Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

    Возията и на двата е еднаква - като венецианска гондола Разлика има в задното окачване- при WJ няма трак бар а има А-рамо. Доста са различни като елементи, но близки като замисъл, кое е по добро може да отговори някои от механиците във форума.На мен Гранда ми хареса с доброто съчетание на цена, лукс и прилични off-road възможности. Задължително тест драйв, личните впечатления не могат да се добият и с десет поста по темата.
    Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
    Желязото се кове докато ...се закове...

    Коментар


    • #17
      От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

      гондола с пружини на 200 000 и 15г. ела да ми покажеш с новите пружини къде е тая гондола, че и жената я търси вече 2 години
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

        Ето това чудо ходих да гледам информативно преди 2 дни, но още докато идваше към мен забелязах че се друса по асфалта като лагерница, заглеждал съм се по други лифтнати возила, но не ми е направило впечатление да се друсат така, все едно бяха заварили пружините и амовете. За возията също- няма такова друсане. Дали по принцип така друса след лифт(около 3.5 на око)? За съжаление продавача беше се сдобил с возилото от бартер наскоро и си нямаше понятие от джипки. Само ми каза че предишния собственик му казал че е сменено окачването за $3к. Може ли резбиращите да кажат по снимките дали е направен "правилно' лифта и окачването като цяло. Предварително благодаря


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:170.2 КБ
ID:5247329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:179.9 КБ
ID:5247328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:181.0 КБ
ID:5247330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:5247331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5247332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5247333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5247334
        M57D30T1
        W450

        Коментар


        • #19
          От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

          Попринцип джиповете с цял мост отпред(цял Диф) возят малко по твърдичко, отколкото тези с носачите като при Паджерото.

          Иначе това Чероки ми харесва за Горско каране. Вапроса е да не е изгнило отдолу и всичко да му е в ред.

          С какъв двигател е ?
          Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
          ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

          Коментар


          • #20
            От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

            Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
            Ето това чудо ходих да гледам информативно преди 2 дни, но още докато идваше към мен забелязах че се друса по асфалта като лагерница, заглеждал съм се по други лифтнати возила, но не ми е направило впечатление да се друсат така, все едно бяха заварили пружините и амовете. За возията също- няма такова друсане. Дали по принцип така друса след лифт(около 3.5 на око)? За съжаление продавача беше се сдобил с возилото от бартер наскоро и си нямаше понятие от джипки. Само ми каза че предишния собственик му казал че е сменено окачването за $3к. Може ли резбиращите да кажат по снимките дали е направен "правилно' лифта и окачването като цяло. Предварително благодаря
            по тези снимки трудно, при 3,5" не се сменят само пружини и амове (ако са сменяни изобщо ) ами се гледат и други неща, по-добре дай 50 лв. за един подробен преглед, че после да не ти излезе златен тоя джип
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

              Skyjacker е много популярен производител на лифт-китове в САЩ, ако наистина всичко е както трябва по окачването на този гранд, може би си заслужава
              Y61

              Коментар


              • #22
                От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                Повярвай ми ще сгрешиш.
                Минах през Чероки и Гранд преди Митсубиши и ще споделя моите впечатления:Черока беше 92-а година с 2.1тд мотор.Беше 9 годишен на 90 хил.км.Просто не искам да го коментирам този мотор.За 2г.три основни ремонта+1-но турбо,+глава,гарнитури,дюзи,разпрасквачи,стартер(свалянето му е малко приключение) и тн. и тн.......За мен този двигател е някаква недомислица на това купе(не искам да обидя никого).По купето мисля,че сменях накрайници,ресьори,кардан и предни карета с полуоските(меко,казано-неприятни цени).Гранда го купих 2003г.7 годишен,4л. мотор 125х км. 249 раздатка,внос от Германия със сервизна история.Много му се кефих комфорт и возия-много добра,динамиката също,проходимост също,докато не направи 10-15 х. извън пътя..... и тогава се започна полека....кардан,карета,маншони,тампони-(много и по няколко пъти),ланда сонди,виско,климатроник-(клапи,моторчета,управления и др.пак приключения),преден диф и за капак автомата.Всичко е подържано с правилните консумативи,който са всичко друго,но не и евтини.И до там бях с Джеп.Може аз да съм попаднал на нечитави екземпляри,но определено не ме направиха фен на марката.
                Като проходимост,мисля,че и двете са почти равни,но Гранда трябва леко да се лифтира-заради ниските гуми и оределено МП.е по непретенциозен и здрав от ГЧ.

                Към колегата josecuervo :Моето мнение е,да смениш твоето 2.5 с поне 2.8 или 3.0,а още по добре с 3.5 дълга база и имаш това което търсиш.

