Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

    Препоръчва се 50/50 да се меси нафта с добавките.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #32
      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

      Имам двама приятели минали хиляди километри с чисто трансформаторно масло и на колите им няма нищо,даже работят по-меко от на нафта.Автомобилите им са Форд Ескорт и Крайслер Вояджър.Но не пробвайте на комън рейл мотори,защото те опитаха на една Мултипла и светна чека.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #33
        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

        Аз сигурно съм изгорил тон трансформаторно мосло, даваше ми го приятел от Енергото, но вече му викат ЧЕЗ и не става. Колата е Пежо 106 1-5 Д, специално зимата палеше по-трудно, но никакви проблеми. Проблемите ми дойдоха от биозизела, че за 6 месеца ми се скапаха всичките гумени маркучи за нафтата и ми протече помпата, та за нашия биодизел имам 100% резервил
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #34
          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

          Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
          ... ми предложи трансформаторно масло на много изгодна цена....Няма да се ползва в скъпи коли а Диско 1 или трактор ТК82.
          ТК82 е с директно впръскване с иглен разпръсквач с 4 или 5 малки отвора и последните уж се запушвали. Разликата с щифтов разпръсквач от кола е в отвора - щифтовите имат дупка към 1 мм, а иглените са с няколко по 0,1 - 0,2.

          Може би тракторът не е добра идея. Само споделям технически съображения, прочетох, че вече човекът е решил къде какво да налива
          Последно редактирано от lodkar; 14-02-11, 23:19. Причина: правупис

          Коментар


          • #35
            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
            ТК82 е с директно впръскване с иглен разпръсквач с 4 или 5 малки отвора и последните уж се запушвали. Разликата с щифтов разпръсквач от кола е в отвора - щифтовите имат дупка към 1 мм, а иглените са с няколко по 0,1 - 0,2.

            Може би тракторът не е добра идея. Само споделям технически съображения, прочетох, че вече човекът е решил къде какво да налива
            На МТЗ или ТК-82,разпръсквача е 5х0,27мм,пада целия връх с отворите,направен е за дизелово гориво!
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

              Имам причтел на който баща му работеше в енергото и вземаше сменявано масло от трансформаторите. Изкара с един опел стотин хиляди километри, ама го мешаше горе долу 50-50 с нафта. Веднъж беше карал до Силистра почти на масло (по погрешка). Освен че е пушело повече, не е имало друг проблем.
              Твърди се, че при изгарянето се образували твърди сулфидни или сулфатни или нещо друго на сярна база съединения. Действало като зрънца шкурка и заминавали леглата и клапаните. Обаче това само съм го чувал без да съм сигурен.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #37
                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                На няколко места питам как филтрирате отработеното масло,ама никой не ми отговаря,аз го пускам през цедка за кафе,чай....Върви по добре от нафтата ,не пуши изобщо...съотношение горе долу наполовина с лек привес на нафтата !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                  Масло не съм наливал, но олио да - 10л. на 50л. нафта прецеждам го няколко пъти , като последния етап е през бояджийски филтър на боди , хартиен с мрежичка от долу. Става бавно , но за сметка на това не съм имал проблеми независимо колко студено е.
                  FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                    Здравейте.Сега виждам темата.В последните 7_8години съм сменил над 10коли почти всички дизел.Възрастта над 10години т.е.с механично подаване на газ.Работните ми машинки са МАН 10-150 мерцедес410 и LT40 без турбо.Винаги когато е имало съм карал с трансорматорно масло 50 на 50 мерено на око/все пак не е аптека/нафта.Може би съм прекарал над 2тона.Като разход и мощност не съм усетил разлика а двигателя утихва.Зиме лете студено топло никаква разлика спрямо чистата нафта само дето малко повечко препушва.През 2007г. имах Терано2 1998 2.7тди за около 3месеца но на него не посмях да сложа масло.А за олиото ме е страх заради Рh-то т.е.киселинноста а може да има и сол.Бъдете здрави.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                      Лятото ми се наложи да поливам 60 декара тютюн с Марица 50 А.Горивото беше 100% отработено масло от сервизите.Така изгорих 900 литра масло,дори не пушеше на последната поливка се спука водно съединение и помпата прегря.Наложи се смяна на гарнитурата на главата,когато отворих двигателя бях изненадан горивната камера си беше кремава.Дори и не пушеше защото оборотите бяга почти максималните,и не се усещаше мирис на масло.
                      0885719173-Красимир

