Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят Москвич 407 Турбо

    Само за пълнота:
    Композита е фибростъкло.
    63та слагат задния напречно, а от 84 и предното оТкачване е с ресор

    ПП Ама това не е нещо атомна физика де. Фиат 128, по-известен в соц блока като Застава пак е с напречен ресор и т.н. да не давам пълен списък .
    Последно редактирано от turtey; 17-04-12, 22:16.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Моят Москвич 407 Турбо

      Явор е прав!
      А ако колегата все пак иска двоен направляваш апарат поне да сложи панхарда хоризонтален-тогава отклоненията в страни ще са минимални.
      Иначе ако искате да помогнете на ресорите да не се чекнат при спиране и тръгване вярната схема е в пост147 на Търтея. Верно, че с е иска и мотор за да озориш ресорите.

      Трабанта също е с напречен ресор, но там ресора не е направляваш а само еластичен елемент.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Моят Москвич 407 Турбо

        Най- добре е панхард +"Traction-Masters"
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tractionmstr00782.jpg
Прегледи:1
Размер:12.8 КБ
ID:5366863

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67stang_tracbars.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5366864

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Chassis-shot.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5366855
        за да не се получава това от мощния двигател:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TM2.jpg
Прегледи:1
Размер:13.5 КБ
ID:5366857
        Последно редактирано от Stefan Dimov; 17-04-12, 22:42. Причина: snimk

        Коментар


        • От: Моят Москвич 407 Турбо

          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
          Привет колега ,отдавна следя темата ,тунинговал си Москвето до неузнаваемост ,поздравления за което много добри идеи и всички реализирани отлично само да те запитам на последните снимки където си заварил планките за шарнирите така ли ще останат или ще има някаква осигуровка може и да греша ама ми се струва че рамото е доста дълго та дали ще устискат заварките
          Най-несериозно изглеждат носачите,панхарда дори да не работи или да се скъса няма да доведе до сериозни щети,но скъсан носач,аууу!!! Заварките,не носят на огъване ,а там са направени тоно така. И аз имах М 412,и като му напълних амортисьора с гъсто масло,стана като заварен, губеше сцепление ,това за отзад,отпред не пробвах.Наистина задницата става ''непослушна''.Като в тоя клип http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=vS_5xwt1_io ,но при мен подскачането беше от комбинациата меки ресьори и твърди амортисьори. Тогава щях да правя това http://www.youtube.com/watch?v=-J4xkHuP7QY ,не осъществих проекта,но Човека с Пикапа го направи на неговиа Москвич,би трябвало да го познаваш от клуб Москвич, той може да каже дали работи при неговата.

          Коментар


          • От: Моят Москвич 407 Турбо

            Извинявам се,че пиша извън темата,но съм готов да подаря тампони за ресьорите на Москвич!

            Коментар


            • От: Моят Москвич 407 Турбо

              Доста време мина откакто последно писах...
              Ето как изглеждат планките за апаратите:

              Изрязах едното ухо където оригинално се захваща 2140 апарата и пробих нов отвор по навътре.



              Тук всичко сглобено:



              След като направих горните носачи вече е на гуми:

              ...мотора обратно в коша...


              Пуснах му нови спирачни тръби, остъргаха ми преходници от тойотовите маркучи към такива от Москвич както и преходници, за да мога да завия спирачните тръби към помпата.
              Долните носачи ги свалих и ги подсилих още. Заварих по една планка към 40мм зад тази на шарнира на вътре към оста на носачата и ги боядисах на ново. снимки не съм правил, но според мен си стана доста здраво. Прехвърлих шарнирите отдолу на планката както е при другите модели, смених греста в главините, единия лагер го смених тъй като го бях прее*ал, нови семеринги, обрах луфтовете, боядисах апаратите и монтирах всичко както ще е оконачателно. Завърших и спирачната система в зоните покрай колелетата:

              Това е експирименталната широка джанта с гума 195/50 15
              Преправих тръбите на масления радиатор, наложи се и малко нипела да преправя който държи фланеца и филтъра към блока. Ето всичко сглобено

              Постепенно монтирах спирачната помпа с вакуум усилвателя, част от турбо пътищата, инсталацията на алтернатора


              Преди това смених разбира се всмукателния колектор с такъв от 2138...
              След това преминах към малко пипкава работа увиване на изп. колектор и даунпайпа с термолента.
              Тука разкроявам:

              Лентата в топла вода...

