Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опасности при теглене с въже

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Опасности при теглене с въже

    Статични и динамични..............до статично проблеми нямам при теглене на големи неща / лодки и корабчета примерно /до динамично обаче нямам работа.

    Има си вьзли които са добри за снаждане на 2 вьжета били те еднакьв или различен диаметьр.Всеки един вьзел намалява макс. натоварването при което се кьса вьжето като едни вьзли са по-добри на статична синтетика,а други са за предпочитане на динамични.Шегели,куки,халки и каквото там друго ви дойде на акьла ние не ползваме за снаждане при теглене.Няма смисьл да врьзваме снаряд за камшика.


    http://www.youtube.com/watch?v=AIa7W...eature=related

    40 секунда,плавен опьн без шегел,чува се как шибна малкия корпус на малкото желязо.Вьжето е дебело колкото мьжка китка
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Опасности при теглене с въже

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      И тук има две скъсвания на въжета:



      НА второто скъсване(някъде след 8 минута) се вижда и шегела с който са вързани двете въжета. Половин кило летящо желязо...
      Ааа, Коле, ама това с тея шегели, не е правилна работа, до сега винаги, когато съм снаждал, колани при дърпане, е чрез промушкане(възела, при който, като се дърпа се затяга самото въже)Само когато дърпам с ръчната лебедка използвам пак такива, но предимно куките за да я застопоря на дървото..Спестявам такива тежести, че това е..................

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      http://www.youtube.com/watch?v=AIa7W...eature=related

      40 секунда,плавен опьн без шегел,чува се как шибна малкия корпус на малкото желязо.Вьжето е дебело колкото мьжка китка
      Накрая на клипа предните две въжета се късат(даже май са 4де..)Само чуйте какъв як трясък издават....
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #33
        От: Случки с Нива - голям смях падна!

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        ... И един въпрос това за какво се ползва и защо е задължително при ползване на лебедка. ...
        Поне според мен пласмасовата ширмовка действа по същият начин като "това" както и да се казва то . Все пак това е купежки теглич и той трябва да отговаря на някакви изисквания за безопасност .
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-01-11, 21:42. Причина: Корекция на цитат

        Коментар


        • #34
          От: Опасности при теглене с въже

          Гледате филма дето съм пуснал, наизустявате го и нямате проблеми с тегленето.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Случки с Нива - голям смях падна!

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Ти лични вижал ли си как се къса метално въже? Моля всеки който чете тази тема да не взима на сериозно горния пост. Металното въже е изключително опасно колкото по голяма сила му се прилага толкова по-опасно става, примери много мога да дам, най-фрапиращия е случка в UK на пътна помощ паркирана пред гаража на колега някой доброжелател или хлапета от квартала размотават лебедката и връзват въжето за дървото зад камиона. Естествено сутринта този факт убягва на шофьора и той потегля, лебедката е 10 000Lb въжето 12мм. дълго 30м. като се къса разрязва цялата платформа отзад и кабината като спира в таблото до шофьорското място. От тогава на всички мой коли сложих синтетични въжета и за метални не искам и да чуя. Пък ти пак ми говори за ловци на митове.

            И един въпрос това за какво се ползва и защо е задължително при ползване на лебедка.

            Когато не е лебедка е добре тея да са 2-на по 1метър от краищата на въжето.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #36
              От: Опасности при теглене с въже

              А точно на Нивата се отпаря целия заден борд, и без да се скъса въжето.
              Някъде имаше снимки на срязан през кръста кариерен трактор. Не че нещо, ама той е голям като провинциална прогимназия.
              А фаркопа на УАЗа пробива първите четири цилиндъра на Краза като се откъсне.
              Чалга канала Дискавъри отдавна е само за селските кръчми.

              Коментар


              • #37
                От: Опасности при теглене с въже

                Това че някой си не разбира английски или не разбира за какво иде реч не е проблем на дискавъри - прасето си беше фира както щеше и да е всичко друго тва че накой си разбрал че е иначе си е негов проблем.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #38
                  От: Опасности при теглене с въже

                  Миналата година си купих подготвена Уазка от колега от форума (доподготвях я още 8 месеца). Момчето беше така добро да ми я докара.Повозихме се , поразказа ми това-онова и стигнахме до лебeтката - почти нова T-Max 12500 , монтирана на дебела плоча зад тръбната броня , а куката закачена за оргинална кука на Уаз, монтирана с болтове и солидна заварка. Момчето боцна дистанционното, разви малко от въжето (стоманено 10mm) и тръгна да навива , но нещо се засуети... .
                  Т-Rex-a първо изстреля уазковата кука - скъса заварката и единия болт , а другия го извади с гайките все едно че плочата беше картонена , обра въжето и на валците разкарбова и изстреля собствената кука . Пред Уаза стояхме 4 човека и никой не се усети - обърнахме го на шега. Какво наистина стана и какъв късмет сме извадили разбрах на другия ден , когато намерих куката в храстите до електрическия стълб на 4м от Уаза и най-вече отлюспеното от стъба парче (около 2 кг.). Изчетох всичко за лебетките , направих си две свързани торбички с пясък - премятам ги през въжето и отварям предния капак.
                  Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
                  “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Опасности при теглене с въже

