Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

    За съжаление и аз отдавна си изгорих трансформаторното и не мога да намеря.
    Добре че все още хората си сменят маслата на колите без да си ги искат обратно

    Коментар


    • #92
      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

      Аз карам Гранд Чероки 3.1 на масло и нафта 50/50. Няма никакъв проблем за сега. Не пуши кой знае колко и учудващо не мирише както очаквах. Цедя го преди да го сложа във варела с филтри в метален корпус които купувам от вторични суровини по 80ст/кг. Правя им промивка и и тогава ги ползвам, отделно минава и през магнит от говорител. Много хитри помпи има на магазина по 12 лева, слагат се на дрелката и така работи, 4000 литра на час е дебита
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #93
        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

        Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
        И при мен се получи същия проблем
        Сега мотокара го карам със смес хидравлично масло и нафта 20 към 80% в полза на маслото . Перкинса чиста нафта не е видял от как е излязъл от завода
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #94
          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

          Разпръсквачите на този двигател с директно впръскване ще са интересна гледка.

          Коментар


          • #95
            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
            Разпръсквачите на този двигател с директно впръскване ще са интересна гледка.
            Нищо им няма вадил съм дюзите няколко пъти през годините .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #96
              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

              Още по-интересно, ще си отбележа да знам. Не че има много такива двигатели. Всъщност за български мотокар с перкинс ли става дума? Съвсем не помислих.

              Коментар


              • #97
                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                Още по-интересно, ще си отбележа да знам. Не че има много такива двигатели. Всъщност за български мотокар с перкинс ли става дума? Съвсем не помислих.
                Същия.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                  Как филтрирате маслото? Аз ползвам горивен филтър в метален корпус , но като прекарам 100 литра масло и почва да се учеща че помпата се мъчи.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                    Аз го оставям да се утаи и не го филтрирам , варел със сферичен кран и така точа от 2-3 сантиметра над дъното,проблем не съм имал до сега ,нито съм сменял горивен филтър...Снимай ако можеш твоята постановка !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                      Ей сега слизам до гаража да цъкна снимки и след малко ги качвам.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                        Сега прехвърлям от малките варели в големия, че е 120 литра общо. Вече мисля да вземам по 1 малък варел 60 л., да го сложа върху празния, предварително на този, който е по-високо да му сложа кран с маркуча и филтъра и да го оставя да се филтрира и да пълни долния варел на самотек. А с помпата за дрелката со го сипвам в резервоара, след като го разредя. Трябва да е разредено, иначе не ще да го смукне.Сега с ръчната помпа през филтъра преливам от малките в големия варел. Филтъра е за дизел и струва 9 лева чисто нов.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03848.JPG
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5368369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03849.JPG
Прегледи:1
Размер:192.4 КБ
ID:5368370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03850.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5368371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03851.JPG
Прегледи:1
Размер:191.1 КБ
ID:5368372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03852.JPG
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5368373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03853.JPG
Прегледи:1
Размер:212.1 КБ
ID:5368374
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                          Аз пък каквото имам това сипвам ама повечето пъти гледам да е 50 /50
                          Имам проблем с паленето нещо ,пали трудно
                          Вие имате ли проблем с паленето сутрин когато двигателя е студен ?

                          Коментар


                          • От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                            Дори на 95 процента масло нямам проблем с паленето, чакам малко по-дълго да подгрее, имам подгряване на филтъра и на резервоара.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                              Нямам подгрев в филтъра ,нито другаде освен свещите, и на 100% масло паля от четвърт оборот,зимата два пъти запалих на -17 градуса за пробата !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                                Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
                                Аз пък каквото имам това сипвам ама повечето пъти гледам да е 50 /50
                                Имам проблем с паленето нещо ,пали трудно
                                Вие имате ли проблем с паленето сутрин когато двигателя е студен ?
                                Да, на старо олио и бензин при -15 малко се задъхва... Провери си подгревните свещи, виж и горивния филтър, проточния също. Ако свещите не са всяка с отделен кабел към релето, а на общ проводник (пр. ВАГ WAG), свържи ги поотделно, така диагностика с лампа се прави много лесно, като на мерцедес. Сигурен ли си, че не изпуска горивото обратно в резервоара? Някое клапанче, което пропуска само в едната посока, може да помогне.
                                Георги Кулишев
                                Ямбол
                                0889 42 00 74

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X