Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опасности при теглене с въже

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опасности при теглене с въже

    Темата произхожда от тук.

    Обаче ако на клипчето горе въжето се скъса, може доста тъжно да стане за човека , който е на бронята.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-01-11, 16:53.
    Оператор на италиански реактивен жребец

  • #2
    Опасности при теглене с въже

    Малко в страни от темата за което ще ме извините но държа да отбележа , ако въжето се бе скъсало най-вероятно нямаше да има последствия защото въжето е залято с пласмасова обвивка . А тя действа като предпазител , поне според мен .
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-01-11, 16:53.

    Коментар


    • #3
      От: Случки с Нива - голям смях падна!

      Въжето , макар и обвито с пластмаса, ще носи много енергия. Да не говорим, че може с него да лети я шекел, я кука.
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • #4
        От: Случки с Нива - голям смях падна!

        Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
        Есен беше. Карам си по една пожъната нива. Покарал коноп има - няма 50см висок. Уж бавно карам, по едно време забих нос. Някой гений кооператор затворил прохода между поясите като изкопал един метър канал. Ама зарди влагата там конопа бая повисок и се изравнил със събратята си по височина...
        По нататък зяпайте
        П.С. Както обичам да казвам, никога не е късно да станем за резил.
        Давайте го малко по-весело.

        Колегата на бронята - видно е, че помага много. При окантарване си е нужно такава помощ.
        ОБАЧЕ - да отиде да запали една свещичка и да благодари на късмета си !
        Дори не ми се пише какво може да стане в такива случаи....просто това е опасно.
        (за сведение не учудените - при движение на въжето при камшичен удар (при скъсване) края на въжето се движи със скоростта на звука и малко отгоре. За това се чува "пляскането" на въжето . Тази скорост ..... РЕЖЕ като сабя .....)
        Не ми обяснявайте за видове въжета......никога не се знае.
        Все пак случката е за тази тема .....с добър изход. Но следващия път ?

        Коментар


        • #5
          От: Случки с Нива - голям смях падна!

          Един пример ми дайте-покажете как въжето ще разреже някой - за мен това е мит одавна . Ловци на митове по Дискавъри правиха няколко десетки опита с различни въжете на мястото на човек беше едно прасе........... Как ли не късаха тия въжете , блескаше по прасето яко но неможа и кожата да му пробие !
          Лудак

          Коментар


          • #6
            От: Случки с Нива - голям смях падна!

            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            Един пример ми дайте-покажете как въжето ще разреже някой - за мен това е мит одавна . Ловци на митове по Дискавъри правиха няколко десетки опита с различни въжете на мястото на човек беше едно прасе........... Как ли не късаха тия въжете , блескаше по прасето яко но неможа и кожата да му пробие !
            Не е необходимо да те среже, за да пострадаш. Това би могло да е нечия глава ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Случки с Нива - голям смях падна!

              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
              Един пример ми дайте-покажете как въжето ще разреже някой - за мен това е мит одавна . Ловци на митове по Дискавъри правиха няколко десетки опита с различни въжете на мястото на човек беше едно прасе........... Как ли не късаха тия въжете , блескаше по прасето яко но неможа и кожата да му пробие !
              Здравей колега или практиката ви е много малка или дърпаш дявола за опашката .Карал съм камаз близо 10 години в открит рудник при едно яко закъсване на колега с съцата машина го тегля на задна кабина срещу кабина важето не се скъса ама куката скъса болтове и влезе до мен в кабината .
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #8
                От: Случки с Нива - голям смях падна!

                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                Един пример ми дайте-покажете как въжето ще разреже някой - за мен това е мит одавна . Ловци на митове по Дискавъри правиха няколко десетки опита с различни въжете на мястото на човек беше едно прасе........... Как ли не късаха тия въжете , блескаше по прасето яко но неможа и кожата да му пробие !
                Попитай някой от по старите, дето са ходили в казармата и са карали танкове, какво става когато два танка се дърпат и въжето се скъса, и после им разкажи за "Ловци на митове".
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • #9
                  От: Случки с Нива - голям смях падна!

