Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар 2012. Събиране на средства-обсъждане!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

    Първоначално публикуван от Bomargroup Преглед на мнение
    Аз мога спокойно да развея байрака и да каза че Сабин има по голяма заслуга от които и да е спонсор до сега защото както той така и аз не сме искали нищо в замяна за парите които сме дали ( над $ 10,000.00 ) а единственото ни желание в замяна беше да видим българи на Дакар. Нито Bomargroup.com нито Карта.бг имат лого по екипите, колата или където и да е другаде по състезателите или репортерите от 27 Дец 2010 до днес !!!
    Автоматично тогава Бомар и Карта не са спонсори а са меценати !!!
    Първо искам да благодаря на Бомар Груп и на Събин от мое име и Петър за спонсорството, което получихме !
    Оценяваме жеста и направихме всичко, което бе по-силите ни, за да се представяим достойно !
    За да сме коректни обаче, искам да припомня, че реклама на Бомар и Събин имаше, въпреки, че знаех от Събин, че Бомар Груп не държи на това и го прави от чисти подбуди и патриотични чувства (адмирации за което !)
    Въпреки всичко, от първия ден на пускане на сайта ни и до сега там стои името на Бомар Груп, на ВСИЧКИ пресконференции на плакати и билбордове бе изписано че участието ни е и с подкрепата на Бомар Груп, в "Книгата на дарителите" която връчих на Венци Петров Бомар Груп е на първа страница и на първо място, в изработката на якетата във всички серии присъства логото на Бомар Груп, на етикетите за вино също, а в ефира на предаването Иво специално благодари на Бомар и Събин !
    Моя грешка беше, че не поръчах и изработих лепенки за машините (късно разбрах от Събин, че няма стикери на Бомар), защото по принцип спонсорите ни предоставят изработени стикерите по техен проект и дизайн !
    За догодина сме отчели и този пропуск...

    П.П.

    За инициативата за моториста искам да кажа, че ще бъде голям фурор и жест към мото състезателите !!!
    Само искам да вметна, че за този тип състезания в момента има подготвени точно четири моториста - Пламен Йоцов, Събин Коларов, Митко Боевски и Цвети Иванчев !
    Дано инициативата на Бомар Груп привлече нови състезатели и влее "свежа кръв" в рали-рейда и ориентацията по роуд бук !
    Поздравления за идеята и начинанието !!!

    Коментар


    • #17
      От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

      Аз не разбирама защо се палите.Факт е че от PR-а беше на ниво минимум.Факт е че недооценяването на ситуацията с нета ни лиши от директните включвания.Както е факт обаче,че Пепи има финал благодарение на това че имахме наши хора там-иначе нали се сещате- на мястото на цистерната на ЦП 2 в 12 етап щеше да седи един голям жур, с което GAME OVER.Само този факт оправдава всяка една стотинка събрана за Пеко и Ко.И ако искате да се покажем наистина като сериозна медиа и общност, нека за следващия Дакар всеки от всички 67 000 потребители да отдели по едни 20 кинта за тази година(1,8 лв на месец) за да се направят нещата по-професионално.Тогава форума ще има пълни авторски права, а оня льольо от "Капитал" ще си получи своя БГ Дакар-ако си плаща........ За съжаление обаче, аз не мисля че хората подкрепили финансово начинанието са не повече от 3000 човека, пък макар и с 10 кинта.Ще цитирам моя приятел Амбарев-" На маса всеки е голям карач, ама на маса......" Нека покажем че в този форум можем да материализараме милионите кликове по клавиатурите!!! Иначе оставаме там- ....на масата !!!
      Последно редактирано от Димо; 20-01-11, 11:41.
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • #18
        От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
        .....Нека покажем че в този форум можем да материализараме милионите кликове по клавиатурите!!! ....!!!
        По сериозна комуникация от осъществената в момента, би могла да бъде само посредством специално подготвен джип с индивидуална сателитна връзка. Разбира се с вграден пулт за монтаж и видеообработка. / еднокомпютърен /. Дали това ни е по силите ?
        За всички е ясно, че тънкото място в такива репортажи, си остава свързаността.
        Вместо да спят, репортерите висяха по бензиностанции да преточват снимки бит по бит.
        За което голямо БРАВОС и благодаря !
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #19
          От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

