Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стрелба в гора или храсти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стрелба в гора или храсти?

    Различни случаи...

    Стрелба с карабина с експанзивен куршум близва дърво и го отнема, а прасето е на метър от дървото..

    Стрелба с 13 нули в храсталак - всичките нули загнездени в клонките..

    Май единственото що годе ефективно средство си е бренекето.. Брутално..

    Хънтър не се хаби, "план Б" е пустия калашник, ама единственно заради бойните патрони, които незаконно сте придобили и нарушавате нормативите!
    Последно редактирано от Volk; 10-01-11, 20:39.

  • #2
    От: Стрелба в гора или храсти?

    Първо в храсталаци не се стреля,щото стават невероятни рикошети.Стреля се по ясно видима цел/щото има черни кучета и туристки с черни якета-действителен случай/.Второ -да се сравняват 13/0,гладкоцевни куршуми и карабинни муниции е несериозно или непознаване на материята.Най-лесния начин да изтървеш дори и ранено прасе е да го гръмнеш с 13/0.Може да бяга 4-5 км,а може и въобще да не са пробили хрущялната броня/личен негативен опит/.В съвременното оръжестроене има две тенденции-малки калибри+големи скорости и увеличаване на калибъра с което пада скоростта.В момента първата е модерна.Да не говорим,че за лов на едър дивеч само в България са разрешени съчми,може би по социални индикации и заради слабата стрелкова подготовка/в Швеция не получаваш разрешение да ловуваш за сезона, ако не минеш през стрелбището/А пък Динамит Нобел в един каталог за патрони прочетох,че имат карабинни такива за стрелба по панички!!! Докато класическото Бренеке е морално остаряло поради факта ,че то е възприето за употреба по време на димните барути при които скоростта на възпламеняване е ниска.Сега се залага на подкалибрените куршуми/плюсове-по-висока начална дулна скорост и оттам енергия и възможност за стабилизация на полета с нарези в цевта за по-високо разстояние/.Така ,че съм твърдо за карабина при едър лов,която е с подходяща амуниция.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Стрелба в гора или храсти?

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Така ,че съм твърдо за карабина при едър лов,която е с подходяща амуниция.
      Конкретизирам - лов на диви свине. Каквото и муниция да ползваш, изстрел с карабина, хеле пък с оптика по бягащи прасета, които се появяват за няколко милисекунди в отрит участък от един метър, ще бъде безсмислен, да не кажа невъзможен, поради физическата невъзможност въобще да вдигнеш оръжието! Приема се че туристките не тичат в храсталаци, подгонени от лаещи кучета и не трошат клони като БТР !

      Подценяваш 13 нули, особенно когато става въпрос за светкавична стрелба! А подкалибрените бренекета са добри, но трябва да ти излезе някъде като на сцена, да му свирнеш, да спре и да се ослуша и тогава да думнеш..

      Като каза малки калибри и високи скорости - това е била основната причина американците във Виетнам да са завиждали за калашника!

      Защото техния куршум е рикоширал от листо, а за калашника знаем от опит, че си минава през дърво и убива криещият се зад него!

      Коментар


      • #4
        От: Стрелба в гора или храсти?

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Конкретизирам - лов на диви свине. Каквото и муниция да ползваш, изстрел с карабина, хеле пък с оптика по бягащи прасета, които се появяват за няколко милисекунди в отрит участък от един метър, ще бъде безсмислен, да не кажа невъзможен, поради физическата невъзможност въобще да вдигнеш оръжието! Приема се че туристките не тичат в храсталаци, подгонени от лаещи кучета и не трошат клони като БТР !

        Подценяваш 13 нули, особенно когато става въпрос за светкавична стрелба! А подкалибрените бренекета са добри, но трябва да ти излезе някъде като на сцена, да му свирнеш, да спре и да се ослуша и тогава да думнеш..

        Като каза малки калибри и високи скорости - това е била основната причина американците във Виетнам да са завиждали за калашника!

