Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грипна епидемия!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грипна епидемия!!!!!

    Хора, в София, а вероятно и на други места в страната в момента има брутална грипна епидемия, която не се обявява по ред причини /както винаги достатъчно подли/. Всички клиники са препълнени. За да "не се всява паника" деца и възрастни ходят масово болни на училище съотв на работа и заразяват други. От водещ инфекционист,който ми е приятел имам информация, че в голяма част от случаите се изолира H1N1-т.н."свински грип", но са изолирани още поне 3 щама. Вчера заболяха и двете ми деца-малкото /на 1 г и 5 м/ в тежко с-е постъпи в болница. Заразил съм го вероятно аз преди да се усетя. При мен добър ефект /както и при друг член на форума/ имаше препарата "Тамифлу", към който бях достатъчно скептичен, но промених мнението си. Профилактично се пие по 1 т дневно, а при заболяване 2Х1. Носете маски, където има много хора /особено в София/ и спрете децата си от училище ако е възможно. В стила на форума знам, че ще има съвети за греяна ракия и чесън, но след това което ми дойде на главата не ми е до майтапи-просто вирусът е много агресивен. Не искам да всявам паника, а да предупредя тези които мислят, че имат право да знаят. Поздрави!

  • #2
    От: Грипна епидемия!!!!!

    Благодаря, Деяне!
    И аз подучух нещо такова, но твоето потвърждение ми е достатъчно и навреме.
    Веднага вземам мерки.

    Пожелавам бързо оздравяване на малките и имунитет за големите!!
    Последно редактирано от rumbata; 18-01-11, 15:33.

    Коментар


    • #3
      От: Грипна епидемия!!!!!

      Някой знае ли симптоми ?
      По какво да го отличим от обикновена настинка ?
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Грипна епидемия!!!!!

        Дано по бързо се оправят малките.

        Каква епидемия, какви 5 лева.Народът е здрав като кремък. Хепатитът се лекува в домашни условия по думите на министъра на здравеопазванета, пък грипа , то какъв грип-директно на крак.

        Коментар


        • #5
          От: Грипна епидемия!!!!!

          Спирам детето от детска градина,масово децата бухат,не се взимат никакви мерки.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • #6
            От: Грипна епидемия!!!!!

            http://bnt.bg/bg/news/view/45205/obj..._sofija_oblast
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: Грипна епидемия!!!!!

              Бре! МЗ явно чете форума!

              Коментар


              • #8
                От: Грипна епидемия!!!!!

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Някой знае ли симптоми ?
                По какво да го отличим от обикновена настинка ?
                Аз изгърмях миналата нощ. Симптоми? Какви ти симптоми!? Парен валяк ми мина отгоре. Легнах здрав, прав и в 2 часа се събудих от страшна жега. Станах от леглото и седнах до него. Меря температурата – 39 градуса. Поддържах я 18 ч, при всичките ферфекси, аспирини и витамини. Усещането е – абе сигурно медузите се чувстват така.
                Това лошо, ама още по-лошо е, че лекуващата ми лекарка вика продължавай с лекарствата, които си взимал. Ами що ходих на лекар да чакам 2 часа!?!?!?
                JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                Манол Денев

                Коментар


                • #9
                  От: Грипна епидемия!!!!!

                  Грип се лекува с лекарства за седем дни.
                  Без - за седмица.
                  Аз съм на греяна ракия с мед и лимон.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грипна епидемия!!!!!

                    Ммммм, греяна ракия - не знам колко върши работа против грипа, но наистина е елексир. И в училище има доста болни...
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грипна епидемия!!!!!

                      Аз го хванах това още преди нова година, 4 дни постоянна темперятура, после температурата минава и почва 2, 3 седмици дразнене в гърлото, после преминава в лека хрема. Мога да кажа, че за 1 месец се пооправих при условие, че принципно рядко се разболявам.
                      Съответно всички от домашните включително и двете деца го минават и тях също много ги държи. Днес дори малкия мина на антибиотик след 2 седмици кашляне.
                      Много коварен вирус. Незнам от къде ни го пуснаха...
                      Масово приятели и познати са болни, деца и възрастни.
                      И аз не разбирам защо никъде не се обявява, че има епидемия.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грипна епидемия!!!!!

                        Една от работничките ми от вчера е болна от тоя грип.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грипна епидемия!!!!!

                          Хора, в София, а вероятно и на други места в страната в момента има брутална грипна епидемия, която не се обявява по ред причини /както винаги достатъчно подли/.
                          Извинявам се, но на какво основание се пише това? Ако наистина има - моля за повече инфо. Ако не - смятам го за пълна глупост и опит за внасяне на психоза.... Отново "Луда крава" и "Птичи грип" ли има или целта на мълчанието на институцията е да влоши здравето на хората?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грипна епидемия!!!!!

                            Напомням, че вече официално, е обявена грипна епидемия за София и се вземат съответните мерки и забрани..
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грипна епидемия!!!!!

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Извинявам се, но на какво основание се пише това? Ако наистина има - моля за повече инфо. Ако не - смятам го за пълна глупост и опит за внасяне на психоза.... Отново "Луда крава" и "Птичи грип" ли има или целта на мълчанието на институцията е да влоши здравето на хората?
                              Искаш основание, ето ти:

                              ....Софийска област е в грипна епидемия, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
                              Заболеваемостта в региона надхвърли 300 души на 10 хиляди.
                              Утре се очаква грипна епидемия да бъде обявена и в общините Петрич и Благоевград.
                              Засегнати са хора от всички възрастови групи, като най-често боледуват деца и младежи. Заболяванията протичат в лека и средно тежка форма.
                              .....
                              http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3548611

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X