                    При мен се е чупила лебедка при теглене. Противно на всякакви правила използвах лебедката на джипа, който дърпах (повреда в бенз. помпа). Знам, че не трябва, но нямахме въже за теглене. В началото всичко беше наред, гледах да няма резки опъвания. При преминаването на една височинка на пътя, колегата отпусна неговата кола, въжето се събра и при опъването само видях в огледалото как към мен лети половин лебедка. За щастие не удари моя джип. Беше се отчупила горната половина от блока, за съжаление нямам снимки. Така че не правете тази грешка, аз я направих знаейки че е неправилно и си понесох последствията

                    Категорично въжета за теглене не трябва да се свързват с шегели. При едно вадене въжето на лебедката се оказа късо. Използвах въжето за катерене, което носех (след използване на алпинистко въже за теглене, задължително трябва да се бракува!). Понеже използвахме въже 12 мм. пуснато двойно пак се оказа късо. Извадихме 8 мм. въже (използва се за вдигане на предмети и инструменти, не се използва от хора), този път прекарано 4 пъти и стигна на 1 м. от заветния храст. За последния метър използвахме 2 примки (пак алпинистки, не като тези от UK клипа на колегата). Всичките въжета бяха навързани с възел за съединяване на въжета в алпинизма. Възлите издържаха. Така че, дори и въжетата да не са с примки накрая, има различни методи (възли) за свързването им. Друго правило е възлите да бъдат подредени правилно и да няма прегъвания/усуквания нито на лентите, нито на въжетата. В една друга тема бях качил книгата "АБВ техника на единичното въже" , доста е полезна.
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Опасности при теглене с въже

                      Понякога ми се налага да тегла с джипа камиони и там тегленето е само динамично, скъсал съм доста въжета. Ползвам шегели, но те някокократно надминават здравината на въжето. Досега не е ставала злополука заради спазването на елементарните правила за безопасност при теглене, описани в темата неведнъж. Неведнъж съм виждал на състезания затворен тип как се тегли с лебедка без обезопасяване на важето, а на пътя на въжето има доволно много снимаща публика. Колкото и здраво да е въжето, все нещо се къса. Най-добре е да се скъса въжето а не част от теглещото или тегленото. Справка по долният клип.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Опасности при теглене с въже

                        Да, без да се съмняваме, горния клип онагледява до какво води мързела и глупостта. С една лопата тия здрави и добре хранени момченца, за 10 мин биха изринали снега и биха си спестили главоболията...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #42
                          От: Опасности при теглене с въже

                          Нещо подобно на клипа горе съм виждал на живо. Патрул влачи S-класа. Въжето стоманено. Светофара светва зелено. Патрула набира здравата , а след него се размотава въжето. Малко след това се чува трясък и S-класата претърпява лицево-челюстна хирургия. Патрула и изкърти всичко по предницата.
                          Оператор на италиански реактивен жребец

                          Коментар


                          • #43
                            От: Опасности при теглене с въже

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Да допълня - две въжета НИКОГА не се връзват с шегел - има си метод за удължаване през ушите.

                            http://www.youtube.com/watch?v=2JBnxSqpuCM

                            Оситата правят добри филмчета.

                            Наистина полезно филмче. В края казват - да не се ползва никога теглича за закачане при дърпане - защо така?
                            Последно редактирано от BAlexandrov; 11-01-11, 14:14.
                            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Опасности при теглене с въже

                              Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                              Наистина полезно филмче. В края казват - да не се ползва никога теглича за закачане при дърпане - защо така?
                              Защото има опастност да се счупи теглича, както на колегата Г-н Чавдар, а ако те халоса този теглич с всичката си енергия при дърпането, последиците са страшни, да не дава господ...
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #45
                                От: Опасности при теглене с въже

                                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                                Защото има опастност да се счупи теглича, както на колегата Г-н Чавдар, а ако те халоса този теглич с всичката си енергия при дърпането, последиците са страшни, да не дава господ...
                                Нали правиш разлика, между кука за теглене и теглич за ремарке?
                                И двете може да строшиш, но едното е значително по-тежко и опасно.
                                Случаят с куката на Чаво е по-скоро изключение.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X