Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

    Четейки форума виждам, че някои джипки имат торсион и то (о, ужас!) на предното окачване, направо бях като попарен от информацията - няма отърване от торсиона! От Рено бягам, а то и на някои джипки слагали торсиони... Има ли някъде систематизирана информация кои джипове са БЕЗ торсион, че ... не ме кефят филмите "презацепване на торсион", "счупи ми се торсиона". "увисна ми торсиона" и т.н... Просто... "торсион" за мен е мръсна дума, доста вулгарна, бъркаща в порфейла, скърцаща и чупеща се...

    Мислех, че само франсетата правят подобни глупости, а то и на здравите (нали така разправят) и нечупливи джипки слагали торсиони. Как издържат те на тежките натоварвания, на които е подложен един джип.

    На жената баща й си взе Киа Спортидж - добра машинка, сега като прочетох, че и на джиповете слагат торсиони трябва да видим дали и тя не е с торсион, че ... тогава лошо... нашите коли се товарят системно с по много килограми, не знам за сега Реното как е издържало, но ако и джипката ще е с торсион, ще трябва сериозно проучване кои са БЕЗ такова "жеУЕзо"... или дали има начин да им се преправи окачването...

    Поне ресорите се подсилват, на пружините им се слагат гумени подложки и т.н... А торсиона уж се презацепва (скъпо и трудоемко), но той вече е "изморен" и при по-сериозно натоварване се троши - поне при Рената е така...

    Помагайте - вчера четох предимно за Фронтери - оказва се, че били с торсион, мислех, че има грешка, но на доста места го пише - явно няма грешка... ужас, ужас...
    Последно редактирано от batececo; 12-01-11, 09:01.

  • #2
    От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

    "Ужас" е много необмислено изказване.
    Паджеро 2 например е с торсион и какво!?
    Като искаш да "товариш" си купи товарна кола.

    Коментар


    • #3
      От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

      Освен Фронтера и Паджеро кои други са с торсион? Колко често увисват и се чупят торсионите? Четох за Витара, че е с торсион, но тя е малка и тясна и така или иначе няма да я гледам...
      Значи до тук с торсион са:
      - Витара
      - Паджеро
      - Фронтера

      Дайте да направим един списък и колко често се чупят/презацепват/сменят, че на реното е голям зор избиването на тампони на торсиони и презацепването им...

      Коментар


      • #4
        От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

        ...после, сравняваш торсион на френска кола с торсион на японски двутонен джип, а приликата между двете е само в наименованието на конкретната част. Та, ако при въпросното рено презацепването и чупенето е правило, то при повечето джипове е изключение точно толкова, колкото и чупенето на пружина. Виж да речем счупен ресор съвсем не е рядко явление.

        А кои са с торсион - един поглед отдолу, и сам ще си отговориш. Доста от джиповете с независимо предно окачване са на торсиони, и точно това им е най-малкия проблем. Разликата е най-вече в поведението на окачването. На едни им харесва, на други - не.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

          Аман от специауисти!
          За разлика от френските щайги, при които здрав заден мост е илюзорно понятие, при джиповете торсионите обикновено надживяват колата, не създават проблеми и не изискват грижи. Презацепване се налага най-вече при тунинг. В общия случай има винт за натягане.
          За твое сведение и доста военни и товарни машини са на торсиони.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

            Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
            ... ако и джипката ще е с торсион, ще трябва сериозно проучване кои са БЕЗ такова "жеУЕзо"... или дали има начин да им се преправи окачването...
            Ако презацепването на торсиони ти се вижда скъпо и трудоемко, то какво ли ще е, ако видиш сметката за едно преправяне на независимо окачване ...

            Като не щеш торсиони - търсиш джип с цял преден мост.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-01-11, 09:47.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Значи при джиповете не е толкова фатално за здравината това, че има торсион... Дано е така Съжалявам ако ня някои е прозвучало остро, но ... на Реното дори не посмях метан да сложа, а сложих пропан бутан точно заради торсиона... Щом издържа двутонен джип, дано са го пре-оразмерили да "носи на бой"

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              За разлика от френските щайги, при които здрав заден мост е илюзорно понятие, при джиповете торсионите обикновено надживяват колата, не създават проблеми и не изискват грижи. Презацепване се налага най-вече при тунинг. В общия случай има винт за натягане.
              За твое сведение и доста военни и товарни машини са на торсиони.
              Ето такова мнение ми трябваше, мерси

              Моля, не ми се сърдете, че така говоря за торсионите, не съм запознат, за това питам, отделно като собственик на Рено съм леко наплашен. Значи в случая няма от какво да се страхувам

              Коментар


              • #8
                От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                - Витара
                - Паджеро
                - Фронтера
                - Фероза
                - Терано
                - 4runner
                - Hilux (не съм сигурен)

                +още доста, ама какъв е смисъла да ги изборяване, като с бегъл поглед се вижда.