                      Коментар


                      • #41
                        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                        На диското наливам 50/50 отработено масло и дизел. Понякога пуши повече от трабант, понякога не се усеща. Зависи какво е маслото. Засега само с двигателно, но запасите свършиха, ще трябва да се купува от сервизите. А там всичката боза е на едно място.
                        Филтрирам го през горивен филтър, преди това е утаено.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          На диското наливам 50/50 отработено масло и дизел. Понякога пуши повече от трабант, понякога не се усеща. Зависи какво е маслото. Засега само с двигателно, но запасите свършиха, ще трябва да се купува от сервизите. А там всичката боза е на едно място.
                          Филтрирам го през горивен филтър, преди това е утаено.
                          След като започнеш да купуваш от сервизите ще се появи и проблем,казвам го от личен опит.В сервизите има всякви примеси и диференциално масло,което доста пречи.Аз карах така 20 000 км и сегментите и клапаните свършиха а беше с чисто нови сегменти и престъргани клапани и легла на клапаните.От маслото саждите се доста твърди и се явяват като абразив.За тези километри с 50 на 50 масло и нафта сегментите станаха с 3 мм ключ а клапаните им се издълба канал.Казват че причината идвала от диференциалното масло и маслото за камионите.Нагара по клапаните бе твърд като бетон.Но при мен буталата бяха за смяна и затова си направих експеримента да видя какви ще са последствията.
                          0885719173-Красимир

                          Коментар


                          • #43
                            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                            Карам изцяло на отработено масло от сервизите,подбират го основно моторно,в студа като запаля пропушва само първите 30 сек. до минута ...от там на татък няма пушек ....! Върви нормално ,мощност има,двигателя работи меко...пропорцията е 100% масло...като имам нафта слагам понякога...може и някой литър бензин....

                            Красимир Канев Ти си първия който казваш че има проблем с карането на отработено масло !Не смяташ ли че си попаднал на кофти сегменти....!

                            С хидравлично масло,чисто ново ,не употребявано ...трудно върви,няма мощност,обаче не пуши !
                            Последно редактирано от Roninn; 16-11-11, 21:59.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                              Чувал съм, че на двутактов двигател ако се сложи диференциално масло, вместо двутактово, посиняват лагерите на вала.
                              При дизела не знам как ще се отрази, затова съм оставил няколко туби да ми събират само двигателно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Карам изцяло на отработено масло от сервизите,подбират го основно моторно,в студа като запаля пропушва само първите 30 сек. до минута ...от там на татък няма пушек ....! Върви нормално ,мощност има,двигателя работи меко...пропорцията е 100% масло...като имам нафта слагам понякога...може и някой литър бензин....

                                Красимир Канев Ти си първия който казваш че има проблем с карането на отработено масло !Не смяташ ли че си попаднал на кофти сегменти....!

                                С хидравлично масло,чисто ново ,не употребявано ...трудно върви,няма мощност,обаче не пуши !
                                Проблема идва имено от диференциалното масло което попада във варелите аз купувах цели варели.Не е причината кофти сегменти,то се вижда че нагара е доста твърд,а и оригиналните клапани ли са меки след като и те се вдълбаха много бързо.Ако се кара само с двигателно масло няма никакъв проблем и не остава твърдия нагар по клапаните все едно са бетонирани.
                                0885719173-Красимир

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X