
              Явно за това сме нетърпеливи и за репортажите, а вече и за подготовката за догодина.
              Нека не ни се сърдят Пепи, Тодор и репортерите за тази еуфория.
              Ама кво да се прави вие сте си виновни.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #37
                От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                Колеги, аз за събирането за средства предлагам, да вземем да направим едно видео, с цялото мат'рялче от ДАКАР,На едно дискче, та да пуснем една атрактивна темичка, "Цялостно видео от Първото БЪЛГАРСКО Участие на РАЛИ ДАКАР" мисля, че много БЪЛГАРИ, биха си закупили този диск(включително и аз)Събира се в един клип всичкия матерял, записва се на дискченца, от там почва продажбата, Я да го мушнем в някое списание..А защо не и в повече, с цел събиране на повече средства.. Но да се избара както трябва...Това мисля, че е начин да се съберат не малка сума средства за 2рите БЪЛГАРИ на РАЛИ ДАКАР...
                По напред някаде видях тази сметка
                72 000 потребители по 20 кинта - 1 440 000 - прилична сума като за начало.
                Да допуснем, че на половината(защото има и такива профили, които не се използват) да си купят дискчета 36 000 потребителченца по 20 лева(дискчето, ПРИМЕРНО) Са 720 000 кинта, това мисля, че ще стигне за едно участие, даже и в колите + при Атеветата, а какво по-добре от участие и при колите, ако пък стигнат и за мотоциклетите, направо ще е прекрасно, но дали ще стигнат е друг въпрос....Да се надяваме, че ще стигнат.
                Поне аз така виждам нещата...Пък не знам...
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #38
                  От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                  Koleга сметката ти е малко без кръчмаря ! Тези 36000 диска зада струват по 20лв. трябва да имат вид тоест кутиика,обложка и самоя диск да е с картинка върху него ! А всичко това струва пари !
                  Но като цяло идеята е 6+
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                    Мене в организацията хич ме нема, но колкото по-бързо се направи банкова сметка и се уточни за какво точно ще идат парите от мен хилядарка до 2-3месеца, и ако е за съзтезател било то моторист или атевист ще се напъна за още ако се избере наистина правилният човек.

                    п.п. Един роудбук и трип със инсталацията и бутоните подарък от мен ако избраният човек няма такъв, ползван е малко ама все файда за тренировки става.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                      Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                      Koleга сметката ти е малко без кръчмаря ! Тези 36000 диска зада струват по 20лв. трябва да имат вид тоест кутиика,обложка и самоя диск да е с картинка върху него ! А всичко това струва пари !
                      Но като цяло идеята е 6+
                      Да, колега, кутииката с облика на 2мата наши състезатели, а отзад обща снимка(барабар с монтьори, репортери и други, все пак всички са допринесли с нещо..) Вътре на самият диск също снимка, цената посочена от мен е Примерна Не казвам, че излиза 20 лева, 30 да стане пак ще ги дам..За да гледам Българското участие на РАЛИ ДАКАР!!
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Да, колега, кутииката с облика на 2мата наши състезатели, а отзад обща снимка(барабар с монтьори, репортери и други, все пак всички са допринесли с нещо..) Вътре на самият диск също снимка, цената посочена от мен е Примерна Не казвам, че излиза 20 лева, 30 да стане пак ще ги дам..За да гледам Българското участие на РАЛИ ДАКАР!!
                        Идеята е много добра

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                          Идеята е много добра
                          Но дали е осъществима.. Трябва някой да се заеме с създаването на гиганския филм.. Това може да стане с Програмата MoveMaker, с която си правя клипчетата за Вбокса, вярвам, че има и по компетентни програмисти от мен в този форум, така че и те да се произнесът..
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                            Но дали е осъществима.. Трябва някой да се заеме с създаването на гиганския филм.. Това може да стане с Програмата MoveMaker, с която си правя клипчетата за Вбокса, вярвам, че има и по компетентни програмисти от мен в този форум, така че и те да се произнесът..
                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            В момента се сортират снимките и от понеделник ще започне и набирането и подготовка за печат на специален луксозен алманах с DVD (подобен на Дакарския) който ще се продава на символична цена, за да се покрият разходите по отпечатването, предпечата и дизайна, както и изработката на ДВД-то
                            Мисля, че излишно се коментира въпросът. DVD явно ще има, което ще е страхотно за всички.
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                              Чакаме с нетърпение DVD!Поръчвам на момента!!!Сега!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

                                Чета и се чудя мен СРАМ ли трябва да ме хване,че участвах само с 15 долара / май толкова бяха,забравям вече за кое колко сьм дал / или НЕ.Повече ли трябва да ме е СРАМ от тия които нищо не дадоха?За какьв срам става вьпрос?С такива суми едно време ми спасиха живота,една тетрадка с имена и майл адреси имам на дарителите и всеки е давал кой колкото има.
                                Да се закове и минимална сума пак не е добре - днес имам 10 кинта и кликам по ПЕЙПАЛ,утре сьм се опьнал с кеф,кликам още 12...........и няма смисьл да ковем никакьв минимум.
                                Таван на парите сьщо не е добра идея - едно е да се тьрсят поне 250 000 лева и сьвсем друго се разбира като се напише трябват ни 250 000 лева.Ми ако останат 13 000 какво правим?Да си искам моите 11 цента обратно ли?Нека влизат в някаква сметка за подпомагане било на сьстезателите,било на журналистическия екип,а не да се чудим що им свьршили минутите на сателитния.
                                И не е само Дакар,Баха Саксония идва,Баха 1000 тук..............правете един фонд за подпомагане на сьстезатели и журналисти на тоя форум и да почваме да кликаме.

                                Мен ако ме питате / много сьм добьр на минало бешало / трябваше да има тема за сьбиране на средства за Дакар 2012 още преди да са стартирали нашите на тоя Дакар.От толкова много посещения все щяхе да сьберем някой лев покрай целия екшьн около сьстезанието.Сега много хора вече не влизат,сьстезанието е минало и изтьрвахме момента.

                                Лека и мека на всички,дано го измислите,ние трьгваме за Гуатемала и след 3 седмици ще видим кьде,на кой и колко.Без таван и без ограничения.

                                КЪСМЕТ пичове
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X