Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топор ( брадва), засега само на руски.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Топор ( брадва), засега само на руски.

    Пусто му руски , някои неща се разбират, ама при толкова изписано ми е трудно .
    А пък и без някоя и друга картинка "въображението" хич не му се работи

    Въртят ми се едни мисли за брадва за цепене, май топор му се вика .
    До сега дървата си ги цепим с обикновена нашенска брадва, ама се чудя тея по-клиновидните дали няма да е по-лесно , че всяка година по около 40 кубика , е не е за ден-два, никои не бърза, правя го когато имам време (пък и баща ми) по ... абе по колто ми се прави ама около час време, че едно че обиновено е след работа, пък по някое време нападат едни мушици дето влизат по всички дупки и са ужасни.

    Та някои/й да сподели от опит разликата голяма ли е ?!?
    Лошото е, че баща ми не пази много много и не ми се засилва да взимам нещо скъпо.

    Ако има и конкретни предложения, няма да е лошо.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #17
      От: Топор ( брадва), засега само на руски.

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      До сега дървата си ги цепим с обикновена нашенска брадва, ама се чудя тея по-клиновидните дали няма да е по-лесно
      Много по-лесно е. Почти няма шанс да се заклини.

      Коментар


      • #18
        От: Топор ( брадва), засега само на руски.

        Добре, ама понеже искам хем ... там това до края, хем другото в рая

        Разглеждам разни такива брадви-топор, някои "маркови" (че вече всичкото марка се от Чайниците с малките ръчички) и някои ми се струват скъпи, та нещо от тея по-долу дали ще е добро (ако случайно някой е имал допир с подобно)


        това е за няма 32лв



        Тази е 22лв

        И намирах разни на Бахо и Хускварна, по-скъпо идват, но пък може да има защо освен ако не им е скъпо името на марката
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #19
          От: Топор ( брадва), засега само на руски.

          Тази от 22лв. на снимката си я купува един комшия, харесала му в магазина, даже мисля че за доста повече пари ми се стори че каза я е купил но се оказа че не става за нищо. това си е китайска отливка като чуковете дето се продаваха за 1 лев и ако чукнеш от страни с тях се чупеха в ушите веднага и не подлежат на никаква заварка, изпробвано. А иначе само ако е за дръжката става, но излиза скъпичка. Скоро я видях хвърлена в гаража им, много тъпа и май са я ползвали за клин, един държи а друг бие по нея с голям чук, ма май и за клин не става щото се беше много размундзила и отгоре и от долу. Бе то си зависи и в какви ръце попада един инструмент, но когато си е калпав то и това му се полага.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #20
            От: Топор ( брадва), засега само на руски.

            При брадвите аз винаги съм имал най-големи проблеми с дръжките - трошах по 2 дръжки на зима. Затова преди години купих брадва Профел със жълта дръжка от фибростъкло, ползвам я вече 15 години и острието е останало на половина и дръжката е бая очукана но още става за цепене! Около 30лв. я купувах навремето. Никога вече не бих си купил брадва с дървена дръжка!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: Топор ( брадва), засега само на руски.

              Дръжка от Hikory пробвал ли си? Не не е специална пластмаса, дърво е. Но само тя е 30 и нагоре лв. Не напразно И Бако, и Сандвик, и Щил, и Хускварна , ползват само такива за брадвите си. И не са правени в Китай. Ама айде приемете, че са от там, за да има оправдание за некупуването на тия скъпи китайски ментаци. Яааа бай Мангал к'ви убави брадви носи у четвъртък на селскио пазар, пък и нашенски, пък и по 5 лв.
              Айде сега да не се засегне някой, ако се засегне да си налее една, пак от същия пазар купувана "гроздова" (спирт, вода , есенция, боя ) отлежала и да се разтуши с един сериал по ьтв.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                Е това е брадва топор лично производство и аз като колегата преди мен имах проблеми с дръжките докато не направих обков с ламарина и засега няма проблеми!Следващата дръжка ще е метална ще вдигна личното тегло на индтрумента!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2569.jpg
Прегледи:1
Размер:245.9 КБ
ID:5384072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2570.jpg
Прегледи:1
Размер:228.9 КБ
ID:5384073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2571.jpg
Прегледи:1
Размер:179.4 КБ
ID:5384074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2572.jpg
Прегледи:1
Размер:228.2 КБ
ID:5384075
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                  Бях пуснал тема. Това е Брадвата! http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=136679

                  Коментар


                  • #24
                    От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                    Сап от тръба не е добро решение. Предава всички вибрации към ръката, и не е никак приятно. Отделно от това-по изискванията за охрана на труда са забранени. Има защо.

                    Относно материала на самите брадви-преди няколко години си бях взел от кауфланд една малка брадвичка с жълта дръжка, за 17 лева. Затъпи се доста бързо, и я дадох на един познат ковач да види дали може да се направи нещо по въпроса, и той я направи перфектно. Закаляна, заточена, с дървена дръжка, сурови клони до 5 см се предаваха най-много на третия удар. Ама я дадох на някого да забива колове на състезанието(преди две години), и вече я нямам... Значи материала си отговаря като за брадва, ама не е обработен както трябва. Та може да се пробва да се направи, ами ако стане?..
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                      Тази мойта от снимката е кръстоска от немски топор и българска селска със заварка,отдолу е изтънена ,за да си закачвам трупите от високо ,заточвам ги преди зимата само!Относно дръжката от тръба за мен не е проблем,това го имам за спорт,приятно занимание по 10куб.на зима не е кой знае какво!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                        А да се включа и аз! Чувал съм, че Комаджиите са донасяли някакви топори с две ролки в острието,на които осите на въртене били под различен ъгъл, спомагащ за доброто цепене на дърва, нарязани на късо за печка!Ако някой знае нещо за този вид топори и евентуално има снимки да сподели.
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          Относно дръжката от тръба за мен не е проблем,това го имам за спорт,приятно занимание по 10куб.на зима не е кой знае какво!
                          За дръжката от тръба да ти кажа и аз. Имах голям "боен" чук с такава дръжка. Използвах го за забиване на клинове в "завързани" дървета, пънове... С течение на времето и употребата, дръжката му се изкриви и стана като лък...
                          Последно редактирано от komisar; 17-06-12, 22:23.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                            На руски топор за цепене се казва "колун"
                            Колун с ролки против заклинване
                            http://www.chipmaker.ru/index.php?ap...tach_id=227186
                            http://www.chipmaker.ru/index.php?ap...tach_id=227187

                            Коментар


                            • #29
                              От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                              Е това ми хареса !Ще правя такова веднага!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Топор ( брадва), засега само на руски.

                                Само като чуя че някой е сложил железна дръжка на инструмент ме обзема тих ужас

                                Па и да се фалиш с това

                                Нашите брадви са с такава форма щото такива трябва да бъдат

                                Ако бехме в Русия или в Канада щяха да бъдат топори а не секири

                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X