Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

    Христов ,благодаря ти за вниманието и най вече за миговете ,които ни подарихте с Пепино.Като ценител на марката CAN AM съм вярвал в качествата на машините и имам много иформация за подобрения и тунинг на РЕНЕГАДНИТЕ машини ,която бих споделил с вас .
    Отново се прекланям пред това което правите!

    Коментар


    • #17
      От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

      Г-н Христов, какъв беше проблема(съмнението), довел до задържане на машината за преглед от организаторите?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #18
        От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Г-н Христов, какъв беше проблема(съмнението), довел до задържане на машината за преглед от организаторите?
        Не са я задържали, просто ме извикаха в организаторския офис за обяснение !
        По правилник нямаш право да излизаш повече от 20 км. в радиус от бивака след като финишираш и задължително с включени всички уреди (сантинел, иритрак, ГПС) !
        Нашият механик Давид решава да прави тестове на машината и излиза извън лагера, като на връщане прекъсва връзката на ГПС-а (излиза буксата, като кабела се е закачил за жилото на газта).
        Организаторите веднага виждат спирането на уреда и пристигат в нашия бивак, където се установява проблема.
        За по-сигурно подмениха захранващия кабел и нова букса. Просто там е като Биг Брадър...всичко виждат и разбират на момента

        Коментар


        • #19
          От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

          Поздравления за невероятният подвиг, който извършихте и збъднахте мечтата на много българи, да имаме участници на Рали Дакар!!!
          Трябва да напишете книга и да разкажете за всичките ви подвизи по пътя към и на самия Дакар, сигурен съм, че много хора са на това мнение.
          Дано Пепи завърши днес.
          Българи Юнаци!!!

          Коментар


          • #20
            От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
            Мога да кажа, че най-добре се чувстваха специално направените Ямахи на Махачек, Липароти, Патронели, защото са с леки предници, мощни мотори (900 сс. ) и разполагаха с варианти за зъбните колела в зависимост от терена.
            На асфалта при леасоните за тях не беше проблем да поддържат 130-140 км/ч. и да печелят време.
            Разликата в теглото с нашите машини е около 100 кг. в полза на Ямахите
            Може би с някои промени, които ще тествам в състезанията през 2011-а ще оптимизираме концепцията
            Да, но липсата на предно предаване доведе до отпадането на Махачек, и наличието на същото спаси Петър при проблема със задния диференциал. Тоест тези 100кг. повече увеличават надежността на машината и шансовете за финал. За скромни отбори и състезатели без "водоносци" това мисля е важно....
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #21
              От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

              И най-после състезанието свърши...нашите са тук, добре са и сега се съвземат
              Аз си получих компа и фотоапарата и искам да споделя някои снимки, мнения и филмчета докато репортерите се освестят от пътуване и посрещане...
              Ще започна с дюните и пясъка...както казах, много ми харесаха и се чувствах добре, не закъсах никъде и не се загубих (вярно, че бях и от последните и имаше следи, но не винаги са верни...)
              И ВИДЕО от моята първа среща с дюните, много готино



              Пейзажа се сменяше много бързо и най-много ме тоемозеха камъните...а те бяха навсякъде и по много...



              Понякога камъните и скритите оврази "изхвърляха" машините и щетите бяха зверски...





              И най-гадните и жестоки каменни езера...развъдници за каменояди
              Пътя ви се струва гладък, но е жестока тресачка и няма къде да отидеш, когато те настигне камион или кола...



              И пак ще се върна на пясъка...на дюните, които бяха голям кеф за мен и голям зор за камиони и джипове



              И малко ВИДЕО с камионче и готино ВИДЕО с джип

              Коментар


              • #22
                От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                И да разкажа за биваците...не знам защо, но Морел избираше най-отдалечените места...
                Понякога това беше плюс, че няма шум и прах, но минуса е, че ходиш много до кетъринга и банята и губиш време за спане.
                Първия бивак във Виктория беше най-живописен, на брега на голямо езеро разположен на нещо като голф игрище



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7n.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5245246


                Това беше моя "дом" за 7 дена



                А от този модел гардероби ползвахме по биваците



                Машините се разглобяха изцяло всяка вечер и се преглеждаха за почти всичко...





                Биваците в Чили бяха в пустинята и беше страшен прахоляк и мизерия, но кой ти гледа тия подробности, когато си на Дакар...
                Иначе кетъринга беше на ниво, в банята имаше вода (и опашка за нея) и напитки на корем, кой кавото душа му хареса
                Зааега толкова, по-късно ще разкажа за срещата ми с Патронели

                Коментар


                • #23
                  От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                  Незнам дали тук да питам, но на едно от клипчетата се вижда, че си без ръкавици? Така ли карахте? Камерата къде е поставена на каската или...? Клипчетата са страхотни, доста трудно е да си представиш тези необятни дюни.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                    Поздравления за всичко което направихте петимата на другия край на света! Гордеем се, че бяхте частица от нас!
                    Уникални кадри от първа ръка - благодаря, за което!
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      Незнам дали тук да питам, но на едно от клипчетата се вижда, че си без ръкавици? Така ли карахте? Камерата къде е поставена на каската или...? Клипчетата са страхотни, доста трудно е да си представиш тези необятни дюни.
                      Да ти призная честно, имахме две супер хелмет камери и така не остана време да ги сложим и да снимаме с тях...
                      Кадрите са от "сапунерка" Олимпус, която държа в лявата ръка и снимам докато карам
                      Бях със спукана гума и така или иначе имах закъснение и беше без значение 5 мин. напред или назад...
                      Ръкавиците ги смъкнах, за да снимам, но после си карах така, защото когато са запотени ръцете, трудно ги сваляш и слагаш...
                      Дръжките бяха много меки и нямаше проблем, а пък хванах и тен...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                        Здравей Тодоре и поздрави на Петър за великото ви участие на Дакар!!!Имам въпрос - механиците,които обслужват машините едни и същи ли бяха, как се отнасяхте с тях и те с вас? Благодаря предварително и догодина искаме двама българи като победители на почетната стълбичка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                          На мен пък ми е любопитно механиците защо не са проверили нивата на маслата в скоростите и диференциалите, независимо, че машините са чисто нови?!? Според мен това е първото нещо, което трябва да се проверява преди и след всеки етап.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                            Тодоре здравей, по горе мисля, че също имаше интерес към роуд бука и сега те подсещам за него, че и на мен ми е инетресно. Преди години те нямаха този вид и за мен би било интересно да ми обясниш кое как се чете по нея, кое с какъв цвят оцветявате и изобщо всичко свързано с това. Благодаря ти!
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                              Тодоре здравей, по горе мисля, че също имаше интерес към роуд бука и сега те подсещам за него, че и на мен ми е инетресно. Преди години те нямаха този вид и за мен би било интересно да ми обясниш кое как се чете по нея, кое с какъв цвят оцветявате и изобщо всичко свързано с това. Благодаря ти!
                              Не съм Тодор (очевидно), но в тази тема Тодор и Пепи обясняват доста неща.
                              ТУК също има информация.
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дакар през погледа на Тодор Христов. Разказът!

                                Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                                Не съм Тодор (очевидно), но в тази тема Тодор и Пепи обясняват доста неща.
                                ТУК също има информация.
                                Благодаря много! Пропуснал съм ги.
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X