Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW F 650 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за BMW F 650 GS

    искам да си купя bmw f 650 ако някои има информация за модела ,техническа подражка,намират ли се части за тях и що за стока са като мотори благодаря предварително

  • #2
    Re: мнения за bmw 650 f

    Първоначално публикуван от mahoni Преглед на мнение
    искам да си купя bmw f 650 ако някои има информация за модела ,техническа подражка,намират ли се части за тях и що за стока са като мотори благодаря предварително
    Чудно ми е защо искаш да си купиш някакъв мотор, пък не знаеш нищо за него?

    Пробвай в Търсене - може би има коментари за него...

    После спрегни глагола "Гуглувам го" - -"Google'it" ... и ако изаш някакъв смислен въпрос го задай...
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

    Коментар


    • #3
      Re: мнения за bmw 650 f

      едно е сигурно - доста са скъпи в сравнение с "конкуренцията"
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Re: мнения за bmw 650 f

        Ми виж сега,моторчето е хубаво,но първото което ми направи впечатление е цената,вървят доста скъпи,а ти за тези парички можеш да си вземеш Японски мотор,а не "Немска Каска" ,пък и така като го гледам не става много за офф роуд защото е тежичък,пък и трябва да го променяш (Калници,Спойлери.....) защото иначе влезеш ли в някъква по-голяма кал там ще си останеш и трябва бутане,ще се набие кал под калника и гумата ти ще спре (Казвам го от личен опит ) а ако искаш да го караш по асфалт и черни пътища мисля че става
        [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
        [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
        [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #5
          Re: мнения за bmw 650 f

          Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
          Ми виж сега,моторчето е хубаво,но първото което ми направи впечатление е цената,вървят доста скъпи,а ти за тези парички можеш да си вземеш Японски мотор,а не "Немска Каска" ,пък и така като го гледам не става много за офф роуд защото е тежичък,пък и трябва да го променяш (Калници,Спойлери.....) защото иначе влезеш ли в някъква по-голяма кал там ще си останеш и трябва бутане,ще се набие кал под калника и гумата ти ще спре (Казвам го от личен опит ) а ако искаш да го караш по асфалт и черни пътища мисля че става
          Има BMW F 650 GS Dakar, което си е доста добро за лек офроуд... като Сузуки ДР или Кава КЛР... Въпрос на вкус ...
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            Re: мнения за bmw 650 f

            не са лоши мотори и са стилни особенно на живо..модела гс наистина е готин а има един от 02 ра година май модела-изписан е целия с надписи дакар и е много готин..но всъщтност това си е по шосейно ендуро така или иначе в серийния си вид .за разходки -много лек офроуд и като туристически мотор с възможностт и тук там за офф-е добре

            Коментар


            • #7
              Re: мнения за bmw 650 f

              Понеже се говори за БМВ, се присетих за един сайт, който ми попадна на скоро. Е, не става въпрос за 650, но пак доста впечатления за БМВ-тата и офроуда има събрани тук Не е много по темата, но смятам че ще ви хареса

              http://www.2canadiansonbikes.com/Our%20Motorcycles.htm

              Bulgaria Trip
              http://www.2canadiansonbikes.com/Photo%20Bulgaria.html

              BMW Enduro Course 2005
              http://www.2canadiansonbikes.com/Pho...o%20Course.htm
              DCRT®

              Коментар


              • #8
                Re: мнения за bmw 650 f

                И АПРИЛИА ПЕГАСО и БМВ 650 са с двигател РОТАКС,а АПРИЛИАТА е по-евтина.

                Коментар


                • #9
                  Re: мнения за bmw 650 f

                  Първоначално публикуван от Антон Пенчев Преглед на мнение
                  И АПРИЛИА ПЕГАСО и БМВ 650 са с двигател РОТАКС,а АПРИЛИАТА е по-евтина.
                  Обаче БМВ си е БМВ (т.е. са тежкари и си позволяват по-високи начални цени ... и претендират за немско камиство...)