              Преправения даунпайп, за да може да мине покрай масления филтър

              Тука вече увиваме, Вачеса съдейства стабилно


              Всичко вече сглобено:




              Запалих го, предварително разбира се подкачих масло запали си все едно го бях изгасил предната вечер това на газ разбира се бензина е премахнат Направих един малък самоход метър напред метър назад, доволен съм от поведението на самаровия притискател, ще го видим на пътя как е тези дни. Доста по-леко се развърта на място с лекия маховик. Поработи 10-тина минути стигна до разботна температура(махнал съм механичната перка и този път успешно накарах термостата да работи) Няма течове, налягане на маслото си държи, всичко изглежда добре.
              Свързах си уреда за темп. на маслото, гресирах цялата предница, по спирачките се наложи да разменя едни тръбички и да обезвъздуша, имах проблеми с лостовете на скоростите и изключването на съеднителя, някаква геометрия на предницата трябваше да сделам докато ида на стенд, абе все някакви дребни неща, които отнемат маса време. В крайна сметка обаче му врътнах едни 100-тина км и като цяло съм доволен. Спира много хубаво, от съединителя съм доволен макар и със стар притискател ефект има. С леките желелза се развърта по-лесно, вече го няма сеенето на задния мост. Монтирах си ел. перка на мястото на постоянно зацепенета, без жалузи с най-накрая работещ термостат загрява прилично бързо. Перката я пуска на 89 градуса и спира на 78, датчика е от пежо. Нормалната температура която държи е около 80 80 и малко градуса, иначе извън града си е както преди. Само за съединителя да вметна карам си с моя лагер търкалящия с 407 вилката само че малко изпилена от едната страна и със втулка 12мм между нея и кожуха, тъй като не ми стигаше ход. Ето някоя друга снимки.




              След има няма още 100 тина км на Иван грозни, легнаха накладките, аз съм доволен постепенно обаче нещо от към съединителя взе да стърже стабилно... веднага се досетих къде е проблема...

              а някога изглеждаше така:

              Бързо премислих, решен да преправям вилки се запътих за лагер от 2108 какъвто трябва да бъде за този притискател. В склада обаче намерих освен цял лагер с муфа само лагерче. Веднага ми дойде на акъла да натикам този лагер в чашката на осмака. Изкъртих кокса на един 408 аксиален лагер и след малко мерен бях при стругаря. Външното фна лагера е 55мм а на чашката 57. На струга разстъргахме отливката до 59мм направихме една втулка от 55 към 59 и набихме всичко на пресата. Ето резултата:



              И така вече имах лагер за 407/408 вилка само че за самаров притискател. Веднага пристъпих към монтаж:


              Ето снимка и на дистанционната втулка за вилката:

              Сглобих всичко с надеждата вилката да фиксира лагера да не мърда на никаде... да ама не в момнета, в който натиснах педала на запален мотор всичките ми надежди да мина без направляваща втулка рухнаха... Сега съм дал чертеж, тези дни трябва да е готова, ще я монтирам и ще пиша за резултата. Като цяло обаче съм доволен от този притискател и по натам ще си купя нов, заедно с ново феродо. Така се надявам да забравя какво е това нещо съединител на 408...
              От миналата седмица пък карам с жълти крушки на фаровете ))

              Сложих му 4-те лети джанти:



              Следващото нещо, което мисля да свърша е да му изравня задницата с предницата, за целта обаче ще трябва да сгъна 4 нови U-болта, за да мога да сложа поне 30мм подложка между моста и ресьора

              Коментар


              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                Eвала за разработката Приятел Жестоко Москве!Поздравления!Прави ли нещо по биелни и основни лагери на коляновия вал или по буталата?
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Аууу, ненормален мераклия си, човече! Поздравления за машината.

                  Коментар


                  • От: Моят Москвич 407 Турбо

                    faster-нищо не съм правил по изброените от теб неща оригинални са си само, че нови. По мазителната система има промени, по назад в темата съм писал ))

                    Коментар


                    • От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Колега,интересува ме изолационната лента,която си сложил на изпускателя,от къде мога да си я поръчам, и ориентировъчна цена...Поздравления за Москвича..добра ретро бегачка.

                      Коментар


                      • От: Моят Москвич 407 Турбо

                        Лентата я купих от тунинг партс 10м 2мм дебела до 1200градуса. цената беше 39лв

                        Коментар


                        • От: Моят Москвич 407 Турбо

                          Продължавай в същия дух. "МАКЛАРЪН"а е уникален и всичко което правиш е уникално!!! Дано ти остане време от турбини , съединители и прочее... да обърнеш внимание на външния изглед /фейса/, щото и той е много важен в твоя случай.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Коментар


                            • От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Еййй тоя белия мохер как се намотваа малеее
                              Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                              Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                              Коментар


                              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                                Ей туй,с много мощ бре!!!Дали има пипано по двигателя и изобщо оригиналния ли е?
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X