        Защото техния куршум е рикоширал от листо, а за калашника знаем от опит, че си минава през дърво и убива криещият се зад него!
        Изрично подчертах подходяща муниция.Не може да се стреля по 200 кг прасе на 100 метра с 7,62Х39 защото е 1800 джаула начална дулна енергия.Има едно просто емпирично правило Е/10=кг.на животното което искаш да спреш.По отношение на стрелбата по движещи се мишени,с карабина е по лесно заради по малкото предварение което се дава-просто е въпрос на тренинг.Другата хипотеза за прасе на един метър е много смешна и няма да коментирам,защото не ми се е случвало освен в случаите когато съм го убивал в някоя кочина с пищова.Иначе когато съм на някое гъсто место в гората свалям оптиката и работя по открити мерни прибори,но дори тогава гледам да мигрирам и да застана на открито и до някое дърво.Тя идеята на целия лов е издебване и надхитряване на дивеча от страна на ловеца,а не обратното.Иначе работя със 7Х64 ЧЗ,4000 джаула,болт екшън,оптика Цайс Йена 4Х32 и добре се представям и по бягащи чакали даже-доказано и обещано.П.С.освен туристки/действителен случай завършил летално/,има берящи гъби цигани ,дърворезачи и вся остальная .....
        Последно редактирано от mihov_1969; 12-01-11, 11:06.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Стрелба в гора или храсти?

          Всички ловци знаят (надявам се) какво е необходимо при изстрел: безопасност и ефективност. Най-близо до тези изисквания са ловните муниции за карабини и гладкоцевните куршуми, които при попадение в твърд предмет се разрушават и не рикошират. Сферичните куршуми, тези с твърд сърдечник и дремките могат да рикушират по няколко пъти, почти без загуба на енергия и са твърде опасни, особено при стрелба в замръзнала букова гора.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Стрелба в гора или храсти?

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Различни случаи...

            Стрелба с карабина с експанзивен куршум близва дърво и го отнема, а прасето е на метър от дървото..

            Стрелба с 13 нули в храсталак - всичките нули загнездени в клонките..

            Май единственото що годе ефективно средство си е бренекето.. Брутално..

            Хънтър не се хаби, "план Б" е пустия калашник, ама единственно заради бойните патрони, които незаконно сте придобили и нарушавате нормативите!
            Няма начин да не се "похабим" малко. Грешна ти е като начало постановката. И бренекето близващо дървото също го отнема. Това за 13-те нули в храсталака по-добре да не го беше писал. Къде ти е ЯСНО ВИДИМАТА ЦЕЛ? А "пустия" калашник не е виждал стандартни бойни и аз незнам откога. Причината- работи перфектно с ППУ.За дивото прасе си имам карабини и друго за лов на същото не признавам. И оптики имам но не ги ползвам, един бързомерец на Арсенала ми решава проблемите близо- далеч.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              От: Стрелба в гора или храсти?

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Всички ловци знаят (надявам се) какво е необходимо при изстрел: безопасност и ефективност. Най-близо до тези изисквания са ловните муниции за карабини и гладкоцевните куршуми, които при попадение в твърд предмет се разрушават и не рикошират. Сферичните куршуми, тези с твърд сърдечник и дремките могат да рикушират по няколко пъти, почти без загуба на енергия и са твърде опасни, особено при стрелба в замръзнала букова гора.
              100% съм съгласен.Имахме преди години случай на рикошет на дремки от почти 90 градуса и както с най-голям си ги снарядявах в домашни условия (бях си купил даже помеднени съчми) спрях да ги слагам в помпата и почнах да тъпча в магазина само Ротвайл магнум куршум или Майер,докато я продам.Сега съм на Карабинката да е жива и здрава-имам убито животно на 400 м и други на по близо.Но важното е едно сутрин като се съберем на лова и като се преброим толкова да останем живи и здрави след края на лова,другото е алабалистика.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X