Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

    От последната смяна са минали почти 60 000 км и 2,5 години. Колата е карана само на асфалт ако има някакво значение за натоварването и износването.
    Предварително благодаря !!!

  • #2
    От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

    Според мен почти е време да ги сменяш, тоест като станат на 60 000 ги сменяй, аз на старата си кола ангренажа го сменях на 50 000, за всеки случай, че не се знае колко са ни качествени частите и ремъците. По книга мисля на 70 000 ги дават за смяна.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

      Готов е за смяна колега!!! Ролките може да не се сменят нека майстора ги огледа.Това което аз знам е че,ролките се сменят на два ремъка.Поздрави))

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

        60000 е добре.

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

          Колега ремък и ролки сменям на километрите по производител . Никаде не е упоменато че (майстор) може да прецени колко са износени ролките а на Ситроена ми даже се и сменява и водна помпа задължително .

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

            То май и на киата трябва да се сменя помпата

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

              Първоначално публикуван от mitaka333 Преглед на мнение
              Ролките може да не се сменят нека майстора ги огледа.Това което аз знам е че,ролките се сменят на два ремъка.Поздрави))

              сменяй задължително комплек ако ремъка върти водна помпа и нея ,че после майстора пак ще има работа ама за твия сметка (глава,криви клапани ,понякога счупен вал,отделно ядовете ако си на почивка и ''ще си изкараш чудесно'' )
              винаги пишете с маркер на ангренажния капак километри и дата на поставянето и на около 60000км сменяте или след 5години ремака става пак рисков.
              60000 или 5г. това е от мен

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                не слагай най евтините
                замисли се , че те си плащат ако не се скъсат за определения пробег ако ли не фръкват от минимум 500-600 лв на горе зависи от щетите те винаги са газлични

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                  След 50 000 км. задължителна смяна на атгренажен ремък.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                    Мерси за помощта но ми трябва още малко
                    1. Колко ролки има Киата и как да хвана моята за кои е така и не разбрах 1999 или 2000 е и как да я хвана. Ако е от помощ 16 винтила е
                    2. Това върши ли ми работа
                    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/95-99...#ht_1727wt_852
                    3. Или това :
                    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/95-02...Q5fAccessories
                    и допълнително помпа
                    3. Майстор в Холандия
                    4.Сотиии къде се загуби бе човеко

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                      Първия е комплект с водна помпа само модела трябва да си сигорен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                        Това и аз го схванах. Имайки предвид, че и помпа ми трябва... Лошо няма

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                          в БГ на дайко к-т без водна помпа е 212лв и помпата около60-70лв
                          тази цена е супер само си сравни модела добре ,че да не си купиш и да не ти вършат работа
                          по картинките са долу горе същите моите ги сменях скоро, преди 2-3 месеца задалжително вземи с помпата к-та ,че за смяната задължително се вади термостат, а гледам има гарнитурите ако не ти вдига бързо температура вземи термостат така или иначе се смъква и се точи антифриза, вземи и алтернаторните ремъци 3-бр ако си с клима, те също са си изкарали карането ,разликата е ,че те ако се скъсат няма кой знае кави поражения,те не са скъпи 10-15лв за бр.пак се вадят зада се стигне до ангренажа.
                          вземи този http://cgi.ebay.com/ebaymotors/95-99...#ht_1775wt_852

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                            работата не е трудоемка , но много отговорна.за около 5-6часа го смених
                            гледай кадето го сменяш да поемат отговорност за следващите поне 50-55000км

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                              Първоначално публикуван от autogad Преглед на мнение
                              в БГ на дайко к-т без водна помпа е 212лв и помпата около60-70лв
                              тази цена е супер само си сравни модела добре ,че да не си купиш и да не ти вършат работа
                              по картинките са долу горе същите моите ги сменях скоро, преди 2-3 месеца задалжително вземи с помпата к-та ,че за смяната задължително се вади термостат, а гледам има гарнитурите ако не ти вдига бързо температура вземи термостат така или иначе се смъква и се точи антифриза, вземи и алтернаторните ремъци 3-бр ако си с клима, те също са си изкарали карането ,разликата е ,че те ако се скъсат няма кой знае кави поражения,те не са скъпи 10-15лв за бр.пак се вадят зада се стигне до ангренажа.
                              вземи този http://cgi.ebay.com/ebaymotors/95-99...#ht_1775wt_852
                              Ти ако знаеш дайко колко ми искаха за комплект ментета амортисьори, а аз си взех Кайаба газови на цената на на един и половина от Дайко 360 с доставката за 4 бр

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X