Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Далече ли е Иран?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Далече ли е Иран?

    Благодаря на всички за мненията, препоръките и помощтта. Ще пиша по-подробно като се освободя от служебните ангажименти. То и това си е част от подготовката , като се замисля най-важната, икономическото подплатяване на проекта.

    Коментар


    • #32
      От: Далече ли е Иран?

      Не е много по темата, но пък е по маршрута: Може ли някой да пусне точни координати за GPS за статуите на Немрут в Турция?

      Коментар


      • #33
        От: Далече ли е Иран?

        37°58'50.40"N
        38°44'26.78"E
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #34
          От: Далече ли е Иран?

          Димо, или нещо бъркам във вкарването на Мапсорса или не са това.

          Коментар


          • #35
            От: Далече ли е Иран?

            Е виж, промени настройките в мапсорс-а де .. DD.MM и т.н.
            Това са координатите.
            В момента не мога да ги преизчисля, пък и не знам как е настроена твоята. Нямам мапсорс тук.
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #36
              От: Далече ли е Иран?

              Бойко, надявам се това да помогне:

              Decimal Degrees (WGS84)
              Latitude Longitude
              37.980556 38.740833

              Degrees, Minutes & Seconds
              Latitude Longitude
              N37 58 50 E38 44 27

              GPS
              Latitude Longitude
              N 37 58.833 E 38 44.450

              UTM X Y
              37N 477240 4203689
              Колкото повече толкова повече sigpic

              Коментар


              • #37
                От: Далече ли е Иран?

                Благодаря. Вече съм боднал точното място на картата.

                Коментар


                • #38
                  От: Далече ли е Иран?

                  Ето трак до там и малко по-нататък:

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/k...t_messages.kml
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Далече ли е Иран?

                    Аз се замислям сериозно дали да не тръгна с теб.
                    Милене,сестра ми е преподавател по Фарси в СУ.Обади ми се да ти организирам"crash course" 0885 369 469

                    Коментар


                    • #40
                      От: Далече ли е Иран?

                      Милене пътувай си сам както си свикнал, но ако решиш да пътуваш комплект с някой обади се да разкажа за минусите на споделеното пътуване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Далече ли е Иран?

                        Предупеждение! Този пост е писан в полузаспало, но непияно състояние. Хора със слаби нерви и неизкушени в метафизика да ползват на собствена отговорност!

