Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
    Добавъчен материал за мед имаме в наличност.
    Пръчки за ВИГ със съдържание CuSi3 И същото на ролка тел. Проблема е в леко жълтеникавия отенък който се получава.
    Леко жълтеникавия отенък,вероятно ще проблем за красотите на колегата!
    За мен е по важно , с този добавъчен материал да може да се извършава херметизирания на мед към мед , и на мед към черно и неръждаемо? На ВИГ пръчките какви е дебелината ?
    А примерно за 180Амперова телоподавка какъв диаметър тел препоръчвате и с какъв вид газ или газова смес трябва да се работи?
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Преди време си бях играл за спорта да заваря две медни тръби една към друга. За целите на експеримента ползвах като добавъчен материал парче медна тел. Имам спомен че заварката визуално стана прилична, без да е имало някакви проблеми.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Леко жълтеникавия отенък,вероятно ще проблем за красотите на колегата!
        За мен е по важно , с този добавъчен материал да може да се извършава херметизирания на мед към мед , и на мед към черно и неръждаемо? На ВИГ пръчките какви е дебелината ?
        А примерно за 180Амперова телоподавка какъв диаметър тел препоръчвате и с какъв вид газ или газова смес трябва да се работи?
        В наличност имаме пръчки ОК 19.30 , 2.0 и ролка ОК.19.30 , 1.2.
        Това е материал от типа Cu Si3 Mn1
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Здравеите и от мен един въпрос с това нещо и нормален китаиски аргонов дц апарат Има ли шанс за алумин или да не се занимавам ? Нещо не се ооравям със снимките става въпрос за miniwig gw200 производатво на messer
          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
            Здравеите и от мен един въпрос с това нещо и нормален китаиски аргонов дц апарат Има ли шанс за алумин или да не се занимавам ? Нещо не се ооравям със снимките става въпрос за miniwig gw200 производатво на messer
            Не се занимавай.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Пробвах аз вече няколко пъти. Филър - медна тел, зачистена. Може би проблема идва и от нея и наличието на кислород в сплавта. За целите на експеримента - стана, визуално имам накъде да се движа, разбирай - според мен грозно. Но сте прави по отношение на това че тока трябва да е на границата на палене, тоест да минимизирам топлинния внос. Вана почти не успявам да задържам, буквално е като на пунктшвайс и въпреки това има някакво локално свръхнагряване, но пък после завареното е неубиваемо (държи на усукване, извиване).
              Не знам как ще се справи пулса с това начинание, още не съм опитвал, но мисля че би имало по-голям успех.
              Спарки казва с поялника, нямам нищо против, ама 3-4 мм дебела медна тел с поялника е малко кекаво и заради припоя после ми седи грозно.
              Примерно на картинката която съм приложил предпочитам заварката пред спойката, елиминирам химии и лакиране, за да крия припоя.

              Аз реално преди да хвана топлината, хвърлям едно голямо блъскане с чука, правя медта буквално "кована". Няколко пъти се заякчава в този процес самата тел. Идеята ми е да запазя и външния вид на кованата, която не розовее вече а е тъмнокафява на вид.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от den_zuk Преглед на мнение
                Пробвах аз вече няколко пъти. Филър - медна тел, зачистена. Може би проблема идва и от нея
                Примерно на картинката която съм приложил предпочитам заварката пред спойката, елиминирам химии и лакиране, за да крия припоя.
                [ATTACH=CONFIG]963334[/ATTACH]
                Картинката е невалидна!И не може да се види от къде идва проблема.
                Принципно обаче,проблема на филъра от медна тел от кабел е единствено в създаването на шупли в шева,което влияе еднствено на хирметичността.При теб херметичност няма.Така че проблемът ти е вероятно в прекалено високи изсквания за красота ,която пък се постига доста трудно на мед .Но дай първо картинка ,дори не една а няколко,ще гледаме и отново ще коментираме.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Попадна ми една кутия за някакво управление интересува ме за какво е?Ето я на снимката.Ако някой знае какво представлява и за какво се ползва да пише.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010156.JPG
Прегледи:1
Размер:709.5 КБ
ID:5797876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010157.JPG
Прегледи:1
Размер:672.3 КБ
ID:5797877 Предварително благодаря за отговорите.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Посредством тая кутийка от електрожен (ММА) става аргонов апарат (ВИГ). В твоя случай (TIG).
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Посредством тая кутийка от електрожен (ММА) става аргонов апарат (ВИГ). В твоя случай (TIG).
                      ...само дето има едно кабелчЕ, дето се вижда на снимката, предназначено за точно определен електрожен, към който въпросната кутийка е била в комплект.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...само дето има едно кабелчЕ, дето се вижда на снимката, предназначено за точно определен електрожен, към който въпросната кутийка е била в комплект.
                        Аз имам аргонов апарат това така ми попадна.
                        Въпроса е дали си заслужава да се прави нещо с него при положение,че не знам към какъв електрожен е било закачено и дали ще върши работа?

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Преди много години апаратите бяха на отделни модули. Тогава това беше много ценна кутийка. По настоящем не е интересна. Ако я имах щях да я подаря на един дрът корифей на волфрамовия апарат, от който съм научил не малко неща. В този ред на мисли - продава ли се?
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            След написаното от колегата Спарки кутийката отиде тази сутрин при един приятел мераклия да се главоболи с нея.
                            Ако му се изпари мерака ще видим какво ще я правим.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Колеги някой да ми подскаже за какво служи копчето на машината (TIG200P) на което пише CLEAN WD и се регулира като стойност от 0.1 до 0.9. Другите бутони и копчета са ми ясни ама този за какво служи при DC машина не разбирам.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от den_zuk Преглед на мнение
                                Колеги някой да ми подскаже за какво служи копчето на машината (TIG200P) на което пише CLEAN WD и се регулира като стойност от 0.1 до 0.9. Другите бутони и копчета са ми ясни ама този за какво служи при DC машина не разбирам.
                                Машината няма ли инструкция?
                                Има много машини с такова име,дай поне снимка на панела на машината ?
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X