Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грипна епидемия!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Грипна епидемия!!!!!

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Някой знае ли симптоми ?
    По какво да го отличим от обикновена настинка ?
    Отличава се от другите вирусни инфекции с болки в очните ябълки при движение и при компресия,миалгии(болка по скелетната мускулатура),артралгии(болки в ставите),болните съобщават,че се ''чувстват като блъснати от влак''.Бързо следват и усложненията -пневмонии,менингити,енцефалити,миокардити.Трябва незабавно да се включат противовирусни препарати-Ремантадин,Тамифлу,Реленца.Освен това витамини и общоукрепващи средства.При усложнения Антибиотици.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: Грипна епидемия!!!!!

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Напомням, че вече официално, е обявена грипна епидемия за София и се вземат съответните мерки и забрани..
      Най-накрая! След дъдж качулка! Венци, днес не съм следил т.нар. "медии" -не ми беше до това. Епидемията е факт от поне 10 дни. За съжаление и след обявяването и /както винаги печално късно/ има хора, които питат "на какво основание", "не всявайте психоза!" На тия хора ще им кажа-БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!

      Коментар


      • #18
        От: Грипна епидемия!!!!!

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Отличава се от другите вирусни инфекции с болки в очните ябълки при движение и при компресия,миалгии(болка по скелетната мускулатура),артралгии(болки в ставите),болните съобщават,че се ''чувстват като блъснати от влак''.Бързо следват и усложненията -пневмонии,менингити,енцефалити,миокардити.Трябва незабавно да се включат противовирусни препарати-Ремантадин,Тамифлу,Реленца.Освен това витамини и общоукрепващи средства.При усложнения Антибиотици.
        Всички симптоми ги имам от петък вечер, температурата ми е 38 градуса през повечето време. Не съм ходил на лекар и нямам намерение, карам си го на крак въпреки, че наистина не се чувствам добре и почти не излизам за да не заразя други.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #19
          От: Грипна епидемия!!!!!

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Всички симптоми ги имам от петък вечер, температурата ми е 38 градуса през повечето време. Не съм ходил на лекар и нямам намерение, карам си го на крак въпреки, че наистина не се чувствам добре и почти не излизам за да не заразя други.
          За щастие при повечето хора протича леко и заболяването се самоограничава(организма си изгражда имунитет),но има и случаи на имунокомпроментирани пациенти при които се получават усложненията или завършва фатално.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #20
            От: Грипна епидемия!!!!!

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            За щастие при повечето хора протича леко и заболяването се самоограничава(организма си изгражда имунитет),но има и случаи на имунокомпроментирани пациенти при които се получават усложненията или завършва фатално.
            Вярно е. Сега като прочетох симптомите разбрах от какво съм болен и защо четвърти ден не мога да се оправя, макар, че пия лекарства едва от снощи. Радвам се, че го карам по-леко от други и дано да нямам усложнения. Никога не съм карал сериозно(на легло) грип или други подобни болести, явно имам доста силен имунитет.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #21
              От: Грипна епидемия!!!!!

              Аз го изкарах преди 15тина дни.
              Малкия на 3.5 г. в момента е много зле. Няма сили горкия, не може да спи от кашлица + температурата..... 3 ти ден.
              Големия - 7 г. днес се разкашля и "загря". Ама няма как да го изкарат като мен.
              Мнооого кофти, голяма гад е това

              Коментар


              • #22
                От: Грипна епидемия!!!!!

                Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                Аз го изкарах преди 15тина дни.
                Малкия на 3.5 г. в момента е много зле. Няма сили горкия, не може да спи от кашлица + температурата..... 3 ти ден.
                Големия - 7 г. днес се разкашля и "загря". Ама няма как да го изкарат като мен.
                Мнооого кофти, голяма гад е това
                Съвет -всеки ден слушалка на бял дроб и за двете деца.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: Грипна епидемия!!!!!

                  Опаа, и аз да се похваля. 38`4 целия ден. Не се сваля. 4 Терафлута.... упсарин. Сега се почвам с лимон и мед.
                  Точното определение е - "Газен с валяк...." Парцал съм.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Грипна епидемия!!!!!

