Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

    Здравейте, тук скова студ и ние решихме да избягаме на юг за няколко дена около коледа и нова година. Дестинацията е Key West. Най-южната точка на континентална Северна Америка. По-близо до Куба, отколкото до Маями. Тук всички пътища свършват… или започват. Зависи от гледната точка.
    През 1905 г. Хенри Флагър и Джон Рокфелер оповестяват намеренията си да построят железен път, свързващ Маями с острова. Осъществяването на проекта отнема 7 години и струва над 125 млн. долара. Построени са над 40 моста. Най-дългият от тях е 7 мили. Живописен презокеански път, днес само за автомобили.
    Нормално като за техните пътища, пътуването мина безпроблемно и леко, беше малко студено първите 2 дена - 51-54F, което е 10-12C в допълнение с вятър и влага, не е най-приятното време за мотор.

    Маршрутът:


    Аз карам Harley Davidson Sportster 1200, а Дъг - 1942 г. Harley Davidson Knucklehead - класика.
    Тук сме се загубили и ни е студено



    А тука пробвахме да видим колко мили ще мине нъкълхеда с един резервоар, отговора е 91 мили, за по-сигурно проверихме два пъти, за подробности питайте задкормилното устройство



    Докато чакам бензина да дойде, фотографствам:





    Някъде на сред нищото, умрели от студ и сме спрели да се постоплим на слънцето (Кире, на тъпата магистрала 27 сме)



    Спряхме за нощувка в Pembroke Pines.



    На следващия ден отново студ, не си играем на нинджи



    а тук се вижда как започна да ми се разпада моторетката, Харлей е все пак



    и тече масло повече от класиката на Дъг:



    Поради задръстване спираме за почивка в Исламорада:



    Това е в арт центъра в Исламорада, дъска за арт изяви, аз не съм много артистична личност, но пък трябваше да напиша от къде съм

    Прикачени файлове
    Последно редактирано от giorgio; 12-01-11, 08:47.

  • #2
    От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

    Спряхме в Маратон (един от островите) за обяд в типичен мексикански ресторант, не ме питайте какво ядох, вкусно беше, някаква тостада, нищо не разпознах от менюто, а Дъг както винаги трябва да е различен си поръча кубинска манжа:



    Мексиканска газирана напитка, много освежаваща. Според мен трябва да назначат тази рок звезда да ги рекламира, ще убият Кока Кола :-)



    На един от много мостове между островите:



    Най-накрая Key West, пристигнахме точно навреме да хванем известния залез:



    Сутрешно кафенце в хотела, извадихме голям късмет, пристигнахме към 7 вечерта, нямахме никакви резервации, нито за къмпинг, нито за хотел. Резервациите за къмпинзи в този период - коледа и нова година се правят само за 7 дена, няма значение ти колко искаш да стоиш и всичко се плаща предварително и най-евтиното забождане на палатка струва $45 на нощ. Хотелите вървят от $175 нагоре, средна цена $235-300 за нощ. За нас тези суми са малко големи, затова не резервирахме предварително. Попитахме един човек, който презентира пътувания с лодки, той ни даде карта със всички места за спане и Дъг започна да обикаля. Eдин от най-старите хотели, на 1/3та от цената, тук хората предпочитат да изкарат нещо, пред 0$. Манталитет!







    На сутринта тръгнахме на обиколка из градчето, най-стария град на САЩ. Посетихме къщата на Хемингуей:



    Най-южната точка:





    Mile Marker 0:



    Ех, не е лесно за си известен ;-) Хора постоянно снимаха мотора на Дъг и го разпитваха, много се радваха на старата машина - 1942:



    Bye bye Key West!
    Най-дългия мост - 7 мили:



    Новия бизнес на Дъг ;-)



    Кратка почивка, времето се оправи и беше супер за път:



    Отправяме се към град Фламинго. Според инфото в и-нет очаквахме полуразрушен град опразнен от ураганите Уилма и Катрина - 2005г. Описват го като град на духовете, който се намира в резервата Евърглейдс - прерии и блата, тропически климат. Оказа се, че няма и помен останал от разрушенията, всичко изчистено и в момента има туристически информационен център, къмпинги, много места и пътеки за наблюдаване на природата и дивите животни.




























