Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW F 650 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: мнения за bmw 650 f

    Те по принцип са два модела.
    Единият е F 650 GS
    Другият е F 650 GS Dakar
    Дакар изпълнението е 21" отпред, а другият е 19" предна капла
    Също и ходовете на окачването са различни
    Нищо чудно и в предавателните числа да има разлика
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      Re: мнения за bmw 650 f

      aprilia pegaso = bmw f650 gs моторите са на 90% еднакви мотори ротекс
      но пегасото е във пъти по евтино и за мен по хуваво
      SEKUNDA NEVNIMANIE CIAL JIVOT MARTAV

      Коментар


      • #18
        Re: мнения за bmw 650 f

        Първоначално публикуван от ENDURO-RIDER Преглед на мнение
        aprilia pegaso = bmw f650 gs моторите са на 90% еднакви мотори ротекс
        но пегасото е във пъти по евтино и за мен по хуваво
        Не знам откъде го извади това заключение...
        Само двигателите са подобни, и дори май не на 90%... в рамата и окачването нямат много общо ...
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #19
          Re: мнения за bmw 650 f

          Казах почти индентични,защото са съвместна разработка.И неса като Опел и Хъмър,а като Тойота Айго и Ситроен С 1.

          Коментар


          • #20
            До: Какво ендуро да избера?

            Здравйте Ендуровци и Ендурки,

            пьрво да благодаря на Ива, че ме осветли отчасти ,какво искам и какво си мисля че искам и второ кажете моля ви защто никой не говори за БМВ ендуро да кажем F650 GS Dakar.Толкова ли е зле, защото аз сам му се навил яко.Няма да споменавам ,че не разбирам нищто за да не се изложа.Драснете нещто моля, че щте жзема да си го купя иначе.

            Коментар


            • #21
              До: Какво ендуро да избера?

              Здравей, и добре дошъл

              Никой не е казал, че BMW-тата "за нищо не стават" ами просто мотора не е сред най-популярните сред нашите ширини.
              В Германия да речем са доста предпочитани.
              BMW бяха основен спонсор на състезанието в Ерзберг, и най-вече с тежкия си клас ендура, и бяха и победител на пролога ако не се лъжа.
              В ТАЗИ тема вече е обсъждан модела.
              DCRT®

              Коментар


              • #22
                До: Какво ендуро да избера?

                Ми та купи си го де! Тъкмо после ти ще драснеш нещо и ще имаме информация от първа ръка!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  До: Какво ендуро да избера?

                  За F650 на BMW могат да кажат нещо мото полицаите - нали са оборудвани с такива

                  Доколкото знам са по-скъпи от японските аналози примерно XR650 . За качеството - трябва да ги бива щом ги е правил германеца.
                  Ако наистина ти е на сърце - взимай един и си карай с кеф.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво ендуро да избера?

                    благодаря ви Енду хора,

                    прочетох и коментарите ви от миналото.Сега ще се разтьрся с повече хьс и после ще ви пратя хабер.Ако някой междувременно чуе нещто за F650 GS Dakar, след 2004, ще сьм безкрайно благодарен , ако ме осветли.

                    п.п. извинявам се за ''т''тата след ''щ''тата от минало ми вкл. вьв форума, но сьм малко прос или прост не знам точно

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво ендуро да избера?

                      В мотокрос форума бях писал един отзив за Ф 650 - споделен ми от един полицай, ще го сложа и тук:

                      http://motosport-bg.com/forum/viewto...465e9d94d044a8

                      А дакара освен по окачването с друго не се различава. Потърси тук във форума имаше тема точно за тези БМВта и сравнения за тях!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво ендуро да избера?

