Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опасности при теглене с въже

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Опасности при теглене с въже

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Нали правиш разлика, между кука за теглене и теглич за ремарке?
    И двете може да строшиш, но едното е значително по-тежко и опасно.
    Случаят с куката на Чаво е по-скоро изключение.
    Изключение, но знаеш ли дали няма да ти се случи и на теб ?Когато пусна снимката Чавдар, на мен ми се видя като откъснато пърче от теглича, но може и да не е било теглич..
    Пък и колегата, май има впредвид теглича??Или се бъркам, ако не е имал в предвид това....Се извинявам..
    П.П Сега видях във филмчето, че казва, никога да не се използва теглича..Поне до колкото чух..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #47
      От: Опасности при теглене с въже

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Изключение, но знаеш ли дали няма да ти се случи и на теб ?
      Пък и колегата, май има впредвид теглича??Или се бъркам, ако не е имал в предвид това....Се извинявам..
      Преди няколо години в Средна гора попаднах на едни ентусиасти, мъдро посъветвани от ихтимански гений, да вържат черока си за моста и така да го изтеглят от калното дере с К700. Мостът беше застанал почти успоредно на кардана.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        От: Опасности при теглене с въже

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Синтетичните въжета могат да бъдат не по-малко опасни. При тегленето с тях също се получават големи натоварвания и, дори и въжето да не се скъса, може да не издържи куката/ухото за което са закачени и тогава става страшно ...
        На мен ми се е случвало подобно нещо при плавно потегляне, явно куката на колата която щях да дърпам е имала някакъв "проблем" и резултата беше като на колегата Nik Nikolov, само че отзад- счупен и пробит стоп. Представям си ако имаше пръст, ръка , глава или нещо подобно.

        Коментар


        • #49
          От: Опасности при теглене с въже

          На мен ми е интересно дали представлява потенциална опасност ако се хване въжето на такъв тип теглич:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-08_17-31-15_965.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5525780

          Въжето влиза точно на пръта под топката. Куките за теглене са хванати на много по-малки болтове? Също така съм виждал на доста автомобили предните куки как излитат. И след като се загледам по-подробно в тях причините са или "изтормозена заварка" или е загнила... Изтормозена имам предвид претърпяла един или няколко удара без да се подсили. На по 6 точици се държи ;(

          П.П. Куката за теглене се вижда от лявата страна. Тя е хваната на болт М10. Преди да монтирам теглича пак беше на такъв болт, който мога да ви покажа в какво състояние беше като го махнах (с оксижена нагряване за да може да мръдне). Сега е с нови болтове на всяко захващане, но все пак се чудя къде ще е по-добре да се хваща въжето при теглене?
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #50
            От: Опасности при теглене с въже

            Добър си е теглича.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #51
              От: Опасности при теглене с въже

              Ухото от ляво не е за теглене. Даже и в ръководството си пише, че е за осигуряване. Не че не става, но не е много сигурно.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #52
                От: Опасности при теглене с въже

                SIMOCOREX, озадачи ме и прегледах книгата... "The rear lashing rings are designed for both...."
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:disco_towing.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5525781

                Естествено няма да си тегля караваната вързана за тях, но при вадене на кола/джип и разни таквиа неща се чудя въжето къде да бъде. Тези пръстенчета ме съмняват заради болта. Теглича доста по-стабилен ми изглежда и затова питам
                LR Discovery 300Tdi 1996
                Subaru Outback 2.5 1998
                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                Коментар


                • #53
                  От: Опасности при теглене с въже

                  Темата е старичка но хубава, искам тук да задам въпрос появил се след покупката на http://www.offroad-bulgaria.com/show...11#post2781111 това въже. Въпроса е следния, искам да ползвам въжето от две. Съединил съм двата края с двоен тъкачески възел, до тук добре. Обаче как да вържа автомобилите, така че да не отслабва въжето в точката на връзване? Ако направя възел 8 (третата снимка - левия възел) се получава най- слаба точка точно при закачането за шегела, защото там е единично въжето. Ако направя като другата осмица - първо че доста се скъсява самото въже и второ снопа и самия възел се получава много дебел и има пречупвания на въжето, та пак не ми се струва удачен вариант... Или да си го направя като примка (не знам как се казва самия възел, все едно прокарвам ухото през куката и после въжето през ухото..)
                  Та такива въпроси ме мъчат.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #54
                    От: Опасности при теглене с въже

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Темата е старичка но хубава, искам тук да задам въпрос появил се след покупката на http://www.offroad-bulgaria.com/show...11#post2781111 това въже. Въпроса е следния, искам да ползвам въжето от две. Съединил съм двата края с двоен тъкачески възел, до тук добре. Обаче как да вържа автомобилите, така че да не отслабва въжето в точката на връзване? Ако направя възел 8 (третата снимка - левия възел) се получава най- слаба точка точно при закачането за шегела, защото там е единично въжето. Ако направя като другата осмица - първо че доста се скъсява самото въже и второ снопа и самия възел се получава много дебел и има пречупвания на въжето, та пак не ми се струва удачен вариант... Или да си го направя като примка (не знам как се казва самия възел, все едно прокарвам ухото през куката и после въжето през ухото..)
                    Та такива въпроси ме мъчат.
                    Правенето на възел осмица става. Слабото място ще е самия възел, а не клупа където е закачено за шегела. Не го гледай че е единично зад самия шегел натоварването на въжето си е същото и е половината от общото. Ако те тормози нарисувай си действащите сили и ще се убедиш
                    Може и да спестиш тази осмица, като модифицираш малко двойния тъкачески възел. Не мога вмомента да ти го снимам, но като гледам как се справяш ще го измислиш Целта е дългото (свободното) въже от ринга да влезе в оплетките на възела. Ако не си ме разбрал по-късно ще снимам.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #55
                      От: Опасности при теглене с въже

                      Снимай все пак, че не съм много сигурен дали те разбрах правилно
                      пък снимката ще е полезна и за други колеги предполагам
                      Благодаря
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X