Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    а иначе, торсиони имат и танковете.
    Точно така!
    И мога да добавя,понеже по-горе в темата бяха засегнати френски автомобили,задни мостове и др.........
    Ами ако имаш развалени зъби-не е защото са калпави,а защото не ходиш на зъболекар редовно............
    Ако задния мост на френската ти кола е прецакан,не е защото е калпав,а защото не си
    сменил едни лагери и втулки.
    Ако за 80 000 км не успееш да смениш едни лагери за 200-300лв не си взимай кола
    Няма лоши марки,има лоши стопани
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • #32
      От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
      ...
      Ако за 80 000 км не успееш да смениш едни лагери за 200-300лв не си взимай кола
      Няма лоши марки,има лоши стопани
      Интересно защо други марки изкарват по 200000 без да се сменят "едни лагери за 200-300лв"...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
        Ами ако имаш развалени зъби-не е защото са калпави,а защото не ходиш на зъболекар редовно............
        Не е по темата, ама това съвсем не е така. Аз съм се преходил на зъбари и от 15г. съм със цялостна металокерамика.
        Булка ми е с 1 пломба. Брат и няма и една.
        Та си е до ген

        Коментар


        • #34
          От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Интересно защо други марки изкарват по 200000 без да се сменят "едни лагери за 200-300лв"...
          Технически грамотен си и сам можеш да си отговориш на този въпрос
          За по-комфортната возия се плаща
          Ти даваш едни пари за подръжка,
          чичото с ладата дава други,
          а онзи с S класата,трети
          Въпрос на избор и възможностти
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #35
            От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            Точно така!
            И мога да добавя,понеже по-горе в темата бяха засегнати френски автомобили,задни мостове и др.........
            Ами ако имаш развалени зъби-не е защото са калпави,а защото не ходиш на зъболекар редовно............
            Ако задния мост на френската ти кола е прецакан,не е защото е калпав,а защото не си
            сменил едни лагери и втулки.
            Ако за 80 000 км не успееш да смениш едни лагери за 200-300лв не си взимай кола
            Няма лоши марки,има лоши стопани
            Категорично съм несъгласен с това. На повечето автомобили не се налага нищо по тази част. При споменатите се стига до смяна на целия мост. А смяната на иглените лагери е толкова трудоемка, че демотивира повечето собственици.
            За light duty ремарке стават, но за кола си е беля. И проблемът не е в торсионите а във френските такива.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

              Абсолютно вярно. Достатъчно е да се поровиш в Пежо, Ситроен, Рено форумите..както у нас така и в чужбина.. Във френските даже има много готини туториали, като как да се справиш сам.. ии..абе работа за много напреднали майстори...))). Но все едно - не е проблема в торсионите като такива, както е казал и колегата по-горе. Приемаме, че "не френските" не създават такива неприятности и колегата вече да почне да пита в друга тема: "Парттайм или фултайм?".. "Бензин или дизел?"..ии..така..)))