                Да, изморяват се.... след 20 години експлоатация. Точно като ресорите и точно като пружините. А подложките под изморена пружина са по-лошо решение от натягане на джипов торсион. Ресорите пък като се изморят се чупят доста по-често от изморен торсион. Едно нещо като се измори се сменя. При джиповете дори са на съизмерими цени с пружини и ресори.

                За пореден път ти казвам - не сравнявай френска кола с джип. Няма никакво място за сравнение.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                  Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                  Значи при джиповете не е толкова фатално за здравината това, че има торсион... Дано е така ...
                  Не е фатално. Друг въпрос е, в какво състояние ще са торсионите на конкретния екземпляр, но това същото важи и за "нормалните" пружини. Един минус на торсионите е, че са по-скъпи от чифт пружини.

                  А, ако толкова системно си товарите колите с по много килограми, защо не помислиш за пикап. Вярно, че и при тях има торсиони, но ресьорите отзад поемат повече товар. Все пак, те за това са направени.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                    Доста интересен предразсъдък.
                    Ела на събора в СЗ да видиш няколко джипки с презацепени торсиони, пък после попитай собствениците колко им е бръкнало в портфейла и колко често се чупят. Къде и как се карат джипките въобще няма да споменавам, само ще "намекна", че думата "асфалт" обикновено не фигурира в уравнението

                    Вземи си УАЗ-буханка, гарантирано няма торсиони, пък има и място за товарене. Пък и нали руските коли носели на всичко ...
                    Последно редактирано от tef4o; 12-01-11, 10:04. Причина: правопис
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                      Имам два джипа с торсиони (Исузу Трупър 86г и ПаджероII 93г.) И на двете торсионите с нищо не напомнят присъствието си а особено едната кола е на МНОГО години и километри, доста от които в хард режим.
                      Ресорите отзад са поомекннали а торсионите не са мръднали ФАКТ
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                        Какво Рено караш, че си намразил толкова торсионите? На баща ми 19-ката е на над 200 хил. км. и проблем не е усетен, а се случва да се товари като пикап, не ежедневно но се случва.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                          Дзверо от аватара и той е с торсиони отпред. Взех го на 100000. При мен изкара още 300000. Пренесе една вила до гората и се ползваше почти като джип.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                            Е, не е съвсем коректно да обобщавам - но факт е, че задните мостове на франсетата не са толкова дуракоустойчиви колкото на другите коли(може би "практически-леко-недомислени"))). Колегата batececo го разбирам напълно))).. НО, както ти казаха колегите това при "джипките" не важи..така че споко.. По-нататъшни коментари и терзания са излишни...
                            Последно редактирано от Totko; 12-01-11, 13:05. Причина: правопис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Какво Рено караш, че си намразил толкова торсионите? На баща ми 19-ката е на над 200 хил. км. и проблем не е усетен, а се случва да се товари като пикап, не ежедневно но се случва.
                              Написал съм в подписа - Рено Сценик 1998-ма с най-не-сполучливия мотор на Рено - К7М (1,6е - 8 клапана) - върви вече 15 000 км с микропукнатина в блока и вкарва по малко масълце в антифриза - смяна на гарн. на глава не помогна (поне ми смазва водната помпа) но това е дуга тема - да не отклоняваме, че там мъката е голяма... Не съм имал проблеми с торсиона, но чета за 19-ки над 15 години доста хора поне са ги презацепили, някои направо сменят.

                              Разбрах това което ме интересува, а именно, че торсионите на джиповете са доста по-здрави и рядко дават дефекти и това е последното нещо, за което ще мисля ако имам късмета да сменя Рендака с джипонка Продължавам да се образовам в различните под-раздели Много хубав форум и на много високо ниво!

                              Благодаря на всички за отговорите, изясниха ми се нещата, нямам повече въпроси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X