                        goshko-loshko
                        - В сърцето ми и на задната седалка винаги има място за теб . Ще звънна, само да се освестя, че малко се пообъркаха нещатаоколо мен и при новите обстоятелства Иран виси малко настрани и в долу (както впрочем си е и на картата)
                        Най-искрено и сърдечно искам да благодаря на Венци и Иван за предложенията за помощ, наистина, но не мога да приема трудно ми е да обясня защо.Благодаря Ви!
                        Виж на Димо картата си я дръпнах без угризения на съвестта - благодаря!
                        nigell - Добра конфигурация наистина - "650 гр., Размер опакован - 13 / 20 см Комфортна t C от + 14 до + 11" мисля да си взема два подобни чувала -за мен и приятелката, лятото като ходим из Гърция - по островите. Но лятото и в Гърция! За малко по-комлексно пътуване, било то и лятото залагам на трисезонен чувал. А за палатката, предпочитам самоподдържаща конструкция и обем позволяващ ми да си вкарам целия багаж и екипировка и да остане място за готвене.
                        go6o -Вашият коментар ме вкара в най-голям размисъл и ще се опитам да напиша нещо,но и на самият мен не ми е ясно. - Моля погледнете внимателно, дали споменавам други хора. Говоря за себе си. Пътувал съм с колело по турското крайбрежие, нямаш време - отиваш, гледаш и скачаш на педалите. С моторчето почти винаги става същото - все няма време. Това е една от причините да се разколебавам напоследък за Иран, май няма да ми стигне времето с този мотор. Писането не ми е силна страна, понякога прекалявам с метафорите, но това съм си аз. Да ви кажа честно цялата тази работа изобщо не я приемам на сериозно, на каквито и да се правим - малки или големи, ние сме тук да си играем. Вижте темата - къщички(палатки), ръкавички, прапонетки. Който с каквито играчки и както поиска - така да си играе, в това отношение съм демократ.
                        От друга страна за "класифицирането" - до колкото ми е известно в школи като мадхямика, след дефинирането на абсолютна и конвенционална истини, хипотетично може да се говори за човек, некласифициращ "обектите" - това е свързано обаче с твърде много подводни камъни, за да може да се приема на доверие, а логическа обосновка на мен не ми е по силите. Дали първият момент от осъзнаване е чист, и виждаме реално нещата такива каквито са, е спор стоящ в основата на... Не става, нямам вдъхновение. За "втория" момент от осъзнаването обаче е малко по лесно, хахах дали. Например! - мозъкът ми, чрез очите вижда трима дебели германци в мото екипировка, да лющят бира, а отстрани са паркирани 2 бмв, с всички екстри, нови новенички. Преди да го опиша с думи, моята лична обусловеност, включваща неизброимо число компоненти, е нарисувала картина. Дали съм го изрекъл или не - дебелото за мен е станало дебело,германците – германци, бирата – бира - "окото ми" е отделило "субектите" от „обектите”. А кое е дебелото на дебелите, при положение че ние осмисляме през противоположности - трябва ни "тънко". Момент, а как го осмисляме това? И ако съм 1.50см кое ще е за мен високо.И т. н. и всичкото това се е случило за частици от секундата, преди да се намеся "аз". Но момент не съм ли аз и този извършил "обработката". А дали има деятел извършващ действието е дълга, пиянска тема. С една дума, не мога да отговоря на изискването за "класификацирането", скъсвам се да обозначавам през цялото време. Мога обаче да се опитам да се въздържам от изказване, на съжденията си - което пък означава да изневеря на собствената си природа - много слаба теза, но няма да пиша защо мисля така. Реално мога да ви изброя N на брой класификации, които вие неизбежно трябва да направите, за да напишете тези няколко изречения - определили сте първоначална идея на моето пътуване, насока в която да се развива (за да се изкриви първоначалната идея), след това сте ме класифицирали, като човек поставящ класификации(съвсем уместно разбира се),и докато сте писали, че се подлъгвам да класифицирам, сте се подлъгвали, че вие не се подлъгвате. И на всичкото отгоре сте прав за всичко, което сте написали, но само в границите на определена класификация, това би била вашата лична конвенционална истина, в случая усещане за това, което се случва. Ако се опитате да я дефинирате като абсолютна - не трябва да класифицирате за което. Ако знаете за такъв човек, виждащ света без да обозначава и класифицира, и при това функциониращ в този свят - моля споделете - продавам всичко и отивам да го гледам,това е по-голяма забележителност от Иран. Поздрави!
                        За всички стигнали до тук и задаващи си въпроса, длъжни ли сме да понасяме всичко това има контра-въпрос - а кой ви караше да го четете? Сигурно е била зимата?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Далече ли е Иран?

                          К'во?

                          Това не беше ли мотофорум и не се ли говореше за мотопътешествия?
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • #43
                            От: Далече ли е Иран?

                            Точно така. Това си е мястото за пътешествия с мотори.
                            Милене, много се радвам за куража да пътуваш с такъв мотор. Аз лично не бих посмял или по-точно не бих тръгнал. В огромна грешка си обаче като казваш, че всичко това не го приемаш сериозно и че сме се събрали тук да си играем. Тук всички, които пишат обичат моторите, повече от коли, велосипеди, джипове лодки, кораби, ракети и т.н. Освен, че обичат моторите са и пътували с тях и вече са обзети от онази неспираща страст към нови пътешествия. И точно поради тези факти, никой не приема мястото тук като детска площадка за игра. Пускането на една тема за престоящо пътуване веднага се разбира като отправена молба за някакво съдействие и всеки, както виждаш започва с нещо да помага. Точно това вече е далеч от играта.
                            Пиши как върви подготовката - багаж, визи, мотор, маршрут и т.н.
                            А Иран въобще не е далеч - веднага след Турция е.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Далече ли е Иран?

                              Първоначално публикуван от milentv Преглед на мнение
                              [B]За всички стигнали до тук и задаващи си въпроса, длъжни ли сме да понасяме всичко това има контра-въпрос - а кой ви караше да го четете? Сигурно е била зимата?
                              може ли да обясниш в два реда какво си писал.
                              отказваш се от Иран или се чудиш кой си ..............

                              Коментар


                              • #45
                                От: Далече ли е Иран?

                                Милене , хвърли ги всичките в ДЪЛБОК размисъл). Ама Бойко е прав:хората в тоя форум обичат да пътуват НАЙ-вече с мотори(обичат мотора повече от всяко друго ППС). И аз ти се възхищавам на куража (моя не стига с такива малки кубици да обикалям извън Бг). За тая пролет измислих да видя с едно същото такова като твоето 125 кубиково нещо дали може да върви 3 дена из Бг без да спре. Ако стигна до Видин с него, за мен ще е все едно съм стигнал Иран. А иначе Иран наистина е след Турция и според оптимиста и песимиста(за чашата с водата) , е на или има - няма 10 дена път , или на цели 10 дена път. Успех и не се отказвай В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X