Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OT DALLAS ДО PATAGONIA

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OT DALLAS ДО PATAGONIA

    Привет на всички от този форум,най-накрая реших и аз да драсна няколко реда за това което сме решили аз, жена ми и двама бойни другари да направим.Тоест ние вече го правим само дето все няма време да го споделим и с вас тука.
    И така става дума за едно приключение с два мотора и една джипка с който смятаме да прекосим двата американски континента северния и южния,по- малко за сега северния и целия южен континент като забием Българското знаме живот и здраве en Teira del Fuego.
    А сега малко повече подробности отностно нашата организация.Преди около 6-7 месеца един мой приятел Пламен (пастора),докато си търсеше Land Cruiser да си купи и търсеше съдействие от мен каква точно тойота да вземе, (избрахме на края една много прилична LJ 70 2.4 bezin) се разприказвахме че би било много яко ако се организираме за някакво по дълго пътешествие към африка с тойоти-те ни.И така не се минаха седмица,две и Пламен ме покани на гости у тях да си побабриме пак за пътешествия и тн.Само че мечтаейки си аз, изведнъж Пламен ми сервира остро и конкретно предложение,''какво мислиш за обиколка на южна америка с ендуро,моя голяма одавнащтна мечта. даже за целта имам мотор в щатите купен'' при което на мен ми увисна ченето,аз все съм си представял мойто пътешествие я с кемпер,я с джип,даже в последно време се замислях и за камион 4x4 . А то, сега каква стана, вместо африка-ю.америка,вместо джип -мотор,абе въобще ако искаш да размееш господ разкажи му за плановете си.Но май независимо от резкия завой в програмата не
    ми трябваше много убеждение аз знам какво е да имаш мечта и да не можеш да намериш с кого да я осъществиш,казах си мотор,ок мотор мразя да карам мотор по асфалт и път без много кал,но за идеята ще дам всичко от себе си.И така се сложи началото на подготовката за нашето приключенско пътешествие,аз вече като бъдещ моторист (авантюрист) имах куп неща да организирам, пълна екипировка,МОТОР,екип за жена ми,визи за USA за мене и нея,и най-голямата задача в последствие пращане на мотора ми в USA(те това си беше истинско предизвикателство).Ще кажете ма защо от България мотор а не от Америка, ами за съжаление в Америка Honda Africa Twin не може въобще да се намери а за мен това е най великото тежко ендуро правено някога а и за цената му в момента няма аналог.
    В хода на организацията споделих за моето начинание и на мойте верни OFF ROAD другари,като също така и те бяха веднага поканени да се включат.Веско виден етусиаст и авантюрист веднага взе идеята при сърце и изяви огромна воля и желание да участва.За целта веднага се записа на курсове за МОТОР и започна да тренира с нашите OFF ROAD машини,но за съжаление тъй като никога през живота си не беше карал мотор,интензивното натоварване още в самото начало го контузи не много леко и откара едно извесно време с гипс на ръката,от което се загуби още време за тренировки и обучение.След това ни притисна и лошото време към октомври и ни стана ясно че няма да имаме време той да се подготви добре за каране на мотор на толкова дълго растояние.След което взехме решение той да бъде с джип, пък и така ще бъде и по лесно и за нас с моторите.И ето така се оформи групата Аз(Филип),жена ми (Ася),Пламен(пастора) и Веско(алпиниста).Двама авантюристи един пастор и една откачена жена,МОЯТА ЖЕНА.
    Сега малко инфо до къде сме я докара ли:
    След дългите подготовки и голямата борба с изпращането на АФРИКАТА ми (ако не беше пастора и неговия приятел ИВО от UPS мотора щеше да събира прах в Българиа а аз щях да кацна в USA без мотор) аз и Веско кацнахме в Далас на 29.12.2010.Пастора ни последва на 04.01.2011 в Маями ,а Ася пристига на 15.01.2011 в Хюстан Таксас където в прочем ни е и срещата с Пастора.И ако всичко върви по план между 17-19 януари потегляме за Мексико.За сега вървим по план,Веско вече е обурудван с едно много прилично MITSUBISHI PAJERO SPORT 98г. 3.0 V6 а моторетката ми е пристигнала вече в Далас и в понеделник 10.01.11 ще ходя да я освобождавам от митница.Надявам се всичко да мине глатко и ако е така, то следобед и аз ще съм вече с машината на линия, на пастора мотора е в Хюстън с американски номера и ще може да се каже че сме на прага пред старта.Е разбира се има и някой бюрократични работи по документи на мотори и кола който не са много ясни колко време точно ще отнемат но и това ще се изясни следващите няколко дни.За сега толкова от нас снимки ще качим понататък като се понаучим как точно става.
    P.S. IZOFRESH ще бъде нашият кореспондент за снимки и инфо когато неможем да пишем или нямаме нет.

