Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

    Здравейте колеги и за много години!
    Ако въпросът ми не е за нова тема, много моля да ме извините, това ми е първият пост във форума - опитах с търсачката, но в отделения половин час не стигнах до категоричен отговор или доказано решение .
    Съвсем скоро купих къса база '92 Patrol Y60 2,8 с идеята бавно и славно да надграждам в посока хард оффроуд, но ще дойде време и за тези въпроси ...
    Имам конкретно предизвикателство в момента обаче с волана на джипа - сравнително висок съм и при бутната докрай седалка лявото ми коляно е некомфортно близо до волана (вдигнат догоре)... отделно в горната част между спиците меката част на волана се върти спрямо металния пръстен, което допълнително разваля комфорта на иначе лекото управление.
    Първата идея, която ми идва, е "спортен" волан от средно дълбоките модели, който освен с по-малкия си (допълнително изнесен към мен) диаметър, ще ме улесни значително. Тъй като обикновено тези волани се нуждаят от фланци (адаптери за шлиците), потърсих в интернет какви готови фланци има и намирам 3 модела, асоциирани с NISSAN - за Almera, за Primera и трети без моделно означение, а просто NISSAN.
    Ето и въпросът ми - някой колега правил ли е опит да ползва някой от тези фланци за Patrol и ако да - кой от трите?
    Ако никой от посочените не е съвместим с Patrol, какви решения ползвате - афтърмаркет фланец поръчан от чужбина (ако да от кой сайт?!?) или демонтиране на шлицовата главина от оригиналния волан и преправяне за "спортен" волан?
    Предварително благодаря за всяко градивно, както и за всяко критично мнение!
    Поздрави!
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

  • #2
    От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

    По каталога на Sandtler виждам фланец, за който дават, че е подходящ за Patrol GR, Terano до 1992, Cherry 83-, Micra 82-91, Sunny 100 NX 82-92, Bluebird Maxima 82-85. Номер по каталога 019048. В България продукти на Сандлер можеш да поръчаш от Гладиатор - Пловдив
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

      Колега,наскоро и и аз имах такова търсене.Слагах "Момо" на Витарата.Търсих марков фланец,доста време,че като видях турските (20-30лв) цамови,с луфт в шлиците и ме хвана страх да слагам такова чудо.Намерих оригинален италянски втора употреба-нов няма.Препоръчвам да се разровиш и ти за втора ръка или да си направиш от оригиналния волан.Ако искаш ще ти пратя снимки на фланеца,за идея.
      Успех!
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • #4
        От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

        Към Чавдар (V93) - много ти благодаря за отделеното време по моя въпрос! В интерес на истината изобщо не ми хрумна, че Sandtler може да имат такъв фланец в каталога си... Това много улеснява нещата, респективно пратих запитване до Гладиатор и ако цената е приемлива (под този номер 019048 в гугъл намерих фланеца за около 100 лв в чешки сайт) ще взема такъв.

        Към nikman - и аз имах сериозни резерви към евтините фланци и сега като чета описанието ти за прекомерната хлабина в шлиците, мисля директно да се откажа от тях, дори и да стават на Патрула.
        Ако не би те затруднило, ще се раздвам да видя снимки - макар че предпочитам готов фланец от Sandtler (най-малкото защото ще ми спести време и усилие), може информацията да е полезна на други колеги занапред. А може пък и цената на Sandtler да се окаже шокираща...
        При мен такъв волан се налага по принуда да сложа, но за някой друг може да е по-скоро визия и удобство.

        Още веднъж благодаря и на двама ви! Ще пиша за развитието по случая .
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • #5
          От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

          Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
          респективно пратих запитване до Гладиатор и ако цената е приемлива (под този номер 019048 в гугъл намерих фланеца за около 100 лв в чешки сайт) ще взема такъв.
          Като получиш отговора, пиши каква е цената.
          На стария ми Патрул, като сменях волана използвахме шлиците на оригиналния волан, заварихме ги към един фланец от китайските и се получи добре.
          Но ако цената на готов фланец е приемлива, не си заслужава да се занимаваш със заварки.
          [SIGPIC][/SIGPIC]THE FUTURE OF MOTORSPOTRS IS NO LONGER MOVING FORWARDS IT`S GOING...SIDEWAYS

          Коментар


          • #6
            От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

            Ето снимките
            Прикачени файлове
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #7
              От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

              Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
              Ето снимките
              Много благодаря, nikman!

              Междувременно получих отговор за оригинален фланец - питах, освен в Гладиатор, и на още едно място. Ситуацията е следната:
              Sandtler от Гладиатор - 92,90 лв. - има наличност;
              Sport Line (идентичен със Sandtler) от Adventurecar (Варна) - 110,00 лв - с поръчка.

              Аз лично мисля да взема от Гладиатор, тъй че въпросът приключва - понеделник ще се свържа с тях да уредим подробностите.
              Още веднъж благодаря на Чавдар за съдействието!
              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

              Коментар


              • #8
                От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                Здрасти,колега аз имах сЪщият проблем и го реших с фланец от Опел, близо година сЪм нямал никакьв проблем, 25лв е цената по магазините.

                Коментар


                • #9
                  От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                  Първоначално публикуван от НИКОЛАЙ КАСАБОВ Преглед на мнение
                  Здрасти,колега аз имах сЪщият проблем и го реших с фланец от Опел, близо година сЪм нямал никакьв проблем, 25лв е цената по магазините.
                  Благодаря за съвета, колега! За добро или лошо дойде малко късно, защото междувременно поръчах, а вече и пристигна, фланец MOMO (Sandtler).
                  Остава да поръчам, респективно да пристигне и волана - този, който съм избрал, за съжаление го няма в наличност никъде при вносителите, та ще трябва да почакам малко. Снимки след монтажа .
                  V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                    Интересно ми е дали ще пробачкат и автоматичното изключване на мигачите. Очаквам и аз отзивите, че и аз мисля да слагам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                      Не мога да проверя докато не дойде волана, но ето снимка на фланеца - може да помогне за някакви предварителни изводи.

                      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                        Бачка си, поне при мен, аз съм със същия фланец от снимката. Тези двата щифта които се виждат на фланеца отгоре(при монтажа се падат отдолу) това им е работата!
                        TLC 100
                        TLC 120

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                          При мен не бачкат моите направо се изкаршиха за да може фланеца да се намести.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                            Нормално, като се има впредвид, че си ползвал такъв за Хлопел.
                            TLC 100
                            TLC 120

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фланец за "спортен" волан - става ли на Patrol Y60 от Almera/Primera?!?

                              Дочаках волана и съм готов за монтаж ... Обещаната снимка:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:steering_wheel.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5258805
                              Последно редактирано от Postman; 10-03-11, 15:41.
                              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X