                        Между ефките на Сигма и Дакара има доста разлики-инжекция,резевоар,рамката,и още
                        много други неща.
                        Здрави машини са,но не колкото японските.Имат няколко слаби места-семерингите на
                        водната помпа,лагерите на колелата и на кормилната глава.GSовете 2002-2003 имат
                        проблеми със софтуера на инжекцията(поправими).
                        Тук http://faq.f650.com/GSFAQs/ има отговори на всики въпроси,даже повече от нужното.
                        А лагерите на главата на кормилото наистина са ВМЗ.
                        И лекинко да се похваля,от 4 дена съм горд собственик на F650 94'

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво ендуро да избера?

                          за който не разбира английски - малко интересни данни за Ф650ГС-то на гръцки

                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #28
                            BMW F 650 ?

                            ако някои има мнение за този модел моля да го сподели четох малко за него в нета но са общи приказки. В частност ме интересува - разход, возия, как е на шосе, как е на оф роуд, слаби места и тн. благодаря предварително

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мнения за BMW 650 F

                              Ами аз го покарах това лято и мога да споделя някои неща.
                              Мисля, че е перфектния градски мотор.Изключително удобна стойка- седалката е ниско - ръцете по-нагоре ..приятно.Спокойно можеш да го извадиш от пътя .. примерно м/у блоковете при преследване/бягство и т.н. и затова според мен е избран от сигма.За дълъг път - не става.
                              Над 120 наистина има вибрации леки, но е неприятно/не зная дали с всички е така разбира се аз карах модел 2001 г./
                              Лек off - из Люлин планина предимно - прекрасен. Просто е създаден за широки горски пътища, пикник сред гората и т.н. Междудр. точно по-този повод емисиите му CO са изключително ниски.
                              Недостатъци:
                              Тежичък. Лесно върти задната гума с и без причина- хлъзга се.
                              Имах проблеми със софтуера/след преинсталация в DARU CAR изчезнаха/.Смених жило на съединител 3 пъти - къса се. Предполагам, че тези, които ги правят в Казичене всъщност-не ги правят и трябва да си купя от BMW.Частите не са евтини - филтър бензинов 240 лв. ако не греша, но той не е само филтър има и регулатор на налягането към него/капсулован/.
                              Ами в общи линии това е. Аз го харесвам. Пъргав е, подскача, изправя се. Мисля, че е надежден, не бих карал по места за чист крос.
                              Виж Дакар е друга работа - окачването е друго.По-висок е, и според
                              Люси /който поддържа Bmw-тата в Daru Car/ няма нищо общо с обикновения 650 F.
                              Дано съм ти бил полезен
                              Последно редактирано от Димо; 17-03-09, 22:05.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мнения за BMW 650 F

                                Според мен този мотор става единствено за шосе и за нищо друго.Влезеш ли в гората с него те чака здраво падане,защото е тежък и не е с подходящо окачване за хард off-road.Нека малко внеса яснота за производството на въпросния мотор.Най-напред се произвеждаше в заводите на Априлия(ако вземете едно Pegasso 92-00 ще видите че двата двигателя са идентични с изключение на главата,а иначе капли ел.инсталация,спирачни апарати са еднакви)и след като придоби популярност немците го изтеглиха да си го правят те,макар че 80% от частите на са германски и до днес,примерно двигател Rotax-Австрия,спирачки Брембо-Италия,запалване DENSO-Japan,стартер DENSO или MITSUBA,карбуратори MIKUNI и т.н.На новия модел карбураторите са заместени от инжекцион,уж за по-голяма икономия но пак си харчи 5-6л на 100км.общо взето си е сбирнщайн,може германците да са едни от пионерите в мотоциклетостроенето но засега имат много да учат от жълтурковците.Ако пък решиш да го караш по асфалт със сигурност трудно ще те догонват.Поне 160км.час си ги вдига и то с рахат.Това си е мое мнение и имай в предвид че се е изградило на два мотоциклета BMW650F 96 и APRILIA PEGASSO 650 ROTAX 94,за мен и двете са дървета,вече BMW 650 DAKAR e малко по-друга работа,но пак е базиран на стария си събрат.
                                MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X