          Ами аз си мисля 60 и хиляди човека х 20 кинта е един добър бюджет за такова нещо, не мислиш ли Ник ?
          Оп, сега виждам че сме 72 000 регистрирани !!! Нека Тодор да каже бройката на подкрепилите начинанието !!!
          Последно редактирано от Гълъбин Колев; 20-01-11, 08:42.
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #20
            От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

            Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
            ........ За съжаление обаче, аз не мисля че хората подкрепили финансово начинанието са повече от 3000 човека, пък макар и с 10 кинта.Ще цитирам моя приятел Амбарев-" На маса всеки е голям карач, ама на маса......" Нека покажем че в този форум можем да материализараме милионите кликове по клавиатурите!!! Иначе оставаме там- ....на масата !!!
            Да лесно се клика по клавиатурите, но пък повярвайте ми не е трудно всеки от нас да отдели много малко от своите средства, които примерно отиват за лично удоволствие и да подкрепи каузата и резултатите ще ги видите след по-малко от 1 г.

            Ще дам няколко примера, които не изчерпват всички възможни случаи как да заделим средства:
            Седейки пред компа в следващия 1 час не посягаш към цигарите /а като гледам много хора почти денонощно висят тук и доста от тях пушат/
            По същия начин можем да пропуснем следващия пакет пуканки, семки или поредното питие.
            Да се приберем 1 уйкенд час по рано от разходката и да спестим гориво и/или резервни части + труд по джипка мотор, АТВ.
            Да караме 1 ден по-разумно спазвайки ограниченията за движения по пътя. /това икономисва гориво, неприятности с полицаи и пак спестява разходи/

            Има още много, много примери, които за всеки от нас са индивидуални /примерно аз си обещах на всяко състезание в което участвам или кибича да пия 1 бира по-малко и да огранича мезето/

            Това е голям ресурс, който ако се вложи правилно и в разумен срок преди следващия Дакар ще донесе своите положителни резултати.

            Също ще Ви помоля да не нападате нашите колеги състезатели и журналисти, тъй като никой от нас няма нужния опит и досега не е бил поставян в това положение на другия край на земното кълбо.

            По мое лично мнение програма максимум е дори преизпълнена и ни дава право да гледаме смело и уверено към Дакар 2012.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              .....да гледаме смело и уверено към Дакар 2012.
              Имаме българин, финиширал на Дакар, имаме двама състезатели, натрупали безценен опит, имаме трима журналсти-участници-пътешественици-съпорт, врътнали 12 000 км и помогнали на състезателите ни с много.
              За тези, които имат някакви съмнения, препоръчвам да препрочетат пътеписа на Пеко след Рейнфореста в Малайзия и сами да преценят какво ни очаква всички след няколко дни, като си отспи и се освести. Да, липсата на нет не позволи да гледаме "на живо" как минава Патронели, но това, което тия хора преживяха и направиха, изисква малко повече уважение и търпение. Нека потърпим малко и изчакаме, аз съм убеден какво ще видя( дето никой от нас не е и мечатал да види) и прочета и отсега ми е кеф.
              И съм готов веднага, от днес, да се включа в подготовката на Дакар 2012 с пари и труд( както предполагам и стотици друг).
              Последно редактирано от zzlatev; 20-01-11, 10:28.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                Всички сме наясно, че ни очаква прекрасен репортаж и никой не дава зор, той да започва веднага. Аз такова нещо никъде не прочетох. Също и никъде не прочетох, че някой е очаквал предаване "на живо" и естествено е абсурдно някой да се надява на нещо подобно. Аз лично си мислих, че ще има информация примерно като тази, която Мариела публикува, след като се чуе с Тодор. Просто така знаем, че всичко е наред. Никой не подценява това, което са свършили репортерите там и сега тепърва ще го видим.

                Ако искате да съберем повече пари за следващата година, то всичко трябва да започне сега, още докато трае еуфорията. Примерно може да се отвори една сметка - форумна в банка и всеки да внася когато и колкото може. Щото след два-три месеца, хората готови да помогнат ще намалеят наполовина точно поради причината посочена от Гълъбин, а след половин година ще намалеят още и накрая ще трябва да се започне отново агитация за събиране на средства и убеждаване на хората колко е важно това, в което те в момента са убедени.

                Коментар


                • #23
                  От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Да лесно се клика по клавиатурите, но пък повярвайте ми не е трудно всеки от нас да отдели много малко от своите средства, които примерно отиват за лично удоволствие и да подкрепи каузата и резултатите ще ги видите след по-малко от 1 г.

