Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зима в Алабама

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зима в Алабама

    Ето как зимата ни изненада, в това иначе топло според плановете място. Рекорден студ - 32F = 0C и рекордна снежна покривка - 8 инча. Всички училища, бизнеси и офиси затворени. Цели пътища отцепени и затворени (не, не са чували за зимни гуми и вериги ) Хляба и млякото бяха изкупени - незнам защо, сигурно за да си правят млечни сандвичи, докато се крият в къщи, в 3 дневния ужасно дълъг период докато се стопи снега. Ние с Дъг се веселим на околната паника и решихме да се позабавляваме в снега.
    Снежен човек:









    И изкарахме моторетки: Моето първо каране в сняг - аз не паднах, затова пък Дъг се потроши да пада, ама неговото е от лудост, неможе да му се помогне!
    Димо, видя ли че Дъг има ушанки?













    Последно редактирано от giorgio; 12-01-11, 09:27.

  • #2
    От: Зима в Алабама

    Добре ви се е получило.
    Поздрави.
    I am just a simple man.

    Коментар


    • #3
      От: Зима в Алабама

      Първоначално публикуван от Motosapiens Преглед на мнение
      Димо, видя ли че Дъг има ушанки?
      Добре де, няма да пращам

      Аз за вас не се притеснявам, ама алабамците как го понесоха този "катаклизъм"...
      Ужас, сняг, краят на света а
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        От: Зима в Алабама

        Палавници

        Коментар


        • #5
          От: Зима в Алабама

          Интересно. Снежния човек е много забавен. Аз като гледам колко сняг има на тоя равния път, то не трябва зимни гуми, та камо ли вериги... А там на снимката отляво се вижда как ходят пеша по пътя. Това европейско/американския комфорт е страшна работа. Нещо не е ли на ред и хората тотално се спичат... Миналата година имах нещастието да съм в Белгия, когато падна 5 см сняг. Трагедия!
          Имам чувството, че в условията на някакъв природен катаклизъм западните хора не биха могли да оцелеят...
          LZ2NKM

          Коментар


          • #6
            От: Зима в Алабама

            Все още сме сковани, сега пък нямаме толкова сняг, ама пък имаме black ice - като се топи снега и замръзва през нощта, и затова пак нищо няма да работи, защото е много опасно да се кара. :-) Това е, паниката продължава, а ние в петък пак тръгваме на път, но на север и с жипката - по работа. Паникьосани, със свити сърца, мислим да посетим някой интересни места, ще пусна снимки. :-)

            Коментар


            • #7
              От: Зима в Алабама

              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
              ...
              Имам чувството, че в условията на някакъв природен катаклизъм западните хора не биха могли да оцелеят...
              Блажени са вярващите...

              Не знам каква е тази крехка болнава радост ширеща се във форума да се злорадства на най-малкото западно подхлъзване. Репортажчето е от Алабама. Средната годишна температура там е 19 по Целзий. Води се субтропически климат, намира се на географската ширина на Либия, централен Тунис, централен Алжир. За последен път там е валял сняг през 1993та. Как не ги е срам, балъците му с балъци, че не са спецове на сняг и поледица...
              Последно редактирано от Goblin; 12-01-11, 18:45.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Зима в Алабама

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Не знам каква е тази крехка болнава радост ширеща се във форума да се злорадства на най-малкото западно подхлъзване.
                Не злорадствам, а направо критикувам "западния комфорт", явно твърде скъп и крехък. Все пак Дъг може да отиде до магазина с мотора като гледам, нали...?
                LZ2NKM

                Коментар


                • #9
                  От: Зима в Алабама

                  Положението в БГ е същото трагедия стана като заваля 3 санта сняг добре че се стопи вече,така че да им имаме проблемите ний на тези -имаше едно време една песничка "искам да съм негър в щата Алабама"
                  Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                  Интересно. Снежния човек е много забавен. Аз като гледам колко сняг има на тоя равния път, то не трябва зимни гуми, та камо ли вериги... А там на снимката отляво се вижда как ходят пеша по пътя. Това европейско/американския комфорт е страшна работа. Нещо не е ли на ред и хората тотално се спичат... Миналата година имах нещастието да съм в Белгия, когато падна 5 см сняг. Трагедия!
                  Имам чувството, че в условията на някакъв природен катаклизъм западните хора не биха могли да оцелеят...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зима в Алабама

                    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                    ...явно твърде скъп и крехък...
                    Единственото явно е явното ти желание да гледаш нещата през твоите очила. Карай да върви. Алабамци са балами

                    А по северните щати и в Аляска пък направо карат зимен сън от септември до юни. Нафтата им замръзва при два градуса над нулата, да знаеш. И като видят снежинка - сядат в канавката и почват горко да плачат, и така си плачат докато не дойдат пожарникарите да ги стоплят. А пожарникарите пък викат армията. Вдигат ги на ръчички, носят ги у тях си, завиват ги с одеалце и им пеят приспивна песничка да нанкат. И така - до юни месец. Тъпи западняци, еййй )
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зима в Алабама

                      Малка температурна закачка с автомобилни елементи Сигурно я знаете, но все пак...

                      + 20о С – Гърците си обличат пуловерите (ако ги намерят).

                      + 15о С – Хавайците си включват отоплението (ако го имат).

                      + 10о С - Американците ги тресе. Руснаците садят краставици в овощните градини.

                      + 5о С – Вие можете да видите дъха си. Италианските автомобили не запалват. Норвежците тръгват да се къпят. Руснаците пътуват с отворени прозорци.

                      0о С – В Америка замръзва водата. В Русия водата се сгъстява.

                      - 5о С – Френските автомобили не запалват.

                      - 10о С – Вие планирате отпуск в Австралия.

                      - 15о С – Котката настоява да спи в леглото Ви. Норвежците си обличат пуловерите.

                      - 17.9о С – В Ню-Йорк собствениците на сгради включват отоплението. Руснаците за последен път за сезона излизат на пикник.

                      - 20о С – Американските автомобили не запалват. На Аляска си обличат тенис-фланелките.

                      - 25о С – Немските автомобили не запалват. Хавайците са измрели.

                      - 30о С Политиците започват да говорят за бездомните. Котката настоява да спи във Вашата пижама.

                      - 35о С Прекалено студено е за да се мисли. Японските автомобили престават да запалват.

                      - 40о С Вие планирате двуседмична гореща вана. Шведските автомобили не запалват.

                      - 42о С В Европа транспорта не функционира. В Русия ядат сладолед на улицата.

                      - 45о С Гърците са измрели. Политиците реално правят някои неща за бездомните.

                      - 50о С Клепачите Ви замръзват когато мигате. В Аляска затварят прозорчето в банята.

                      - 60о С Белите мечки тръгват на юг.

                      - 70о С Финландските специални части евакуират Дядо Коледа от Лапландия. Руснаците си слагат ушанки.

                      - 80о С Замръзва етиловия спирт. Руснаците са в лошо настроение и ругаят "Студено е да го е.."

                      - 273о С Абсолютната нула. Спира движението на атомите. В католическия ад замръзват дяволите. Руския национален футболен отбор става световен шампион.
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X