    Последно редактирано от giorgio; 12-01-11, 08:55.

    Коментар


    • #3
      От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

      По пътя към Тами-ями трейл (Tamiami trail) - двулентов път пресичащ блатата на южна Флорида. Името идва от Тампа - Маями.





      Птича инвазия на една бензиностанция:



      За наш късмет в едно от селата на Микосуките (индианско племе населявало южна Флорида) имаше арт фестивал.



      Присъствахме на демонстрация с алигатори:









      Как му се радва алигатора тука:



      Тая му беше щастливата ръка днес, след толкова много шоута все още не я беше загубил...:-) Не пробвайте в къщи!



      А това му е и щастливата глава :-)



      Лек маркетингов трик - тотемите са били в Аляска, но явно микосуките са сметнали, че ще могат да впечетлят посетителите, ако и те строят еидн:



      На пазар:



      И разбира се танци:



      А това е блатно бъги, много исках да се повозя, ама не намерихме някой да предлага услугата, но има такива:



      Спираме в Евърглейдс сити, където ще нощуваме. Пробвах жабешки бутчета и паниран алигатор. Алигатора е супер, ама жабите не ме впечетлиха - много як блатен вкус.



      На мотелския паркинг леко нарушихме изискванията от табелата - понакапахме, какво да се прави, харлетата имат уникална система за смяна на маслото


      Последно редактирано от giorgio; 12-01-11, 09:00.

      Коментар


      • #4
        От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

        Поли, само две думи мога да кажа : БЛАЗЕ ВИ! Поздрави на Дъг.

        Коментар


        • #5
          От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

          Ето на това му се казва: "приятна утринна изненада" .
          Чудесен репортаж с много неща, които не знаех за Флорида и страхотни снимки.
          Тази си я изкопирах за личната колекция.

          Благодаря !
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 12-01-11, 08:20.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

            Поли имай милост....и на нас ни се кара....,много хубаво сутрешно кафе...
            Благодаря!!!

            Поздрави,
            търся си подписа....

            Коментар


            • #7
              От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

              Браво Поли, най после пътепис за четене със сутрешното кафе. Бях забравил какво е
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                Готино!!! Никога не съм си представял Щатите така...Поздрави на Дъг. Пак е изкарал уникална моторетка!
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                  Чудна история,
                  голямото зимно четене за мен започна
                  Много приятно, благодаря Поли.
                  Така хем човек си мисли, че сезона никога на свършва. Ей на- карате си
                  Абе много алигатори в тая Америка ...
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                    Чудесен репорт, Поли ! Поздравления !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                      Поли, благодарности за хубавото четиво.

                      Димо - за теб трябва да започне голямото зимно писане и публикуване, а за нас голямото зимно четене. Сигурно и на Поли ще е интересно да прочете за твоето пътуване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                        Диво! Красиво! Дъг! ... Хареса ми, много... Благодаря ти.

                        П.п. Резервоара на Дъг, колко литра събира.... ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                          Хей, има още. :-) Ще допиша скоро.
                          Оооо да, Бойко, благодаря за напомнянето, аз гледах презентацията на Димо, но ще се зарадвам много да имам възможността да прочета с подробности, освен това имаме бъдещ пътуващ в тази посока, та ще чета и ще превеждам.
                          Димо, имам още алигатори да покажа, даже и как се преследват.
                          А резервоара на Дъг побира точно 91 мили или ако е в Европа - 145.6 км. ;-) - така отговори Дъг.:-) Иначе е 2 галона.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                            Hey Guys!
                            I hope you are all doing good, as its warmer in Bulgaria than in Alabama!!!

                            The pictures will get better soon......

                            Doug

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mile marker 0 или кратка разходка до най-южната точка на САЩ

                              Първоначално публикуван от Motosapiens Преглед на мнение
                              Хей, има още. :-) ....
                              А резервоара на Дъг побира точно 91 мили или ако е в Европа - 145.6 км. ;-) - така отговори Дъг.:-) Иначе е 2 галона.
                              Ее? С 7.5литра - 145км? ~5л./100км ?? Не разбирам от мАтори, ама за тоя дЗвяр възможно ли е това?!


                              ....Чакакме, чакаме...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X