Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси за Теракан

    Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
    Въпрос: Да разбирам ли,че като маслото на ЛСД-то е станало негодно може да е причина да не се включва на 4Н
    Не! Няма връзка!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #32
      От: Въпроси за Теракан

      Колега, написал съм ти къде може да е причината да не включва, написали сме ти и какви масла да наливаш. Колегата Skorpion_BG ти е казал и за задния диф.
      Най добре е да отидеш в някой добър сервиз или в фирмения и да започнеш да действаш по смяна на масла, оправяне на вакууми и т.н.
      Ние от тук само можем да гадаем къде са ти проблемите но не можем да ти оправим джипката. Теракана е много добра машина, не се притеснявай.

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси за Теракан

        Първоначално публикуван от l_p_d Преглед на мнение
        Здарвейте,
        Може ли някой да каже цената на маслото за LSD диф.
        Благодаря предварително!
        Знаем вече ,че смени маслото в задния диф ... (едно пиленце го съобщи)...Та ...дай нек'ви отзиви ...
        Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси за Теракан

          Използването на съединител е задължително при включване на бавните. Дори при 4H ако се подава повече газ може да поднесе. За всички дизелови автомобили важи едно правило, че не се кара с много газ А за LSD-то при страничен наклон помага ръчната спирачка и може да овладее колата,изпробвано е след съвет от колега във форума. Лично за мен автомобилът показва забележително държане на сняг и си е една истинска зимна кола
          П.П. Без да съм врачка си мисля, че на вашата кола и няма нищо и всичко си сработва както трябва. Поздрави!
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • #35
            От: Въпроси за Теракан

            Отворих темата за да се похваля с придобивката и да поискам малко съвети.Имал съм проблем с включването на предното.Оказа се,че вакуумния превключвател на предния мост,който зацепва двете колела не функционира добре.Свалих го и затапих двете тръбички за да не нарушавам вакуума на сервото и на турбото. Апаратчето е много проста система - барабан с мембрана и лостче ,но струва 205 лева във фирмен магазин.Мислех първо да го отворя и да пригодя нова мембрана, но реших,че мога да си позволя 200 лева повече. За масло на двигател,ангренажен ремът, два пистови ремъка, четири ролки , четири филтъра /маслен, въздушен, поленов, горивен/ , и труд платих общо с труда 950 лева във фирмен сервиз. Смятам,че е нормално.
            За вакуумното апаратче ще трябва да почакам десетина петнадесет дни.Въпроса с превключването реших като зацепих двете колела постоянно.Издърпва се лостчето което отива към диференцияла с една пружинка с диаметър над 22мм. и се зашплентова отвора на лостчето.Така то стои издърпано, а предното включено.Това може да се направи и на пътя за десет минути. Може да се кара и цяла зима, но колата ще вдигне съвсем малко разхода. Ръчното включване зацепва само предния кардан, който се върти придудително от зацепените предни колела.
            Накрая искам да споделя,че съм много доволен от покупката и пожелавам на всички колеги с Таракан безаварийно каране на машинките.

            Коментар


            • #36
              От: Въпроси за Теракан

              Колега Кити, мисля че не е от вакуумния включвател. Според мен е слабичък вакуум в системата и не му достига за да включи предното.

              Коментар


              • #37
                От: Въпроси за Теракан

                Закачете я на компа и ще видиш че и EGR клапана не работи нормално или стои затворен или напълно отворен от слабия вакуум.

                Коментар


                • #38
                  От: Въпроси за Теракан

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1402.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5591645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1403.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5591647Здравейте колеги, ето моя теракан. Токущо обут и отиваме да видим как е с хубавите гуми в калта.Тръгваики по едно баирче малко хлъзгаво започна да буксува и взе че спря въртят си задните колела и стои на едно място. Оказа се че предното не работи. Видях писаното тук и право в IND младост. Та днес минах леко указа се че се е разглобила машинката която включва предното, или някои не я е сглобил правилно но са я намерили разпадната в маншона си, предположиха че някаква пластина не е сложена при предишен ремонт на нещо, явно в не оторизиран сервиз.Та хората я сглобиха и сега всичко е наред. 44лв

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпроси за Теракан

                    Е, честито, кажи как се държи в кал с тези гуми а и на асвалт ще е интересно да споделиш впечатления.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси за Теракан

                      Същото съм го питал човека и в съседната тема ,но може би още не го е тествал и за това да няма отговор !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси за Теракан

                        Видях, ама като гледам с това и ще си останем.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпроси за Теракан

                          За кал още нямам впечатления, за асфалт няма шум и е стабилен, в събота бях на лятната чепелариада и се качих по пътя които върви по пистата до горна станция на лифта, беше стръмно но сухо , на места бе послано със слама и отдолу имаше вода не е мръднал доста стабилен. Разхода по асфалта не се е променил. За сега толкова като се окалям хубаво пак ще пиша.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпроси за Теракан

                            Благодаря.
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X