  • #2
    От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

    Звучи много интересно, желая ви успех и очаквам един отличен пътепис!

    Коментар


    • #3
      От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

      Благодаря, че споделяш, fifo! Начинанието звучи обещаващо.
      Поздравления на всички участници и най-вече на съпругата ти!
      Дръж ни в течение по време на пътуването, а после ще чакаме пътепис.
      Знаеш, че тук има достатъчно откачен народ, тъй, че току виж вземе да ви хареса (което е повече от сигурно, хахахха) е само въпрос на време още моторетки да прелетят през океана... и да поемат по прашните пътища в Андите и Корделиерите :-)
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #4
        От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

        Много готино пътешествие сте измислили. УСПЕХ!!!
        И пиши за всичко. Какви документи, от къде и кой, за какви пари и т.н. Естествено ще има и снимки, но не забравяй и важните информации за пътуването!
        Още един път. УСПЕХ!!!!!
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

          Чудесна веселба сте си подготвили - поздравления !!!

          Коментар


          • #6
            От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

            Здрасти fifo,
            много се радвам, че сте намерили сили да тръгнете. Ако Пастора е с 800GS в БГ, значи е същия пастор, с който планирахме преди две години обиколка на карибския басеин. То пък колко ли пастора има на мотор Тогава, не стигнахме много на далеч в плановете, но сега като гледам вие вече сте на път. Бодрост в погледа и здрави машини ви желая Доколкото си спомням там имаше ятаци по маршрута преди Панама ... Дано всичко да е наред. После също имаше сложен участък в Колумбия, дето се минава ... на пръсти или въобще не се минава. Пусни една карта с маршрут.
            Поздрави на Пастора и цялата ви компания. Стискам палци.
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

              "ами за съжаление в Америка Honda Africa Twin не може въобще да се намери"
              -Помислили сте за необходимите консумативи, след като е трудно с намирането на самия мотор в Америка, какво остава за тях?
              Обслужен ли е мотора (верита, пиньони, масло, филтри, свещи...).
              Доста километри Ви предстоят, ще трябва смяна на масло и маслен филтър, гуми, накладки (евентуално) и т.н. Хубаво е да знаете КЪДЕ има подходящ сервиз и дали там имат това, което Ви енеобходимо.
              В общи линии, ХУБАВО ПЪТЕШЕСТВИЕ СТЕ ЗАФОРМИЛИ!!!
              Успех!
              Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

              Коментар


              • #8
                От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                Филипе,

                Желая ви същия попътен вятър,който ви пожелах на 29-ти(вече миналата година)няколко часа преди да излетите.Стискам ви палци и с много снимки да ни "заринете" . УСПЕХ!!!



                Поздрави,
                търся си подписа....

                Коментар


                • #9
                  От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                  Поздравления за невероятно интересната дестинация. Тъкмо се чудих какво ще чета зимата. Успех и ще чакаме информация при възможност.