                  Като сте тръгнали да говорите за големи машини... Това лято си карах стажа на влекача(кораб) "Васил Левски"... Та с него дърпаме една заседнала секция близо до корабостроителницата. Хванали сме я "на борд", а не с нипера, е като се скъса въжето на лебедката два 250литрови варела пълни с масло от удара се пръснаха и направиха фонтан и се смачкаха все едно са кутийки от маргарин. (това по повод на митбАстардс) Но тук при дърпането на нивата усилията далеч не са толкова големи и човека едва ли вади заседнал джип за пръв път.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Случки с Нива - голям смях падна!

                    A 5/8" cable at 30,000 lbs of tension was unable to cut a pig in two (or even cut into it), but did cause potentially lethal injuries.

                    Това е от митбъстър епизода.

                    Та опасничко си е един вид
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Случки с Нива - голям смях падна!

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      A 5/8" cable at 30,000 lbs of tension was unable to cut a pig in two (or even cut into it), but did cause potentially lethal injuries.

                      Това е от митбъстър епизода.

                      Та опасничко си е един вид
                      Да гледал съм го епизода, ама е доста отрезвяващо да го видиш на живо. Всичките инструктажи дето сме ги минали изведнъж придобиха смисъл.


                      (Малии колко омазахме темата, ако нещо-трийте! )

                      Коментар


                      • #12
                        От: Случки с Нива - голям смях падна!

                        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                        Един пример ми дайте-покажете как въжето ще разреже някой - за мен това е мит одавна . Ловци на митове по Дискавъри правиха няколко десетки опита с различни въжете на мястото на човек беше едно прасе........... Как ли не късаха тия въжете , блескаше по прасето яко но неможа и кожата да му пробие !
                        Ти лични вижал ли си как се къса метално въже? Моля всеки който чете тази тема да не взима на сериозно горния пост. Металното въже е изключително опасно колкото по голяма сила му се прилага толкова по-опасно става, примери много мога да дам, най-фрапиращия е случка в UK на пътна помощ паркирана пред гаража на колега някой доброжелател или хлапета от квартала размотават лебедката и връзват въжето за дървото зад камиона. Естествено сутринта този факт убягва на шофьора и той потегля, лебедката е 10 000Lb въжето 12мм. дълго 30м. като се къса разрязва цялата платформа отзад и кабината като спира в таблото до шофьорското място. От тогава на всички мой коли сложих синтетични въжета и за метални не искам и да чуя. Пък ти пак ми говори за ловци на митове.

                        И един въпрос това за какво се ползва и защо е задължително при ползване на лебедка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Случки с Нива - голям смях падна!

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          И един въпрос това за какво се ползва и защо е задължително при ползване на лебедка.

                          И ся покажи къде се ползва това в наше село и ще те черпя. Еле на състезания.
                          Аз поне не съм виждал.
                          А че има полза от тая джиджавка е безспорен факт
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Случки с Нива - голям смях падна!

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            И ся покажи къде се ползва това в наше село и ще те черпя. Еле на състезания.
                            Аз поне не съм виждал.
                            А че има полза от тая джиджавка е безспорен факт
                            По състезанията да ти кажа едва ли има вече някой с метално въже, там килограмите са ни доста важни отделна е темата за любителските прояви без елементарни изисквания.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Случки с Нива - голям смях падна!

                              Хах, и аз гледах Ловците на митове..Как го опровергаха, но факта си е факт..И то съм го видял с очите си, да кажеш някой да ми го е разказвал, иди дойди, ама .. То като ти смеле, костите на краката, да чукна на дърво, то това ти стига.. Или да те натроши на парчета..Да НЕ дава господ...По добре направо да прекръстим темата.. "Тема за въжетата"Или пък някой да направи такава да си постим на воля.. Че ШИ ядем картони..
                              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 07-01-11, 16:38.
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X