Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загряване около лоста на ръчната спирачка... (Фероза 1992, 1,6 бензин)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загряване около лоста на ръчната спирачка... (Фероза 1992, 1,6 бензин)

    Здравейте,

    Автомобила е Д. Фероза 1992, 1,6 бензин.

    Забелязах, че при каране с по-висока скорост 70-100 КМ/ч има греене около лоста на ръчната спирачка, самият лост също е топъл, това да не би да означава, че ми грее раздатката, тя не се ли намира точно отдолу, това нормално ли е ?

    И втори въпрос, може да прозвучи тъпо но от къде идва шума около задния мост на джипа, всякаш има движещи се части там ( говоря когато джипа е запален и е спрян на място и аз съм отвън колата ) да не би да има някакви джаджи на ауспуха да пречистват газовете или не зная но ми е странно, че не знам от къде идва звука ?

    Поздрави
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Re: Загряване около лоста на ръчната спирачка...

    Масло в скоростите има ли.

    Коментар


    • #3
      Re: Загряване около лоста на ръчната спирачка...

      Минах специално във Велинграда през серзиз и ги накарах да проверят точно това, казаха - раздатка, скорости и преден диф имат масло, а задния диф не можаха да развият пробката и там ще е мъка при сменянето.

      А относно шума от задната част на джипката - оказа се, че Ферозата с инжекция има горивна помпа точно до резервоара и тя шуми най-вероятно...

      Поздрави
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        Re: Загряване около лоста на ръчната спирачка...

        Около нишата на трансмисията най-вероятно минават тръбите на изпускателния тракт, при лостовете има дупки в пода и там се слага някаква топлоизолация, именно, за да се предотврати описания от теб ефект. Въпросната изолация сигурно липсва в твоя случай.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          Re: Загряване около лоста на ръчната спирачка...

          повечето автомобили имат (или би трябвало) едно тънко ламаринено листче (thеrmo shield) поставено между изпускателните тръби и купето именно с цел да не ти грее пода. но по някое време то просто пада или механиците го изхвърлят и тогава почва да ти загрява пода на различни места - зависи къде тръбите са най близко до купето.
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #6
            Re: Загряване около лоста на ръчната спирачка... (Фероза 1992, 1,6 бензин)

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            ........от къде идва шума около задния мост на джипа, всякаш има движещи се части там ( говоря когато джипа е запален и е спрян на място и аз съм отвън колата ) да не би да има някакви джаджи на ауспуха да пречистват газовете или не зная но ми е странно, че не знам от къде идва звука ?

            Поздрави
            Този "шум", който се чува отзад и е доста характерен, е от бензиновата помпа. Няма страшно - при всички Ферози с injection се чува.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X