                П.П.Мнението ми е обосновано на лични впечатления и да не се приема като ангажиращо или обидно.
                ТЕЛ:0886301378

                Коментар


                • #23
                  От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                  Да, наистина започвам да се разколебавам за Ч и ГЧ. Нищо лошо не искам да кажа за моделите, но явно те не са моята джипка. Първо при такъв лифт(от снимките в поста ми по-горе) качването става изключително трудно заради един праг под вратите, или поне на мен ми е трудно да се качвам. Все пак тази кола ще я карам и в града отвреме навреме. Второ, ако наистина при такъв лифт всички возят по този начин, съвсем не е моята джипка. Както каза един приятел, който взех с мен на тест драйва: Аз си мислих че Паджерото ти вози като каруца, след като се возих на този Гранд, Паджерото ми се струва като с-класа . И трето очаквах 4.0 да върви малко повече(поне на конкретния екземпляр).
                  M57D30T1
                  W450

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                    Първоначално публикуван от kralev.bg Преглед на мнение

                    Към колегата josecuervo :Моето мнение е,да смениш твоето 2.5 с поне 2.8 или 3.0,а още по добре с 3.5 дълга база и имаш това което търсиш.

                    П.П.Мнението ми е обосновано на лични впечатления и да не се приема като ангажиращо или обидно.
                    Когато търсих Паджеро навремето, търсих или 2.8 или 3.5, но не можах да намеря нищо запазено. Направих комромис и купих това 2.5 заради състоянието му: не беше излизало извън пътя, и няма(ше) никакви ръжди както по купето, така и по рамата. Салонът е като излязл от завода. За 1.5 години и 12к км нищо не съм пипнал по него, освен обичайните консумативи. Причината да искам да го сменя, освен че ми е малка късата база, е че ми идва малко тромаво на асфалтов път.
                    M57D30T1
                    W450

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                      Причината да искам да го сменя, освен че ми е малка късата база, е че ми идва малко тромаво на асфалтов път.
                      Търси тогава МП с 3.5 лировият мотор.
                      Като самолет е в сравнение с 4Л-я Гранд.
                      ТЕЛ:0886301378

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                        Първоначално публикуван от kralev.bg Преглед на мнение
                        Търси тогава МП с 3.5 лировият мотор.
                        Като самолет е в сравнение с 4Л-я Гранд.
                        Като динамика почти нямат разлика. И двете са умрели кучета. Виж им техническите данни.
                        Гранда 4.0 по-често е по-бърз от дългото Паджеро, защото е по-лек.
                        Карах късо Паджеро-3 3.5 около месец. Много приятен автомобил обаче харчи колкото Гранд 5.9. И бензин с октан 93 хич не му харесва. А на четирилитровия Гранд 93 даже му е много.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                          Ако имаш много свободно време и желание за висене по сервизи купи си Гранд.
                          Ако Паджерото ти харесва, но ти е слабо моторчето - купи си Паджеро със силен мотор и толкова.
                          Грандоманите да не се сърдят, но аз като бивш такъв с радост смених марката. Може пък да съм изключение от правилото, знам ли
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                            Ако имаш много свободно време и желание за висене по сервизи купи си Гранд.
                            Ако Паджерото ти харесва, но ти е слабо моторчето - купи си Паджеро със силен мотор и толкова.
                            Грандоманите да не се сърдят, но аз като бивш такъв с радост смених марката. Може пък да съм изключение от правилото, знам ли
                            Прехапи си езика, щото дебитомера ти струва колкото един 10 годишен Гранд.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                              За това си прав, прехапах го, но сравнявам Чируза, който имах със 70ката, която имам. По Черокито тогава похарчих над 8К, за да го стегна, не съм го тунинговал и накрая пак не щеше да стане кола. Това ми е първата кола, която съм оставил с усмивка в автокъща да се продава. Пак казвам, това е моят опит, надявам се да не е правило.
                              Пък и Гранда на Пепи ме кефеше много
                              Зима иде

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да сменя ли Паджерото с Гранд (WJ)?

                                Чероки или Гранд Чероки има много разлика, ама не е важно.
                                В света има продадени два пъти повече Гранд Черокита от колкото Паджеро, въпреки че Паджеро е по-стар модел, ама и това не е важно.
                                Не се увличам по фенщина и марки, по-важно ми е какво карам а не какво някъде писали че карам.
                                А съм карал всичко(почти). И бих карал всичко(почти). От една година карам Митсубиши.

                                Гранд Чероки е единствения джип в който нищо не ми е липсвало.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X