                  Иначе главите на двигателите са различни.
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: мнения за bmw 650 f

                    Това че двигателите са Ротакс не значи че са еднакви! Ротакс е производител на двигатели (не на цели мотори), но ги произвежда по заявка на клиента и по проект на клиента (BMW ,MUZ, Априлия и др.)! Така че качеството също е по заявка на клиента, зависи главно от проекта и от това каква ценова ниша иска да заеме клиента с дадения модел мотоциклет на пазара!
                    Даже и само материала, от който са изработени някой части да е различен, това пак ще се отрази значително на представянето на двигателя! Охладителна с-ма, карбуратор или инжекция, трансмисия, всичко е от значение!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: мнения за bmw 650 f

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov
                      Това че двигателите са Ротакс не значи че са еднакви!
                      Напълно съм съгласен с теб,то и Опел и Хъмър са с един и същ двигател -> General Motors пък това не значи че са еднакви
                      [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                      [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                      [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        Re: мнения за bmw 650 f

                        PEGASO-то е с5 клапана и е по-мощно,иначе и двата са обща разработка и са почти индентични.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: мнения за bmw 650 f

                          Първоначално публикуван от Антон Пенчев Преглед на мнение
                          PEGASO-то е с5 клапана и е по-мощно,иначе и двата са обща разработка и са почти индентични.
                          Това значи ли че може да се сложи главата с прилежащите и части от PEGASO на BMW или обратно, и ако не ,какво означава "почти идентични"? При ДВГ до колкото знам отдавна всичко (или почти всичко ) е открито, и сега основно се развиват в посока по-качествени материали, олекотяване на възли и детайли.
                          Не съм запознат с конкретните два модела но принципно си мисля че за да е по-мощен един двигател, освен да се подобри храненето (5 клапана, от които предполагам 3 смукателни), трябва да се подобри и изгарянето (електроника), и отвеждането на изгорелите газове (изпускателна уредба)! А за да издържи на по голямата мощност, доста детайли ще трябва да се уякчат по един или друг начин. Така че нещата са взаимно свързани и промяната на едно води до промяна на друго!

                          А конкретно по темата ,доколкото знам има някакъв модел BMW 650 GS DAKAR, който е реплика на модела с който BMW доста дълго време обираха първите места на Париж-Дакар, и това си е чист офроад мотор според мене ( щото то офроуда не е само по гората я, пък и по гората мисля че този мотор ще се представи по-добре от много други ХТ-а, ДР-и и други така наречени "стругове". Германците обаче не можаха да преживеят това че най успешният им на Париж-Дакар мотор е с нехарактерен за BMW едноцилиндров двигател (който навсичко отгоре е произведен от Ротакс) и умишлено спряха модела от състезанието за да лансират двуцилиндровия боксер. В резултат на германския инат на първите места трайно се настаниха КТМ!
                          Последно редактирано от sl.daskalov; 11-04-07, 22:11.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            Re: мнения за bmw 650 f

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Това значи ли че може да се сложи главата с прилежащите и части от PEGASO на BMW или обратно, и ако не ,какво означава "почти идентични"?
                            За Главата (съответно с клапаните и разпределителните валове) не съм сигурен, но примерно "Бендикса" им е взаимозаменяем... и понеже това е проблем на Пегасо 650, често се сменя от такъв на БМВ, който уж бил по-стабилен...

                            Иначе защо са го спряли си е техен проблем... Имат си маркетингов отдел...
                            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: мнения за bmw 650 f

                              да само главите са различни -имам една статия с подробно сравнение на пегасото и бмв то
                              ..но този гс 650 който е на дакар -няма нищо общо с нищо друго ..той е и с делтабокс рама доколкото помняи с едни много странни решения по него-бях го гледал разглобен на едни снимки-на външен вид сглобен обаче изглежда почти като серийния

                              а този гс -дакар- 02 ра май модел за който казвате -точно него упоменах в предишното мнение -виждал съм го на живо-натокан е и много готин мотор-по ще става и за офф -но най вече е много красив или поне на мен ми хареса много като го видях

                              -ама на него цените ще са..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X