Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

    И Кията не я мисли. На пружини е, че и с рама.

    Коментар


    • #17
      От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

      Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
      ....Помагайте ...
      Телефона ми е в подписа, звънкаш и идваш, и ще си клюкаме за "жипки" (имам и 1-2-3 наживо)
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

        Колеги не разбрах Витарата като не е на тросион какво и се чупи по предното окачване че не се сещам?
        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
        "Mud Angels" Stara Zagora

        Коментар


        • #19
          От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

          Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
          Колеги не разбрах Витарата като не е на тросион какво и се чупи по предното окачване че не се сещам?
          Е нищо ли не и се чупи?
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #20
            От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

            Ем по предното окачване кое и през колко време?
            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
            "Mud Angels" Stara Zagora

            Коментар


            • #21
              От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

              Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
              Е нищо ли не и се чупи?
              Ако не се заиграваш с лифтове и прекалено големи гуми - нищо сериозно. Сменяш маншони, като ги скъсаш в клоните, сменяш амортисьори, като има дойде времето, такива неща. Ако прекаляваш с офроуда, след 15тина години се налага да се сменят и шарнирите на носачите, ама какво да се прави...
              Спирам със спама.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Ако прекаляваш с офроуда, след 15тина години се налага да се сменят и шарнирите на носачите, ама какво да се прави... .
                15 - ТИНА ГОДИНИ. и то ако прекалява с оффроуда !!?? Аз мойте шарнири ги сменям всяка година,пък не прекалявам с оффроуда(поне аз така си мисля)
                Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                Коментар


                • #23
                  От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                  Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                  Колеги не разбрах Витарата като не е на тросион какво и се чупи по предното окачване че не се сещам?
                  Изпадат и пружините по калищаците. А и счупен шарнир не е като да не сме виждали. Някои колеги реват и от лагери.

                  ...с което не казвам че е кекава. То няма нещо, дето да не се чупи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                    Чупят масово карета и предни диференцияли.Шарнири,кормилни щанги и накрайници.Понякога и предни амортисьори и лагери на главината.Отзад А-рамото обикновено излиза от шарнира и моста ходи където си иска.Това достатъчно ли е?
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                      Леле... че Витарата не е точно джип - не е. Ама ако ви слуша човек, може да си помисли, че се ломи през 50 метра ... 'айде няма нужда, а?
                      Това, че масово се карат коли на по 20+ години, които никога не са видели никаква поддръжка, но пък за сметка на това са също толкова масово с какви ли не измислени лифтове и каквито попаднали гуми, за фланци даже няма да споменавам - еми да, чупят се.
                      Интересно, що моите карета не се чупят? И не ми излизат пружините? И не ми се измъква А-рамото? Не е като да не я изкарвам от гаража
                      За предния диф си мълча - трошен е веднъж, ама и то е от глупост и недоглеждане.

                      Всъщност, горното се отнася за практически всички подобни жипки. Преклонна възраст, никакво обслъжване и безграничен мундарлък. В сравнение с това, конструктивните особености са направо нищо и половина.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        ...Интересно, що моите карета не се чупят? И не ми излизат пружините? И не ми се измъква А-рамото? Не е като да не я изкарвам от гаража ...
                        Не се обиждай,ама тя толкова е и подготвена за гората.Не се чупи,ама и минава... от никъде.Не знам защо,някои го приемат като лична обида,при описване на слабостите на джипката която той кара...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                          Отплеснахме яко темата от началния въпрос...

                          Не става въпрос за обиди. Подготвена за гората? факт е, че досега съм се връщал само веднъж. Мога да ти покажа мястото, пък ти да ми кажеш колко точно трябва да е подготвено нещо, че да мине от там и то в 11 вечерта, соло, на около 150 километра от къщи, на 15 от най-близкото село и -10 навън.
                          Дай да не бъркаме подготовката за гората с кефа да си натопорчиш машинката.
                          Много се радвам на това, което сте сътворили от Кия-та и ще излъжа, ако кажа, че не са ми минавали подобни идеи. Засега обаче, Витарата ми върши работа в тоя си вид (тоест - близко до заводския). На пролет я чакат малко по-големи гуми (ключовата дума е "малко") и съвсем лек лифт на окачването. Толкова, колкото да не започне да троши карета през седмица и да мисля постоянно дали предния диф ще стане на кайма. А и да не се налага да умувам как да докарам още 20-30 кончета от някъде. Казвам го, за да е ясно къде според мен е разумната граница на тунинга.
                          От там нататък - може всичко. Но и сам знаеш, че или трябва да се получи принципно нов автомобил (както при теб), или половината кола става консуматив. Не, че едното изключва другото
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                            Бате Цецо, бете Цецо ...

                            Тая тема прилича на оная приказка:

                            "-Ти ял ли си риба?
                            - Аме не съм, ама бате ходил на панаир и гледал един как яде. Та било много вкусно!"

                            Аз понеже карам и поддържам вече четвърто Рено имам все пак някакво наблюдение върху задните торсионни окачвания на марката. Е, аз не съм имал проблем с нито един торсион на колите си. Единствените части които съм сменял по задното окачване са амортисьори и тампони на моста. Нито един торсион не съм чупил или ми е скърцал. Първата ми 19-ка вече е на 320 000 (вероятно нереални) и торсионите са си все още здрави. Не че във форума на Рено няма и такива случаи. Напротив - има, ама не по-малко са счупените или омекнали пружини и ресори.

                            Не мога да разбера какво му е лошото за един час да си повдигнеш Реното с няколко сантиметра, например ако ще слагаш метан. Спокойно, ако не се престараваш няма да се счупи. Или пък на Фронтерата с няколко оборота с ключа да получиш приличен лифт, вместо да правиш подложки на пружината или да купуваш нови пружини.

                            Цялата история с торсионите идва от Монтьорския фолклор. От тия които повече от Голф не барат, и то двойка, че тройката вече е много сложна. На първата ми 19-ка като отидох да ми сменят тампоните на задния мост, в няколко сервиза директно ми отказаха, а в останалите искаха 150-200 лв, защото се свалял целия мост. Аз си купих 2 тампона по 10 лв и за един ден си ги смених сам без да свалям моста. Естествено с четене на форума и съвети от колеги.

                            За здравината - всичко е въпрос на изчисление на конструкторите. Японските конструктори определено знаят как да смятат. Пак като сложиш факта че сума ти военна техника и тя е на торсиони ...
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              - Фероза
                              - Терано
                              - 4runner
                              - Hilux (не съм сигурен)

                              .
                              ХЮНДАЙ ТЕРАКАН !!!!!!
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кои джипове имат торсиони и кои нямат?

                                Всъщност, темата отива към тази:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=17757

                                а иначе, торсиони имат и танковете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X