                    Да споделя и а впечатления от въпросното "Тамифлу" и сезонния грип тази година. Както е известно, тази година сезонния грип е особено неприятен (май беше първо изолиран в Австралия).
                    След като няколко години не бях боледувал, тази година ми се случи. Ден и половина не можех да сваля температурата с нищо друго освен с приемане на течен аналгин 500 мг . Действа безотказно. Понеже съм нетърпелив, реших да пия и "тамифлу", защото исках да се вдигна на крака по-бързо, и защото рекламната кампания на Roche явно работи. Наистина действа и спира развитието на грипа, НО! Поне при мене се появиха някои доста неприятни странични ефекти - гаденето е поносимо, дори бих казал незначително, но се чувствам като боксова круша - нямам температура, но за сметка на това съм като пребит. Предизвиква и доста нервно напрежение. С една дума - мислех си, че не може да има нещо по-гадно от антибиотик, но в крайна сметка се оказа че греша. Ако сте наистина зле пийте въпросното нещо, но с готовност евентуално да се спогаждате със странични ефекти. Доколкото знам е задължително да се изкара целия курс (5 дни) , за да не стане после още по-лошо.
                    Накратко - яжте чесън и мед и пожелавам да не ви хваща изобщо, много е упорит.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Грипна епидемия!!!!!

                      Макар и малко встрани от темата, защото става дума за различни от противогрипните лекарства (както и, че някои да им се струват прекалени конспиративните теории), все пак - ако се чудите защо се появяват все по-нови и гадни вируси, защо лекарствата обикновено не помагат и пр.:

                      "От 20 години лекарствените гиганти превърнаха молекулите в продукт като всички останали. Всичко се свежда до един болен, който все още не знае това. Трябва да бъде накаран да го разбере: фармацевтичната индустрия възприема философията на д-р Кнок, персонаж в театралната пиеса, написана през 1923 г. от Жюл Ромен.

                      За да се развива системата, се измислят болести

                      Ситуацията е безупречно резюмирана от датчанина Микел Борх-Якобсен, специалист по история на психиатрията, който прави документален филм, озаглавен "Болести за продан".

                      "Преди се създаваха лекарства, за да се лекуват болести. Сега се създават болести, за да се продават лекарствата, и тези заболявания, които не отговарят на нито едно патентовано лекарство, просто изчезват от радара". По думите му ново заболяване се пуска както се пуска нова марка дънки."

                      от тук: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3579411#
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Грипна епидемия!!!!!

                        Явно трябва да се минава на стари и изпитани средства. Не знам дали гледахте ТВ тия дни, дадоха, че доста хора все повече прибягват до ветеринарни лекарства, като доста по-ефикасни (аз лично това го знам отдавна, тъй като познавам доста народ дето ги ползва за различни заболявания и са доволни)...

                        Споделям с вас следната рецепта (казват, че била древна Тибетска рецепта) - не знам дали се дължи на нея, но откакто я направих досега не съм се разболяла - всички около мен бяха или са болни от грипа (работата ми е свързана с контакти с много хора), а имунната ми система от няколко години хич я няма (щом се зададе някакъв вирус, веднага ме хваща и го карам доста тежко).

                        Рецептата: добре изчистени скилидки чесън (стар) 350 г се счукват добре в дървено хаванче с дървен чук. Получената каша се сипва в стъклен съд, добре затворен, върху нея се залива 250 г 95 градусов спирт, разбърква се добре, затваря се и се поставя на тъмно 10 дни, след това се прецежда през копринен плат. Прецедената течност се оставя на тъмно 3 дни, след което лекарството е годно за употреба – с капкомер в чаша с несварено прясно мляко се капва (по схемата) и се пие 14 дни:

                        сутрин обед вечер

                        1 ден 1 капка 2 к. 3 к.

                        2 ден 4 капки 5 к. 6 к.

                        3 ден 7 капки 8 к. 9 к.

                        4 ден 10 капки 11 к. 12 к.

                        5 ден 13 капки 14 к. 15 к.

                        6 ден 15 капки 14 к. 13 к.

                        7 ден 12 капки 11 к. 10 к.

                        8 ден 9 капки 8 к. 7 к.

                        9 ден 8 капки 7 к. 6 к.

                        10 ден 5 капки 5 к. 5 к.

                        11 ден 15 капки 25 к. 25 к.

                        12 ден почивка почивка почивка

                        13 ден 25 капки 25 к. 25 к.

                        14 ден 25 капки 25 к. 25 к.

                        Важно: направете по начина я и пийте точно както е указано, за да е максимален ефекта!

                        Лечението се повтаря след 5 години.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • #27
                          И тази тема е интересна, дали има някъде статистика някъде за този грип през 2010/2011 година? Регистрирани тежки и смъртни случаи?
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #28
                            Намирам тази статия: https://www.capital.bg/politika_i_ik..._miliona_leva/

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Грип2010.jpg
Прегледи:154
Размер:62.4 КБ
ID:6580327
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X