                  Ще дам няколко примера, които не изчерпват всички възможни случаи как да заделим средства:
                  Седейки пред компа в следващия 1 час не посягаш към цигарите /а като гледам много хора почти денонощно висят тук и доста от тях пушат/
                  По същия начин можем да пропуснем следващия пакет пуканки, семки или поредното питие.
                  Да се приберем 1 уйкенд час по рано от разходката и да спестим гориво и/или резервни части + труд по джипка мотор, АТВ.
                  Да караме 1 ден по-разумно спазвайки ограниченията за движения по пътя. /това икономисва гориво, неприятности с полицаи и пак спестява разходи/

                  Има още много, много примери, които за всеки от нас са индивидуални /примерно аз си обещах на всяко състезание в което участвам или кибича да пия 1 бира по-малко и да огранича мезето/

                  Това е голям ресурс, който ако се вложи правилно и в разумен срок преди следващия Дакар ще донесе своите положителни резултати.

                  Също ще Ви помоля да не нападате нашите колеги състезатели и журналисти, тъй като никой от нас няма нужния опит и досега не е бил поставян в това положение на другия край на земното кълбо.

                  По мое лично мнение програма максимум е дори преизпълнена и ни дава право да гледаме смело и уверено към Дакар 2012.
                  Това имам предвид, Светльо. Да се потготвим по отрано и финансово и технически.И всички да сме солидарни с идеята,като с малко в личен план средства да постигнем доста повече.
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #24
                    От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                    ...
                    Ако искате да съберем повече пари за следващата година, то всичко трябва да започне сега, още докато трае еуфорията. Примерно може да се отвори една сметка - форумна в банка и всеки да внася когато и колкото може...
                    Считам, че за подобна висока цел формата "кой колкото може" е леко несериозен - в смисъл, че ако, както предлага Гълъбин, се определи точна сума - примерно 20,30,50 лв. - тя да се знае от всички заинтересовани, че това е минималното самоучастие, а и би подействало мобилизиращо и мотивиращо за всички участници в мероприятието "Българския Дакар 2012".

                    Коментар


                    • #25
                      От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                      В това има и друг смисъл.Предишния път много хора не дадоха пари защото ги беше срам , че дават "само" десет лв. Ако има стъпки мисля , че ще има повече престрашили се.Не подценявайте малките суми,когато говорим за много хора.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #26
                        От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        В това има и друг смисъл.Предишния път много хора не дадоха пари защото ги беше срам , че дават "само" десет лв. Ако има стъпки мисля , че ще има повече престрашили се.Не подценявайте малките суми,когато говорим за много хора.
                        Просто отделните суми не трябва да се обявяват публично, и с това се решава всичкия "срам". Вместо това - общата сума и списъка с дарителите.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                          Това нещо трябва да има пълна прозрачност - познавам хора, които дават много кинти за такива неща, но само ако има прозрачност.
                          Разбира се, трябва да се представи и опцията "Анинимно име" и "Анонимна сума" - някои хора пък дават заради идеята и не искат да им се виждат имена/суми...

                          Поздрави, темата отива в добра посока...
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #28
                            От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Просто отделните суми не трябва да се обявяват публично, и с това се решава всичкия "срам". Вместо това - общата сума и списъка с дарителите.
                            +1. И аз съм за точна сума, но определянето и ще е свързано с въпроси от сорта защо пък толкова точно, кой го реши и т.н.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              ...Ако искате да съберем повече пари за следващата година, то всичко трябва да започне сега, още докато трае еуфорията. Примерно може да се отвори една сметка - форумна в банка и всеки да внася когато и колкото може. Щото след два-три месеца, хората готови да помогнат ще намалеят наполовина точно поради причината посочена от Гълъбин, а след половин година ще намалеят още и накрая ще трябва да се започне отново агитация за събиране на средства и убеждаване на хората колко е важно това, в което те в момента са убедени.
                              Точно това мислех да предложа и аз, но Бойко ме изправари... и евентуално към края на всеки месец да се обявава събраната сума, нещо като подсещане, че такава сметка съществува.
                              А за сумата всеки да си прецени ...според възможностите!

                              Коментар


                              • #30
                                От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                                +1. И аз съм за точна сума, но определянето и ще е свързано с въпроси от сорта защо пък толкова точно, кой го реши и т.н.
                                Мисля,че който колкото иска е по-доброто предложение.Когато някой е определи точно число,винаги ще има ,защо точно толкова ане онолкова, и т.н...
                                [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X