              Коментар


              • #37
                От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                Технически грамотен си и сам можеш да си отговориш на този въпрос
                За по-комфортната возия се плаща
                Ти даваш едни пари за подръжка,
                чичото с ладата дава други,
                а онзи с S класата,трети
                Въпрос на избор и възможностти
                С какво точно лагерите допринасят за по-мека возия? И не, далеч не само днешните рено и S класа имат мека возия. Имат я и мерцедесите на по 20 години, които, за ралика от днешните, не се правят през ден.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                  Доста се изписа в тази тема за "проблема ..... във...всички...френски торсиони", като цяло, без да се прави разлика в марки /Renault, Peugeot/ или модели /Renault 19; Megane; Scenic или Peugeot 206, 305/, както и дали конструкцията е торсион с два или четири торсионни пръта и т.н. Не зная колко от пишещите против торсионите по принцип, имат изобщо някакъв опит в експлоатацията и поддръжката на автомобили с такова окачване. Аз лично в продължение на повече от 12 години съм притежавал и поддържал три поредни автомобила Renault /Renault 19-1.9D; Megane1.9 dTi; Scenic1.9dCi/, и трите с торсиони. В продължение на всичките тези години не съм имал каквито и да било проблеми или ремонти с това окачване при Renault. На 19-ката и на Megane окачването беше с два торсионни пръта, а на Scenic-а с четири. Все си мисля, че ако всички френски торсиони бяха "толкова калпави", все щеше да се прояви някакъв проблем за тези години и километри, през които съм карал тези коли. Ако торсионното окачване е направено както трябва и лагерите са поставни така, че защитния гумен пръстен ги пази добре и вътре не прониква вода, то това окачване е дълготрайно и служи доста дълго време, без каквито и да било проблеми. За съжаление при мостовете на Peugeot /309, 206/ точно това прахо и влагозащитно гумено уплътнение се поврежда и вследствие на проникване на вода и прах в игления лагер се износва лагеруващата повърхност в моста. В резултат на това се налагат прословутите "скъпи" и "тежки" ремонти, откъдето се е наложило и мнението, че всичко що е с торсион и е не дай боже френско, е калпаво. Да, ако вземеш 15 - 20 годишен автомобил на над 300 или повече хиляди км, чийто ресурс е заминал тотално и които се карат без каквато и да било поддръжка, като редовно се товарят "като за последно" то неминуемо, рано или късно нещо ще се повреди и ще се наложи ремонт. Но това все още не значи, че такова окачване е проблемно по принцип. Да не забравяме, ремонти се налагат и при другите видове окачвания, както при тези със спирални пружини, така и при тези с ресьори. И там често се налага да се сменят гумено-метални втулки по носачите, стабилизиращите щанги, в точките на захват на ресьорите и т.н. Ще ми се, когато пишем толкова крайни и категорични мнения, то това да е подкрепено с конкретни данни и опит, както и да бъдем все пак по-обективни. Поздрави!
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                    Разликата между Рено и Пежо-Ситроен не е принципна разлика в окачването, а по-скоро в някои нюанси. Без да се впускаме в подробности - При Пежо-Ситроен иглените лагери са "по-навън", очевидно се товарят повече в случаите, за които е обяснил много добре колегата Алекс Маринов и затова се трошат те (всъщност външния), а торсионите устискват. При Реното е обратното - лагерите са "по-навътре" в тръбата и като се стигне до колизия - трошат се торсионите... Сега статистически: като че ли задното окачване на Рено е по-дуракоустойчиво от това на Пежо-Ситроен... Друг е въпроса, че има достатъчно модели автомобили които и на 300 и на 500 че и нагоре хиляди км. нямат "такива" проблеми със задния мост. Това, че ще смениш тампон - голяма работа. На франсетата - първо се случва много по-често, по-трудоемко е и е опасно. Ако не си в час "да му трепериш" на задния мост може с изненада да установиш, че задната гума пуши и се подпира с горната си част в подкалника като пияница на тараба.. Отделно антикорозионното покритие на подкалника се сваля перфектно и лъщи на ламарина)))..По-нататъшното движение "да се прибереш", в частност може да завърши с разпукване на въпросната гума като кейк .. Счупването на торсион на Рено звучи леко като изстрел..))) за ужас на жените шофьори..)). Даа - трябва да се следи, да се гледа и т.н. Така де - точно в това е и разликата с др. автомобили. Караш и дори и да се разхлопа нещо след половин милион км. кво ти пука..)))

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                      Заядохте се с френските леки коли, което е интересно само по себе си като дискусия, но честно казано, не виждам каква е връзката между задния мост на едно Пежо 405 (примерно) с предния мост на една Тойота 4рънър (пак примерно)?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                        Няма прилика между 4рънъра и 405. Баш на 405 съм сменял целия мост по случай случката ))
                        Френските и италианските коли изобщо не са лоши. Проблемът е че ние искаме да ги караме много след проектния им ресурс, при абсурдни пътни условия и при абсурдна поддръжка.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                          Знам, че няма, карал съм и двете и съм ги поддържал. Тъкмо това ми беше мисълта - малко е некоректно да се смесват, още по-некоректно е да се правят заключения за едното на базата на другото.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Знам, че няма, карал съм и двете и съм ги поддържал. Тъкмо това ми беше мисълта - малко е некоректно да се смесват, още по-некоректно е да се правят заключения за едното на базата на другото.
                            Нали цялата работа от там тръгна - питащия в настоящата тема нещеше торсиони на джипа си, щото на френските коли били проблемни.

                            Е, при джиповете не са проблемни, даже напротив.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                              Ясно де, както вече казах - разбрах, съгласих се, не споря

                              Иначе с Реното за 2 години и половина и около 30-35000 км не съм имал никакви проблеми с торсиона до сега, но все пак, не искам да имам кола с френски торсион Колегата с пежо 306 даде над 300 лева за профилактичен ремонт на някакви иглени лагери... та така. Стана ми ясно, че на джиповете това е последното нещо, което се разваля и което трябва да гледам при покупка, благодаря на всички, доста изчерпателна информация се събра от всички мнения
                              Благодаря Ви

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Нали цялата работа от там тръгна - питащия в настоящата тема нещеше торсиони на джипа си, щото на френските коли били проблемни.

                                Е, при джиповете не са проблемни, даже напротив.
                                Като го казваш това се сещам, че на баща ми на Трабанта двигателят изкара само 100 000 км и клекна за основен ремонт. В този дух на мисли не искам джип с ДВГ, щото на Трабанта двигателя много се троши ...

                                Съжалявам за спама, ама цялата тема още от самото начало тръгна много неправилно. Сравняваме телешко месо със сливи, понеже и двете се водят храна
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X