Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Притискателен диск за УАЗ - усилване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

    Аз лично съм виждал много изпушили Уазкови съединители( в много екстремни места естествено). Който не вярва да заповяда на Лазарово и ще се убеди.
    Според мен има смисъл от усилването.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #17
      От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

      Разбира се че има смисъл.9 пружини държът повече от колкото 6.И несе претеснявай вилката на съединителя не се чупи от повече пружини.

      Коментар


      • #18
        От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

        На всички УАЗки от нашата група в Бяла Слатина съм сложил феродов и диафрагмен притискателен диск от Жук-Ниса и до сега си карат безпроблемнно. На моя УАЗик 31512 когато го купих 2006 год. сложих феродов и диафрагмен притискателен диск. До сега вече 12000км. само хард разходки няма никакви проблеми. УАЗика е с блокажи на двата моста и гуми Я-192 и никога не е мирисал на феродо.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #19
          От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
          Разбира се че има смисъл.9 пружини държът повече от колкото 6.И несе претеснявай вилката на съединителя не се чупи от повече пружини.
          Ти май не си разглеждал вилка от близо!Там дето е упорната точка вижда голям зор и метала е доста напукан,вече две вилки превантивно ги наварявам за да не ме изненадат нейде из планините!Като има и разлика между вилките-на 69ката е една дължина ,пък на 21 мотора е друга!
          Последно редактирано от Светозар Стеев; 21-01-11, 22:16.
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • #20
            От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
            Разбира се че има смисъл.9 пружини държът повече от колкото 6.И несе претеснявай вилката на съединителя не се чупи от повече пружини.
            Тука си в грешка.Има вероятност да се счупи и затова не е лошо да се подсили.Моят притискателен диск на Нивата също е доста твърд и преди на всеки 10-12 000км. задължително чупих вилка.Сега откакто я подсилих допълнително нямам такива проблеми.

            Коментар


            • #21
              От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
              Ти май не си разглеждал вилка от близо!Там дето е упорната точка вижда голям зор и метала е доста напукан,вече две вилки превантивно ги наварявам за да не ме изненадат нейде из планините!Като има и разлика между вилките-на 69ката е една дължина ,пък на 21 мотора е друга!
              Вилака съм разглеждал от близо но не счупена.Спукана да.НО това не зависи от колко пружини има притискателя. Така че забележката ти е неуместна.въпросната вилка е проблемна и при ГАЗ53 и 66.И да знаеш никога няма да видиш счупена вилка на уаз освен пукната на опорната точка.

              Коментар


              • #22
                От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                Вилака съм разглеждал от близо но не счупена.Спукана да.НО това не зависи от колко пружини има притискателя. Така че забележката ти е неуместна.въпросната вилка е проблемна и при ГАЗ53 и 66.И да знаеш никога няма да видиш счупена вилка на уаз освен пукната на опорната точка.
                Ми с тази си твоя публикация изникнаха няколко въпросителни в мен!?

                1.Къде видя в предния ми пост да пиша за счупена вилка?
                2.На теория какво ще се случи според теб ако сложим не 9,а 18 пружини,пак ли ще се запази твърдостта на педала,а пукнатините?
                3.Защо според теб са проблемни тези вилки?

                Набързо намерих тази ,но тя е в перфектно състояние!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0243.JPG
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5245844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0237.JPG
Прегледи:1
Размер:195.0 КБ
ID:5245845

                Сега съжалявам,че наварих тази с коато карам в момента ,можеше да се види колко беше напукана и износена,почти метала бе протрит и вдлъбнат доста!
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • #23
                  От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                  Вилката се пука защото точно там е тънка.На теория ако сложим 18 пружини естествено че педала ще стане много корав но ако се подсили вилката здраво ще издържи.Но с девет пружини е по добре от колкото със шест и с крак неможеш даго усетиш ако незнаеш.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                    Мисля че е излишно да спорите , особенно с колегата Токарев! В крайна сметка съм достигнал до един генерален извод за съфорумците в сайта, а именно :
                    Всички задават въпроси,на които очевидно не знаят отговорите,след като получат обаче отговори ,започват да спорят !?! И на края ,пак постъпват по начина по който са решили да постъпят преди да зададът въпросите си тук !
                    Това е доста странно , не мислите ли ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                      Да мислиме, макар че и ти беше един от тях
                      Нищо лично към никого!
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #26
                        От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                        Първо ще се самоцитирам:
                        Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                        Ми оригинално притискатела на ГАЗ-69 си е с 9 пружини!И аз съм се чудил защо после инжинерите са махнали три от пружините при положение,че двигателите ставали по мощни?!Явно няма смисъл от поставянето на още пружини според мен,може-би на осмак мотор ще има някакъв плюс!?
                        Мисля си,че усилването има смисъл за двигатели от 100 коня и нагоре.И пак според мен хората ,които добавят още пружини трябва да са наясно,че е възможна промяна в твърдостта и по-честата регулировка на съединителя.А по-честата смяна на вилката става с подсилване,(наваряване) с електрожен или телоподаващо!

                        П.П.Моето мнение е ,че сединителите сдават багажа когато работим на полу-съединител(недостиг на мощност), а не заради слабото притискане!
                        П.П.1.С никого не искам да споря,всеки сам решава с колко пружини да кара!
                        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                          Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                          П.П.Моето мнение е ,че сединителите сдават багажа когато работим на полу-съединител(недостиг на мощност)
                          ,и когато се опитваме да "прелазим" някое препятствие(недастатъчно бавни предавки, диференциали, големи гуми....).
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Да мислиме, макар че и ти беше един от тях
                            Нищо лично към никого!
                            Да верно е , ама сега след като почерпих опит от вас ,какъв мъдър станах ? Както казваш нищо лично .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                              Най-накрая дойде и часът на истината. Събрах го, регулирах го, запалих и потеглих. Малко по- твърд от преди, но се получи доста добре.
                              Благодаря на всички отзовали се.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Притискателен диск за УАЗ - усилване

                                Първоначално публикуван от ivovalia Преглед на мнение
                                Най-накрая дойде и часът на истината. Събрах го, регулирах го, запалих и потеглих. Малко по- твърд от преди, но се получи доста добре.
                                Благодаря на всички отзовали се.
                                Успех ! И , пак заповядай .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X