                  Коментар


                  • #10
                    От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                    Привет на всички ,благодаря за пожеланията и обещавам да отразяваме всичко максимално добре.
                    Вчера както писах вече бяхме на митница да освобождаваме мотора.Всичко мина супер гладко,америка си е америка,митницата ни отне точно осем минути по часовник и бяхме готови с всички докумети след което просто отидохме до склада на спедитора и си взехме мотора.Всичко с пътя (35 мили в едната посока) ни отне два часа и половина.
                    Ето сега и малко повече подробности за изпращането на мотора:
                    Карго от София до Далас с DHL (единствените който свършиха работа за нормална цена,след като сумати други фирми обещаваха всичко и в крайна сметка два дена преди да тръгна ми дигнаха 600% цената,на 3000 евро,нищо ново за България) 1800 лева,с абсолютно всички такси за 265 кг. и доволно разглобен събран в размери 1850X850X1000 мотор,в америка 35 долара за складови и това беше всичко.
                    Сега се бориме за Колубийски визи,борбата се осъществява в това да намериме някой в консолството в Хюстън да вдигне телефона и да говори английски а не само испански. Следващия проблем който стой пред нас е температурата тук, която в момента е около -7 в Далас и сняг около 7-8 см,но да се надяваме че аномалията ще отмине до няколко дни и ще е възможно да се кара мотор.Иначе, вече почти зглобихме мотора и го запалихме останаха някой дреболий един спукан мигач при транспорта и една загубена част от ролбарите която жена ми ще трябва да донесе от България в края на седмицата.Толкова за сега от нас.
                    P.S. с снимките още не можеме да се оправиме как да ги качваме тука но и това ще го решим до няколко дни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                      Прекрасно е, че всичко се развива добре. Снимките можеш да ги качваш в някой сайт за снимки като album.bg, а аз ще ги прехвърлям на фтп-то за да се отварят по-бързо. Ако е по-лесно можеш да ги пращаш на мейла ми boiko73@mail.bg и ще ги публикувам тук. Същото може всеки да направи за да ви пусне снимките тук. Вие само карайте и снимайте, пък другото е лесно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                        Бритчед тук съм
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от xover; 12-01-11, 01:12. Причина: тест линк снимки
                        R1200GS (2004)
                        Beta Factory 525 (2009)

                        Коментар


                        • #13
                          От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                          Браво!

                          Какви са плановете Ви за Darien Gap (джунглата в южна Панама и северна Колумбия)?
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #14
                            От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                            Това  е Филип
                            Смяна ангренажен ремък на колата на сестра ми.

                            А това е Веско и джипката която са купили за него - Mitsubishi Montero Sport 3.0L V6
                            А това е Веско и джипката за трипа - Mitsubishi Montero Sport 3.0L V6

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0070.JPG
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5242819

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0068.JPG
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5242811
                            Първите секунди с новата кола.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0185.JPG
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5242809
                            Веско първи стъпки в монтьорството.....
                            Сивото Мицубиши - ангренажен ремък, Бялото - пълен ремонт подготовка за трипа [Ремъци, ролки, масла, ходова част и тн.]

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069.JPG
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5242823

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0045.JPG
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5242817
                            На паркинга на дилъра на Нисан, какавати световна криза за 4 дена изпуснахме 5 автомобила.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0092.JPG
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5242826
                            Балони над квартала. Съботно-неделно разтоварване.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0105.JPG
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5242813
                            Първа разходка в Далас-ситито.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0120.JPG
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5242812

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0171.JPG
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5242822

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0106.JPG
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5242820

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0175.JPG
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5242824
                            Лекинко задръстване преди час-пик.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0103.JPG
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5242821

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0146.JPG
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5242816

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0129.jpg
Прегледи:1
Размер:59.2 КБ
ID:5242810

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0115.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5242818

                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от icofresh; 13-01-11, 22:08.
                            SUZUKI SAMURAI
                            http://htftp.domainbg.com/icofresh/a...m/new-logo.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              От: OT DALLAS DO PATAGONIA С ЕНДУРО

                              Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                              Браво!

                              Какви са плановете Ви за Darien Gap (джунглата в южна Панама и северна Колумбия)?
                              Още нямат яснота, но най-вероятно ще преминат с кораб.

                              Момчетата имат нужда от карти за GPS Garmin 60
                              CSx на Южна Америка, ако някой може да откликне ще бъдем много благодарни!!!!!!!
                              Последно редактирано от icofresh; 13-01-11, 22:02.
                              SUZUKI SAMURAI
                              http://htftp.domainbg.com/icofresh/a...m/new-logo.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X