Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

    И понеже разказа върви към края си да не пропусна нощувката ни в хотел в Чили
    В етапа при преминаването на Андите бяхме се представили добре (SS на 3300 метра надморска височина) и финиширахме рано, около 4 следобяд !
    На границата нямахме грижи, защото митничари от Аржентина и Чили бяха дошли в лагера предната вечер и бяха оформили документите ни.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:road.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5246271


    Нямахме проблеми с голямата височина, само дето машините заковаха на 70 км/ч. и не отлепиха повече
    На 2200 метра имаше мъгла и дъжд, а горе студ и сняг..в Чили пък беше слънце
    Изобщо...луда работа
    Като стигнахме в Калама бяхме приятно изненадани от посещението на Министър Цветков, а асистенцията ни я нямаше още...
    Говорихме, разходихме ги из бивака, пихме бира, ама ние си бяхме с прахоляка и кофража...
    В един момент той предложи да ни закара до града (около 15 км. от лагера) и се натоварихме в багажника на джипа...
    Настани ни в хотел, плати ни стаите и ни даде пари за чисти дрехи, че нямахме нищо за смяна след банята
    Добре, че така стана, че асистенцията пристигна в 10 вечерта...
    В хотела всичко бе наред, само дето нямаше топла вода...голям смях падна, но пък имаше чаршафи и готина рецепционистка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chili.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5246272


    Хотелите в Чили не са скъпи и при добра организация догодина (живот и здраве да отида) бих предпочел да се спи в хотел
    В Чили стандарта е като в България, разлика в цените почти няма...
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 23-01-11, 19:12.

    Коментар


    • #47
      От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

      Благодаря Ви за увлекателния фото разказ!
      Искам да питам относно сервизния камион - кога влиза в трасето, подържате ли радиовръзка с него, т.е.
      разбират ли хората в него че имате нужда от помощ или той върви след всички и се "оглежда" за закъсали
      от отбора.Преди години ако не се лъжа сервизния Камаз на Чагин беше няколко пъти в десетката за етапа,
      предполагам че участваше наравно с другите а при нужда се жертваше за да бъде Чагин напред.
      В този смисъл вашия сервизен камион участва ли в състезанието или има друг статус.
      Поздрави, Наско
      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

      Коментар


      • #48
        От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

        Първоначално публикуван от LZ3YY Преглед на мнение
        Благодаря Ви за увлекателния фото разказ!
        Искам да питам относно сервизния камион - кога влиза в трасето, подържате ли радиовръзка с него, т.е.
        разбират ли хората в него че имате нужда от помощ или той върви след всички и се "оглежда" за закъсали
        от отбора.Преди години ако не се лъжа сервизния Камаз на Чагин беше няколко пъти в десетката за етапа,
        предполагам че участваше наравно с другите а при нужда се жертваше за да бъде Чагин напред.
        В този смисъл вашия сервизен камион участва ли в състезанието или има друг статус.
        Поздрави, Наско
        Сервизният камион (или така наречената бърза асистенция") си е състезателен камион, който не трябва да се влачи (като нашия) а да кара с едно добро темпо, за да дойде навреме, а не след като изтече контролното време на етапа...
        При нас се случи точно така...ние финишираме межди 16-18 часа, а той идва на другия ден сутринта...
        За мен той беше шанаса да продължа, след като бях разбрицал машината, но Близнака ми каза, че е повреден или някъде на 300 км от мен и да не се надявам.
        При Петър беше същото и това беше голям фал на Морел. Иначе имаме една листовка с всички телефони, на камиона в трасето, на камиона по асфалта, на Морел и т.н.
        Иначе статута му е на състезател и затова е в трасето !
        Петър веднъж звъня на всичките, но никой не го отрази...
        На Чагин бързата асистенция тази година е четвърти в класирането при камионите...

        Коментар


        • #49
          От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

          Време е да приключвам с разказа, че снимките и видеото свършиха, а и вече е ред за Пеко да разказва...
          Въпреки грешките, които допуснах по време на подготовката и отпадането ми по средата, за мен се изпълниха най-важните цели :
          • Българи стигнаха до Дакар...оказа се, че това е най-трудната част от състезанието !
          • Научихме много, маучиха за нас и България, направихме контакти и зависи само от нас как ще ги ползваме !
          • В България вече се знае разликата между АТВ и бъги и оффроуда вече е по-близо до всички !
          • Дадохме пример за много начинаещи и вдигнахме летвата още по-високо !
          • Оправдахме доверието на спонсори, приятели, фенове и поддръжници и се надявам вече ще е по-лесно занапред !

          И всиччки ядове, нерви, лишения и трудности си струваха ето заради този момент



          Вече десет години инвестирам време, средства, нерви и лишения за развитието на любимия ми спорт...
          След Дакар 2011 трудът ми бе възнаграден...тази награда на Пресклуб България за мен е на-ценното отличие, което съм получавал !
          Възнаградиха се нервите и усилията ми за участията на Bulgariа Offroad Team в Германия, Гърция, Италия, Румъния и къде ли не още...






          И ВИДЕО ОТ ТОЗИ ПАМЕТЕН ЗА МЕН МОМЕНТ

          Още веднъж благодаря на всички за подкрепата и пожеланията, това ме задължава още повече за участието ми през 2012
          Успех, късмет и здраве на всички през 2012 година, защото вече ще се гледа по друг начин на участията на Bulgaria Offroad Team на международната сцена !
          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 28-01-11, 13:51.

          Коментар


          • #50
            От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

            ЧЕСТИТО,г-н Христов! И благодаря,че ни направихте съпричастни с изживяването на тези прекрасни емоции!РЕСПЕКТ!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X