Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моят Москвич 407 Турбо

    Здравейте! Първо да се представя-Мирослав се казвам, от Габрово съм, студент съм първа година в ТУ-София специалност Транспортна техника и технологии. За форума знам доста отдавна, отдавна съм и регистриран. Защо чак сега пиша и аз незнам Предварително искам да кажа че темата стана малко дългичка, но се надявам да е интересна Ако някой нещо го интерисува да пита, ще отговарям с удоволствие
    Москвича е 1963 година произведен, беше на дядо ми, но тъй като не може вече да го кара ми го предотстъпи.
    Така изглеждаше колата преди 4 години




    Като техническо състояние не беше крайно зле като за кола седяла 6-7 години в гараж-спирачките ги нямаше, съединителя беше съборен, имаше една прецака резба на свещ, все хубави неща. На първо време си я направих да я карам по село тъй като нямах книжка. Оправих всичко от горе споменатото и вече си я карах. Дойде обаче момента, в който си я докарах в града. Докарах образно казано, защото все още нямах книжка, а тя нямаше актуална регистрация.
    След като я вкарах в гаража започна голямото правене
    Първо му разпилях предницата, всички тампони, щанги каквото имаше за ремонт се ремонтира. Боядисах си джантите резнах малко пружинките




    Моторния отсек малко поосвежих

    След това отвътре го пооправих малко-разкарах излишните гуми от пода, гадни тапицерии.

    Заех се малко с външния вид. Престилката отпред супер много ме дразнеше-беше една очукана, обелена...Попринцип не обичам полувинчати работи, но този път се получи добре




    Мина време, вземах книжка и на следващия ден закрах бъдещият си автомобил за пререгистрация

    Вече с нови номерца:

    Преди да го закарам в кат го бях подготвил за бъдещото му гориво-Газ
    Веднага след като се прибрах накичих всичко и вече си имах личен автомобил.
    Мина време свикнах си с ретро машината. Един ден докато си бях на село бях приятно изненадан

    Мина още време на море ходих с него, карах си го евридейка. Дойде обаче зима с това дойде и времето за по сериозни подобрения. Тъй като от мотора да не казвам от Москвича като цяло се лееха масла трябваше да се направи нещо по въпроса.


    Транспортирах го до операционната с другото си руско возило


    Идеята беше само гарнитури да сменя ама като го разпилях нещата се оказаха доста зле...

    Всичките биелни лагери бяха повлекли, един основен имаше заминал, 6 счупени сегмента...

    След като измерих вала за щастие се оказа идеален. Блока също беше добре. Тъй като не можах да си намеря основни лагери за 407 к.вал, а нямах пари и желание да шлайфам читавия вал, отворих скалада с частите. Имах един 408 мотор цял, имах нови бутала, к.вал., разп.вал, лагери, сегменти и още куп неща, оригиналния мотор го прибрах (сега кротко си чака за лагери) и започнах да събирам осмачето(разликата е както се подразбира само в коляновия вал)








    Главата остана без 2.5мм, с ладови клапани е, полирано тук таме. Степента на сгъстяване от 7.0:1 е 9.0:1. този блок след измерването установих, че с едни бутала и сегменти нови само ще е добре. И за сега не мога да се оплача от резултата кажи речи 4000км.
    Ето едно клипче:
    http://www.facebook.com/?ref=hp#!/video ... 9392851630


    Това беше април месец,2010 малко преди бала ми
    Намерих си запазен бакелит покрай уредите който е:

    Другите детайли си ги правих сам във фурната от плексиглас, кит и спрей


    Сложих си му музичка да ми свири

    http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 8920_n.jpg
    Измеждодругото се сдоби с волгови пружини, по твърди амортисьори и ред други неща.
    Последното нещо, което направих то всъщност още не съм го завършил де, беше осъществяването на една мечта-да имам Москвич 407 Турбо.
    Купих си това нещо от тунинг бг.

    След това фланци, тръби, колена...









    Толкова за сега. Карам го на 0.4бар бууст, имаше настройки, за сега смятам, че всичко е наред. Към 700-800км му врътнах вече, в различни режими го карах доволен съм. Сега ще пусна няколко снимки на колата като цяло





    Ето го тука абитуриент



    От както имам книжка(май 2009) колата се кара редовно, не е пропускала среща на Клуб Москвич България иии постоянно се ъпгрейдва. Искам да я пребоядисам, но за момента няма средства. За напред като има нещо ново ще пиша тук. Другото руско возило все още е в моите ръце. В момента и тя се развива, но тема все още няма да пускам(тя не е толкова интересна)
    Ето ми профила във снимка бг там има доста снимки, който иска да гледа:
    http://mzeto.snimka.bg/?profile,albums
    Ето и темата в Москвич форума
    http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/read.php?14,18926
    Тука пък снимки във фейсбук
    http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 0397092393
    Ето и няколко клипчета:
    http://vbox7.com/play:a69d54a2
    Другият Москвич е със 412Д двигател 68 коня на бензин
    http://vbox7.com/play:19844a00

    А това съм аз

    Поздрави!

  • #2
    От: Моят Москвич 407 Турбо

    Браво, браво!!
    Не е съвсем изгубено сегашното младо поколение!

    Коментар


    • #3
      От: Моят Москвич 407 Турбо

      Браво и от мене! За мерака и търпението! Аз не бих могъл....
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Моят Москвич 407 Турбо

        Поредното доказателство че човек стига да има желание може да постигне невероятни резултати!Браво!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Моят Москвич 407 Турбо

          Браво колега хубава история и машина,и аз съм се захванал с подобно начинание само ,че с друга руска марка Поздрави и успех в начинанието за напред

          Коментар


          • #6
            От: Моят Москвич 407 Турбо

            Едно голямо БРАВО и от мен!!!!
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              От: Моят Москвич 407 Турбо

              Браво,доста труд но се е получил добър резултат.
              Можеш ли да напишеш повече как се ромени колата след турбото, как работи ,друго променял ли си освен слагането на турбото?

              Коментар


              • #8
                От: Моят Москвич 407 Турбо

                Евала, че на тия години имаш тия знания и такъв хъс! Браво!

                Коментар


                • #9
                  От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Шапка Ти свалям!
                  Евала за упоритостта и мерака!
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моят Москвич 407 Турбо

                    браво и от мен!!!

                    само нещо джантите........ смени им цвета поне, а и с оригиналните тасове може би ще е по-добре
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Респект за положения труд!
                      Продължавай все така.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моят Москвич 407 Турбо

                        Адмираций и от мен! Вложили сте доста теническа мисъл и старание Хареса ми как сте направили масленния филтър и турбото Сложете му и ск.кутия от 412 ,боя и ще стане трепач Успех

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моят Москвич 407 Турбо

                          Поздравления, резултата е много добър!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Респект , човече! Със здраве да го караш!
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Поздравления за положения труд и Успех за напред
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X